Е гипетският наказателен съд осъди 26 души на смърт за основаване и ръководене на "терористична групировка", целяща нападения над кораби в Суецкия канал, информира египетският вестник "Ал-Масри Ал-Йоум".
Съдебното решение е отнесено към мюфтията, а окончателното решение ще бъде произнесено на 19 март. На първа инстанция са осъдени на смърт са 26 от общо 27 души. Официалното наименование на групировката е "Клетката Суец".
"Обвиняемите са нанесли вреди на обществото, призовавали са към атаки срещу членове на въоръжените сили, полицията и християните, за изземане на тяхното имущество и имоти, към нападения срещу чуждестранни туристи, публични места и петролни съоръжения и Суецкия канал по терористични начини", каза Мидхат Идрис, ръководител на техническата служба към апелативния съд в Кайро.
Част от обвиняемите са ръководили терористична клетка. Организацията е извършвала нападения на кораби, преминаващи през Суецкия канал, производство на оръжия, наблюдение на центровете за сигурност и нападения срещу тях". /БГНЕС /
Египет осъди на смърт 26 души от "терористична клетка"
Египетският наказателен съд осъди 26 души на смърт за основаване и ръководене на "терористична групировка", целяща нападения над кораби в Суецкия канал, информира египетският вестник "Ал-Масри Ал-Йоум".
26 февруари 2014, 14:27