Йордан Цонев: ДПС и Цветан Василев никога не са били близки
Йордан Цонев   
Източник: БГНЕС

В следващия парламент ДПС ще направи всичко възможно, ако не може да се разкрие цялата банкова тайна, то да се разкрие поне тайната за публичните лица – политици, магистрати. Това заяви депутатът от ДПС Йордан Цонев в предаването „Здравей, България“ по Нова ТВ.

Той увери, че „и офшорките ще бъдат отворени“.

Истината за КТБ трябва да излезе наяве, ние нямаме проблеми, 

категоричен бе Цонев. Днес той ще предложи да се включи текст в актуализацията на бюджета, с който да започне изплащането на гарантираните влогове до 100 хил. евро преди обявяването на банката в несъстоятелност.

Председателят на Бюджетната комисия в парламента припомни, че за да започне незабавно изплащане, трябва банката да бъде обявена в несъстоятелност, което пък не може да стане преди да ѝ бъде направена оценка.

От ДПС предлагат още международни финансови одитори да направят одит на всички активи на КТБ и да извадят досиетата на публичните личности.

Цонев подчерта още, че

ДПС и Цветан Василев никога не са били близки.

Що се отнася до близостта на депутата от ДПС Делян Пеевски с банкера, Цонев отговори, че „в поредица от интервюта г-н Пеевски обясни всичко, което имаше да се обяснява“.

Запитан дали неговият колега отново ще е кандидат за депутат, Цонев отговори, че както за Пеевски така и за всички в ДПС важи, че ще бъдат кандидати, ако ги издигнат местните структури.

В коментар за Николай Бареков и случващото се с „България без цензура“, Цонев каза: „Бареков е наш политически опонент и няма как да тъгуваме за политически опонент“. Не предвиждам нещо положително около този проект. Неговият създател (Цветан Василев) ще се изправи много скоро пред властите, а Делян Пеевски е встрани от тази история, каза още Цонев.

По думите на депутата

преди избори ДПС не мисли за коалиции.

Освен това „не ние предадохме БСП, а избирателите им ги бламираха“. ДПС отключи пътя за решаване на кризата, след като направи прочит на резултатите от изборите за Европейски парламент.

На въпрос дали подкрепя ГЕРБ в желанието на служебното правителство да се разреши тегленето на външен дълг, Цонев отговори положително. А по повод неодобрението по казуса от страна на БСП той каза: „Видя се миналата година, че след като вдигнахме тавана на дълга, правителството изразходи парите за необходими неща, дори не стигна до тавана. Никое правителство няма да тръгне да прави нещата, от които се страхуват в БСП”.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Картина на Джаксън Полок беше продадена за рекордните 181 милиона долара

Картина на Джаксън Полок беше продадена за рекордните 181 милиона долара

Любопитно Преди 3 минути

Платното „Номер 7А, 1948 г.“ от колекцията на медийния магнат С. И. Нюхаус се превърна в най-скъпата творба на американския експресионист, продавана някога на търг. На събитието в Ню Йорк милионни рекорди счупиха още Бранкузи, Ротко и Миро

NOVA записа рекорден сезон на „Като две капки вода“

NOVA записа рекорден сезон на „Като две капки вода“

Любопитно Преди 30 минути

Четиринадесетият сезон на любимото телевизионно шоу е привличал средно около половината от зрителите в активна възраст (18-59 г.)

Снимката е илюстративна

Окончателна присъда за строителния предприемач Станимир Рагевски за двойното убийство в Бургас

България Преди 1 час

Върховният касационен съд сложи край на делото срещу строителния предприемач за смъртта на Теодора Бахлова и Юмер Мехмед. Решението на магистратите потвърждава изцяло актовете на предходните две инстанции и влиза в сила незабавно

<p>Задържаха &quot;Шмекера&quot; с дрога в София, изкараха го от &quot;Порше&quot;</p>

Задържаха "Шмекера" с дрога в София, изкараха го от "Порше" на бул. "Цариградско шосе"

България Преди 1 час

Мъжът е бил спрян от органите на реда на бул. "Цариградско шосе"

<p>Пъстър смок предизвика суматоха на пазар в Хасково</p>

Змия предизвика суматоха на пазар в Хасково, херпетолог я спаси

България Преди 1 час

Влечугото ще бъде пуснато обратно в естествената му среда

Симона Спирова

Спирова от Hell’s Kitchen: Постоянно се сблъсквам с предразсъдъци, но хорското мнение не ме вълнува! (ВИДЕО)

Любопитно Преди 1 час

Пред водещия Станислав Иванов Спирова сподели, че готвенето не е просто професия, а истинското ѝ призвание

<p>Рябков: Рисковете от челен сблъсък между НАТО и Русия се увеличават</p>

Сергей Рябков: Рисковете от челен сблъсък между НАТО и Русия се увеличават

Свят Преди 1 час

Рябков каза, че в европейските столици се засилва наративът за "назряваща опасност от война с висок интензитет"

Руски удари в Украйна, атаки по цивилни и енергийната инфраструктура

Руски удари в Украйна, атаки по цивилни и енергийната инфраструктура

Свят Преди 2 часа

Отбелязва се, че в момента се изясняват последствията от атаката и мащабът на щетите

Валентин Андреев - Рафе

Завесата падна за последен път: Почина актьорът Валентин Андреев - Рафе

България Преди 2 часа

"Благодарим ти за всяка раздадена частица от душата ти!"

<p>Полицията с призив към абитуриентите</p>

Полицията засилва контрола по абитуриентските балове

България Преди 2 часа

Засилено полицейско присъствие ще има около училища и места за тържества

Най-запомнящите се моменти на DARA от "Евровизия" 2026

Най-запомнящите се моменти на DARA от "Евровизия" 2026

Любопитно Преди 2 часа

Австрийските водещи определят „Бангаранга” като едно от най-впечатляващите изпълнения в историята на конкурса и подчертават, че българската певица е превърнала сцената на „Евровизия” в истински спектакъл

Легендата в тениса Били Джийн Кинг се дипломира на 82 години

Легендата в тениса Били Джийн Кинг се дипломира на 82 години

Любопитно Преди 2 часа

Когато през 1964 г. напуска колежа, тя има цел и в рамките на няколко години се превръща в най-добрата професионална тенисистка в света. През кариерата си Кинг печели 39 турнира, като 6 пъти триумфира на "Уимбълдън".

Задържаха сина на основателя на Mango в Испания

Задържаха сина на основателя на Mango в Испания

Свят Преди 2 часа

Той бе задържан в испанската автономна област Каталуния във връзка със смъртта на баща си Исак Андич

<p>Митът за мирната Студена война: Петте конфликта, които отнеха милиони животи</p>

От Алжир до Гватемала – мрачното наследство на Студената война

Свят Преди 2 часа

Кои са едни от най-кървавите конфликти, избухнали по време на Студената война

SOS Разтребители

„SOS Разтребители“ идват тази вечер по NOVA

Любопитно Преди 2 часа

Супер екипът от разтребители се захваща с първата си мисия точно в 20:00 ч.