Протест в Гърмен

П ротестът в Гърмен приключи спокойно, съобщи от ОД на МВР-Благоевград.

До приключването на гражданския протест към 14 ч. бе регистриран един инцидент, при който са хвърлени два камъка и бутилка по полицейски служители, охраняващи шествието.

По време на протеста служители на жандармерията попречиха на участниците в протестното шествие да влезе в ромския квартал „Кремиковци” в Гърмен, съобщи "Фокус". Протестното шествие, в което участваха около 1000 души, бе водено от рокери и футболни фенове, и се опита да влезе в ромската махала на селото. Протестиращите скандираха „Смърт на циганите” и „Не на незаконното строителство”.

Ние искаме спазване на законите на Република България от всички граждани, каза Иван Кременлиев, председател на Инициативния комитет за стачни действия към община Гърмен по време на протеста в Гърмен, предаде "Фокус".

"Аз не съм националист, не съм шовинист, нито расист и никога няма да бъда. Не съм политик и никога не съм искал да бъда. Не съм и оратор и никога не съм произнасял реч, но съм тук като обикновен българин, който иска да живее мирно и спокойно в родното си село”, заяви Кременлиев.

По думите му като гражданин на България той иска да заяви своето право и това на жителите в община Гърмен да живеят спокойно без страх от това, че някой може да посегне на живота или имота им.

Кременлиев заяви, че проблемите на местните жители в Гърмен са с преселниците идващи от различни краища на България. Той допълни, че тези роми крадат реколтата и обират домовете на местните и нямат никакъв респект от никого.

„Хората подават жалби до полицията, до кметовете, но няма никакъв резултат, а през годините тези кражби стават все по-дръзки и брутални”, заяви Кременлиев.

Той каза още, че хората са изгубили своята вяра в законността и справедливостта, както и в институциите, които са длъжни да гарантират спокойствието и реда.

"Днес Гърмен демонстрира провала на лъжата, наречена интегритет, с който ни залъгват политиците”, категоричен беше Кременлиев.

Шествието започна в 12 ч. на обяд в центъра на Гърмен, където около 1000 души се събраха с искане за събаряне на незаконните постройки в общината.

Около 30-на рокери пристигнаха в центъра на Гърмен преди началото на протеста. Те бяха придружени от 10 коли със софийска регистрация, развяващи българския трибагреник. "Тук сме, за да подкрепим Гърмен с девиза на Левски "За чиста и свята република". Ще видим дано не се наложи ние да решаваме нещата", обявиха мотоциклетистите.

В охраната на протеста се включиха полицаи, жандармерия, пожарникари и служители на ДАИ. Всички подстъпи към Гърмен бяха блокирани от полицейски части, за да не се допускат пристигащи от страната хора.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Поредна загуба гарантира елиминацията на един от Безименните в “Игри на волята”

Поредна загуба гарантира елиминацията на един от Безименните в “Игри на волята”

Любопитно Преди 6 часа

Николета и Радостина са вторите номинирани воини в надпреварата тази седмица

Пожар на конференцията на ООН в Бразилия, евакуация

Пожар на конференцията на ООН в Бразилия, евакуация

Свят Преди 7 часа

Екипи на ООН и охраната реагираха мигновено с пожарогасители

Протести в София, Варна и Пловдив в подкрепа на Благомир Коцев

Протести в София, Варна и Пловдив в подкрепа на Благомир Коцев

България Преди 10 часа

Организаторите смятат, че задържането на Коцев е политическа саморазправа

<p>Йотова: Референдумът за еврото все още е в НС</p>

Йотова: Предложението за референдум за еврото все още е в Народното събрание

България Преди 10 часа

Според нея след решението на КС процедурата трябва да продължи оттам, откъдето е спряла

САЩ прекратяват бойкота на Г-20

САЩ прекратяват бойкота на Г-20

Свят Преди 10 часа

Южна Африка възприема тази промяна като „положителен знак“.

Украйна обяви, че е получила проект за мирен план от САЩ

Украйна обяви, че е получила проект за мирен план от САЩ

Свят Преди 11 часа

Зеленски очаква разговор с президента на САЩ Доналд Тръмп

Кремъл: Не преговаряме със САЩ за мир в Украйна

Кремъл: Не преговаряме със САЩ за мир в Украйна

Свят Преди 12 часа

Дмитрий Песков заяви, че няма какво да добави

<p>Лула: Съединените щати може да не са се оттеглили завинаги</p>

Лула на COP30: Съединените щати може да не са се оттеглили завинаги

Свят Преди 12 часа

Бразилският президент Луис Инасиу Лула да Силва призова късно в сряда за глобално постепенно прекратяване на използването на изкопаеми горива

Протести срещу промените на паркирането в София и Варна

Протести срещу промените на паркирането в София и Варна

България Преди 12 часа

Започва поредица от протести в София заради налагането на по-високи цени за паркиране

Конституционният съд се зае със Закона за движението по пътищата

Конституционният съд се зае със Закона за движението по пътищата

България Преди 13 часа

В заседанието днес участваха 11 конституционни съдии

Арестуваха 67 души при акция срещу наркотиците в София

Арестуваха 67 души при акция срещу наркотиците в София

България Преди 13 часа

Образувани са 58 бързи и 7 досъдебни производства

Моден триумф: Джорджина Родригес впечатли Белия дом с легендарна "Оскар" рокля

Моден триумф: Джорджина Родригес впечатли Белия дом с легендарна "Оскар" рокля

Любопитно Преди 13 часа

Джорджина носеше тъмносиня рокля с гол гръб на Guy Laroche – моделът, с който Хилари Суонк се появи на наградите „Оскар“ през 2005 г.

Колко трябва да ни платят ако работим на празниците

Колко трябва да ни платят ако работим на празниците

България Преди 13 часа

Работещите по график – при сумирано изчисляване на работното време, по време на официалните празници, ще получат единствено двойна надница

ДНСК нареди да бъде разрушена корекцията на реката в Елените

ДНСК нареди да бъде разрушена корекцията на реката в Елените

България Преди 14 часа

От РДНСК Бургас започва процедура по съобщаването на заповедта на заинтересованите лица

<p>Имейл на Епстийн забърква Тръмп в нов скандал от 2017 година</p>

Прекарал ли е Тръмп Деня на благодарността през 2017 г. с Джефри Епстийн?

Свят Преди 14 часа

Появили се напоследък имейли предизвикаха спекулации за подобна среща

Ескалация, Иран скъса с МААЕ

Ескалация, Иран скъса с МААЕ

Свят Преди 14 часа

Така Ислямската република отговори на днешната декларация на МААЕ