Миков: При покана БСП ще участва в консултации с ГЕРБ
Михаил Миков   
Източник: БГНЕС

А ко получим покана за сериозен политически разговор, ще участваме във втория кръг консултации с ГЕРБ.

Това обяви лидерът на БСП Михаил Миков пред журналисти след заседание на Изпълнителното бюро на партията.

„БСП има изключително отговорно отношение към възможността за формиране на управлението на страната

и ще участваме в такива консултации“, посочи Миков.

В понеделник лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че партията му ще продължи разговорите за съставяне на правителство с четири политически сили, а именно – Реформаторския блок, БСП, Патриотичния фронт и АБВ.

По думите на Миков от БСП продължават да отстояват позициите, заради които са получили доверието от избирателите – по-справедливо данъчно облагане, по-справедливо разпределение на данъчната тежест, семейното подоходно облагане, индустриализация и развитие на българската индустрия, стимулирано с мерки на държавата, реализация на големите проекти в енергетиката.

Той уточни, че в енергетиката ще настояват за реализиране на проектите „Южен поток“ и на АЕЦ „Белене“.

Попитан дали е възможно ГЕРБ и БСП „да седнат на една маса“ и да съставят правителство, Миков отвърна, че

сядането на една маса е възможно, стига „масата“ да не се разбира като софра, а да се разбира като отговорност и принципност,

каквато в момента е претенцията на Бойко Борисов, за което и Миков го поздрави.

Лидерът на социалистите коментира, че

въпросът за разпределяне на постове за БСП не е актуален,

защото по-важното било как ще изглежда програмата на бъдещото управление.

Той отговори лаконично на въпрос дали ще бъдат в опозиция в следващия парламент подчертавайки, в този парламент партиите, които определят себе си като десни, десноцентристки и либерални, са повече от тези, които дефинират себе си като леви.

„Не възразявам да участвам в консултациите, ако г-н Борисов участва в тяхната група“,

каза още Миков.

Той подчерта, че в консултациите винаги трябва да става въпрос за взаимност, без да се нарушават принципи и отговорност пред тези, които ги подкрепят.

„Това е един от големите проблеми на българската демокрация.

В последното десетилетие аритметиката взимаше връх над политическата отговорност.

Оттук-насетне трябва да върнем политиката на мястото ѝ, на принципите ѝ, за да се върнат избирателите към избирателните урни“, каза още той.

Миков бе категоричен, че не са обсъждани промени в Изпълнителното бюро на партията. Той уточни, че има решение на Националния съвет на БСП, че такива промени са необходими.

Според решение на Изпълнителното бюро на БСП председателят партията Михаил Миков ще бъде предложен за председател и на парламентарната група, обяви говорителят на партията Атанас Мерджанов.

Той уточни, че след като бъде избран председателят, от него ще бъде предложен и състава, което ще се случи най-вероятно в понеделник.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Тръмп изрази готовност да подкрепи протестиращите в Иран

Тръмп изрази готовност да подкрепи протестиращите в Иран

Свят Преди 1 час

"Иран гледа към СВОБОДАТА, може би както никога досега. САЩ са готови да помогнат!!!", написа Тръмп в социалните мрежи

Свлачище затвори пътя Девин – Смолян

Свлачище затвори пътя Девин – Смолян

България Преди 2 часа

Скалите са блокирали и двете пътни ленти, като към момента преминаването на автомобили е напълно невъзможно

Борисов: ГЕРБ ще е първа политическа сила на следващите избори

Борисов: ГЕРБ ще е първа политическа сила на следващите избори

България Преди 4 часа

Лидерът на ГЕРБ публикува послание в социалните мрежи, в което подчертава постиженията на България през 2025 г.

Задържаха мъж за фалшиви евро в Монтанско

Задържаха мъж за фалшиви евро в Монтанско

България Преди 4 часа

Всичко се случва в бензиностанция във Вълчедръм, където 21-годишен служител в продължение на три нощни смени е успял да смени три банкноти по 50 евро

Снимката е илюстративна

8 странни факта за човешкото тяло, които никога не сте чували

Любопитно Преди 4 часа

Ето осем странни истини, които ще ви изненадат, а някои от тях може и да ви отвратят

Шестима убити при стрелба в Мисисипи, има задържан

Шестима убити при стрелба в Мисисипи, има задържан

Свят Преди 5 часа

Според NBC News е имало стрелба на три места

Арестуваха актьора Джан Яман в Истанбул заради наркотици

Арестуваха актьора Джан Яман в Истанбул заради наркотици

Свят Преди 5 часа

При акцията са били претърсени девет нощни клуба и един хотел и са арестувани общо седем души, включително Джан Яман и актрисата Селен Гьоргузел

Затвориха АМ "Марица" заради преобърнал се тир край Хасково

Затвориха АМ "Марица" заради преобърнал се тир край Хасково

България Преди 6 часа

Инцидентът е станал днес малко преди 16:00 часа при км 33 край Хасково в посока Пловдив

Актьор от „Сам вкъщи“ глобен за опит да наеме проститутка в хотел

Актьор от „Сам вкъщи“ глобен за опит да наеме проститутка в хотел

Свят Преди 6 часа

Даниел Стърн е бил санкциониран за предполагаем опит да се свърже с ескорт по време на празничния сезон

Рене Гуд

Ново видео показва момента преди агент на ICE да застреля Рене Гуд в Минеаполис

Свят Преди 7 часа

Кадрите показват конфронтацията между Гуд и полицая, който по-късно е идентифициран като Джонатан Рос

Престолонаследникът в изгнание, който иска да промени Иран: Кой е Реза Пахлави?

Престолонаследникът в изгнание, който иска да промени Иран: Кой е Реза Пахлави?

Свят Преди 7 часа

Реза Пахлави подтикна протестите в Иран, като помогна да превърне това, което започна като недоволство от отслабената икономика на Ислямската република, в сериозна заплаха за теократичния режим в страната

БСП насрочи извънреден конгрес за 7 и 8 февруари

БСП насрочи извънреден конгрес за 7 и 8 февруари

България Преди 8 часа

Решението бе взето след близо тричасово заседание на Националния съвет на БСП на ул. "Позитано" 20 в столицата

Йеменският ЮПС отрече съобщенията за саморазпускане

Йеменският ЮПС отрече съобщенията за саморазпускане

Свят Преди 8 часа

Вчера делегат на ЮПС, участващ в преоговори в Рияд, заяви по саудитската телевизия, че групировката се разпуска

21% от германците са обмисляли да напуснат страната

21% от германците са обмисляли да напуснат страната

Свят Преди 8 часа

Най-честата мотивация е надеждата за по-добър живот, както посочват около половината от обмислящите да напуснат Германия

Сняг вали в Родопите

Сняг вали в Родопите

България Преди 9 часа

Призовават се шофьорите да се движат с повишено внимание и съобразена скорост