Десетки населени места са недостъпни, близо 60 селища са без ток
Източник: БГНЕС

Д есетки населени места в Балкана са недостъпни, заради обилния снеговалеж, счупени клони и високи преспи, съобщава Нова ТВ.

Втори ден град Шипка е без ток и вода. Пътят към града вече е проходим. Голямата авария по електропреносната мрежа е отстранена и още тази вечер ще започне включването на електричество в градa.

Един квартал е без вода, там хората топи сняг. За късмет никой от жителите на селото не е пострадал при невижданата зимна буря.

Над осемдесет балкански села все още са недостъпни заради паднали клони и дървета и половин метрови преспи.

Снегопочистващата техника непрекъснато аварира и властите в Габрово ще поискат помощ от държавата за справяне с бедствието. Проходът на републиката е временно затворен заради аварирали ТИР-ове.

Очаква се тази вечер валежите да намалеят или да спрат.

Източник: БГНЕС

Вследствие на обилните валежи продължава да бъде прекъснато движението на влаковете в няколко железопътни участъка в страната.

Поради липса на напрежение в контактната мрежа не се движат влакове в следните жп участъци: 1. Соколово – Горна Оряховица; 2. Самуил – Висока поляна – Хитрино; 3. Русе – Ястребово; 4. Царева ливада – Габрово.

Аварийни екипи и специализирана техника на Национална компания "Железопътна инфраструктура" продължават да работят по разчистване на трасетата, осигуряване на габарит и подаване на напрежение в контактната мрежа.

Без влаково движение остава и жп участъкът Хасково - Димитровград, където е наводнен железният път.

Близо 60 малки селища и махали в планинските части на Югоизточна България остават частично или цялостно с нарушено електрозахранване поради тежките метеорологични условия в някои райони, съобщиха от електроразпределителното дружество.

В засегнатите места има паднали стълбове и проводници от електроразпределителната мрежа. Продължава работата по отстраняването на повредите.

Всички по-големи населени места имат нормално електрозахранване. По-голямата част от засегнатите малки селища и махали са на територията на област Смолян.

В родопската част на област Пазарджик остава аварията по 110-киловолтов електропровод - собственост на Електроенергийния системен оператор.

Над 50 аварийни екипа на дружеството работят по нормализирането на електрозахранването. В дружеството продължава да действа Кризисен щаб с цел координиране на действията. Ситуацията в засегнатите селища постепенно се нормализира.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

Иран атакува с дрон израелски кораб в пристанище в Бахрейн

Свят Преди 1 час

Корпусът на гвардейците на Ислямската революция пое отговорност за нападението срещу кораба „Ишика“, докато независими източници все още проверяват информацията за пожара в пристанище „Халифа бин Салман“

Нова атака срещу енергетиката на Украйна: Русия удари газови обекти в Полтава

Нова атака срещу енергетиката на Украйна: Русия удари газови обекти в Полтава

Свят Преди 1 час

От началото на годината компанията е била мишена на повече от 40 нападения, обяви директорът на „Нафтогаз“ Серхий Корецки, след като поредните удари предизвикаха пожари в енергийната мрежа

,

Арестуваха един от най-опасните италиански мафиоти в Амалфи

Свят Преди 2 часа

Роберто Мацарела е открит в луксозна вила на Амалфийското крайбрежие

,

Съоснователят на "Телеграм": Опитът на Русия да спре VPN блокира банките и метрото

Свят Преди 3 часа

Павел Дуров обяви, че милиони руснаци се обединяват срещу „абсурдните ограничения“, докато властите в Москва се опитват да наложат държавното приложение МАКС и обвиняват „Телеграм“ в съучастие с тероризма

Най-големите звезди във Вселената могат да експлодират

Най-големите звезди във Вселената могат да експлодират

Свят Преди 4 часа

Учените отдавна разглеждат теорията за такива ултрамощни свръхнови

<p>Зеленски пристигна в Истанбул за разговори с Ердоган</p>

Володимир Зеленски пристигна в Истанбул за разговори с Ердоган

Свят Преди 4 часа

Зеленски ще се срещне и с Вселенския патриарх Вартоломей

"Той беше светла душа": С аплодисменти изпратиха Кирил Ампов в последния му път

"Той беше светла душа": С аплодисменти изпратиха Кирил Ампов в последния му път

България Преди 4 часа

Ампов си отиде на 77-годишна възраст, оставяйки след себе си богато творчество и ярка следа в българската музика

Откриха най-високото виенско колело в България в сърцето на София

Откриха най-високото виенско колело в България в сърцето на София

България Преди 5 часа

Атракционът е произведен в Нидерландия през 2024 година

Втори турски кораб премина през Ормузкия проток

Втори турски кораб премина през Ормузкия проток

Свят Преди 5 часа

Общо 13 съда остават блокирани след ескалацията в Близкия изток

Техеран обещава "скъпоценна награда", ако бъде заловен пилота от сваления американски изтребител

Техеран обещава "скъпоценна награда", ако бъде заловен пилота от сваления американски изтребител

Свят Преди 6 часа

Иран предлага 60 000 долара за предаване на пилота, докато продължава издирването след свалянето на F-15

Тежка катастрофа на бул. „България“ в София: Лек автомобил и такси се удариха рано сутринта

Тежка катастрофа на бул. „България“ в София: Лек автомобил и такси се удариха рано сутринта

България Преди 7 часа

Инцидентът е станал на кръстовището с бул. „Иван Евстратиев Гешов“, няма пострадали, а причините се изясняват от полицията

Руски дрон атакува жилищна сграда в Суми

Руски дрон атакува жилищна сграда в Суми

Свят Преди 7 часа

Най-малко трима души са ранени, съобщават местните власти

<p>Огнен ад в Калифорния: Горски пожар доведе до евакуации</p>

Огнен ад в Калифорния: Бързо разрастващ се горски пожар доведе до евакуации

Свят Преди 8 часа

Пламъците край Морено Вали обхванаха около 14 кв. км при силни ветрове до 80 км/ч

Младеж на 14 години загина при пожар в Сливен

Младеж на 14 години загина при пожар в Сливен

Свят Преди 8 часа

Причината за пожара е в процес на установяване

<p>Възраждане на Алкатрас: САЩ обмислят повторно отваряне на легендарния затвор</p>

Възраждане на Алкатрас: Тръмп готви отваряне на мястото за изгнание на "най-лошите от най-лошите"

Свят Преди 8 часа

Островът, който днес е туристическа атракция, може да се превърне отново в затвор