П рез 2014 г. няколко пъти е увеличен ресурсът за национална реклама на България като туристическа дестинация. Това каза заместник-министърът на икономиката и енергетиката Бранимир Ботев, съобщиха от пресцентъра на МИЕ.

Зам.-министърът присъства на обявяването на междинните резултати по изпълнението на Средносрочна рамкова инвестиционна програма. За 2013 г. ефективно са предоставени малко над 3 млн. лв., а за настоящата година правителството е предвидило 18 млн. лв., допълни Ботев. Той се надява, че туристическата индустрия ще убеди с резултатите си правителството в своя потенциал и този възходящ тренд ще продължи.
Оповестените резултати са по проект "Укрепване на капацитета на МИЕ като конкретен бенефициент по схема за предоставяне на безвъзмездна помощ "Подкрепа за ефективен национален маркетинг на туристическия продукт и подобряване на информационното обслужване".
За периода 2008-2013 г. по Средносрочната рамкова инвестиционна програма (СРИП) са изпълнени 8 проекта, целящи да структурират и подпомогнат представянето на България на целеви пазари и да създадат единна стратегия по отношение на общата визия на страната ни. По тези проекти са сключени 127 договора и общо усвоените средства по схемата до момента са на стойност 31 млн. лв., обяви зам.-министър Ботев. Сред най-съществените резултати от проекта са успешно реализираната рекламна кампания сред целевите аудитории в интернет и създадената Методика за 400-те избрани обекта, която служи за основа при създаването и приемането на новата Оперативна програма "Региони в растеж" 2014-2020 г. – приоритетна ос 5 "Регионален туризъм". Отчита се и увеличеният интерес към България като туристическа дестинация от страна на чуждестранните туристи от Германия, Великобритания и Русия.
За краткия период от встъпването ми в длъжност, успяхме да мобилизираме своите сили и използвахме експертната помощ и огромния ресурс на БАН, СУ "Св. Климент Охридски", Икономически университет – Варна, УНСС и браншовите организации, каза още Бранимир Ботев. В момента МИЕ изпълнява 6 проекта на обща стойност 21 127 344 лв., каза още заместник-министъра с ресор туризъм. По думите на Бранимир Ботев по проектите са минали процедурите по ЗОП и са сключени 32 договора за туристически щандове и представителство на България по ОПРР, без нито едно обжалване. В предишния период 2008 – 2013 г. са налице 8 жалби от кандидати. Опитахме се да бъдем максимално прозрачни и открити в своите действия пред обществеността, наблюдаващите институции и браншовите организации, категоричен бе зам.-министър Ботев. За тази цел съставът на комисиите по ЗОП бе променен и отворен за специалисти от браншовите организации, както и външни експерти – юристи, специалисти по маркетинг и публична реклама. Направихме необходимото процедурите да бъдат под постоянен външен контрол, за да бъдат максимално обективни и прозрачни. Опитахме се да бъдем трансмисия между европейските програми и бизнеса, с цел по-добро позициониране на българския туризъм, по-голяма яснота за страната ни като туристическа дестинация и по-голяма популяризация на туристическите ни продукти на външния пазар, каза още зам.-министър Ботев. /БГНЕС /

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
.

Извънземни от дълбините: Учени заснеха 31 нови прозрачни създания край Бразилия

Любопитно Преди 30 минути

Рекордно откритие край Бразилия: учени откриха 31 нови океански вида за две седмици. С помощта на лазерни технологии те заснеха създания от дълбините, които изглеждат като извънземни

Развива се за минути в жегата: Коя е най-голямата заплаха за децата през лятото

Развива се за минути в жегата: Коя е най-голямата заплаха за децата през лятото

Любопитно Преди 31 минути

Топлинният удар при децата може да се развие за минути и представлява пряка заплаха за живота. В горещо време е важно родителите да разпознаят опасните симптоми навреме, да окажат първа помощ и да потърсят медицинска помощ без забавяне

Момчето, спасено от полицай в Марица: Много благодаря, че ме извади

Момчето, спасено от полицай в Марица: Много благодаря, че ме извади

България Преди 8 часа

Инцидентът стана в сряда, когато игра край реката едва не завърши с трагедия

Майката на отвлечената Наталия: Върза ме и отведе детето ми

Майката на отвлечената Наталия: Върза ме и отведе детето ми

България Преди 8 часа

Полиция и доброволци вече трети ден търсят 11-годишното момиче

МОСВ: Въздухът над ж.к. „Люлин“ е в нормите след пожара

МОСВ: Въздухът над ж.к. „Люлин“ е в нормите след пожара

България Преди 8 часа

Наличието на неприятна миризма само по себе си не означава, че са отчетени превишения на нормите

Северна Македония усилено се въоръжава, купува ракети, бронирани машини, артилерийски системи

Северна Македония усилено се въоръжава, купува ракети, бронирани машини, артилерийски системи

Свят Преди 9 часа

Северна Македония купи ракетни комплекси „Джавелин“

Рекорд, 440 кг райски газ иззеха полицаи в Созопол

Рекорд, 440 кг райски газ иззеха полицаи в Созопол

България Преди 9 часа

Това е най-голямото количество райски газ, установявано до момента в област Бургас

Зеленски заплаши Русия с разплата

Зеленски заплаши Русия с разплата

Свят Преди 9 часа

Украйна не разполага с достатъчно ракети за своите установки за противовъздушна отбрана

Хванаха криминално проявен с чужда кола след гонка на АМ "Тракия"

Хванаха криминално проявен с чужда кола след гонка на АМ "Тракия"

България Преди 10 часа

Мъжът има много криминални прояви, сред които общо 12 отказа за тест за наркотици

Паднали дървета блокираха пътя Велико Търново–Русе

Паднали дървета блокираха пътя Велико Търново–Русе

България Преди 10 часа

Обходният маршрут за леките моторни превозни средства беше през селата Никюп – Градина – Полски Сеновец

Министърът освободи Съвета на директорите на НДК

Министърът освободи Съвета на директорите на НДК

България Преди 11 часа

На тяхно място са избрани: Ия Петкова – Ангелова, Цветелина Николова, Лъчезар Весов, Борис Панкин, Иванка Веселинова

НС възложи на Сметната палата одити в АПИ, НОИ и МТСП

НС възложи на Сметната палата одити в АПИ, НОИ и МТСП

България Преди 11 часа

Предвижда се да бъде оценено и въздействието на промените в нормативната уредба върху социалните плащания

Демерджиев: 9 наказателни производства във Варна за „Баба Алино“

Демерджиев: 9 наказателни производства във Варна за „Баба Алино“

България Преди 12 часа

По време на изслушването министърът бе попитан и за случая „Петрохан“

Арест в Кърджали във връзка с ремонт за близо 1,3 млн. лв.

Арест в Кърджали във връзка с ремонт за близо 1,3 млн. лв.

България Преди 12 часа

Възложител на поръчката е Община Кърджали

Румен Радев се срещна с командващия НАТО в Европа

Румен Радев се срещна с командващия НАТО в Европа

България Преди 12 часа

В срещата участваха министърът на отбраната Димитър Стоянов и началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов

Съдът остави в ареста съпругата на Краси Принца от „Калашниците“

Съдът остави в ареста съпругата на Краси Принца от „Калашниците“

България Преди 13 часа

Обвиняемата заплашила една от свидетелките по делото срещу мъжа ѝ