В чера бяха връчени вторите годишни награди „NOVA подкрепя българските филми“. Оспорваното гласуване в интернет приключи на 31 октомври, а феновете решиха кои са любимите им актьори, актриси, сериали и филми. Зрителите избраха за най-любим телевизионен сериал „Откраднат живот: Анатомия на гнева“.

Зрителите връчиха вторите годишни Награди „NOVA подкрепя българските филми“
  • „Това е най-ценната награда, защото без зрителите, без любовта на публиката, каквото и да правим, може да си останем просто едни неразбрани творци“, сподели Христина Апостолова.

Юлиан Вергов е актьорът, който спечели сърцата на феновете, а Диана Димитрова грабна наградата за най-любима актриса в сериала. Любимата статуетка не подмина и категорията „Изгряваща звезда”, която тази година спечели малкият Петър Милошев.

  • „Моята героиня мина през всякакви перипетии. Надявам се, ако има следващ сезон, тя да открие щастието и да бъде с точния човек. Наградата на публиката не може да се сравни с никоя друга награда на света!“, каза Диана Димитрова.

С емоция приеха признанието на зрителите Яна Маринова и Александър Сано с филма „Привличане“. Той се оказа най-любимият, а те – най-любимите актьори в него. „Благодарим ви, за вас сме направили и следващия си филм „Диви и щастливи“.

  • „При старта на първи сезон някой ми беше изпратил снимка от женския пазар от една сергия. Един човек си беше извадил едно малко телевизорче, а на него беше запечатан кадър от сериала. Българското кино не си е отивало, но не можеше да събере фокус. На церемонията вчера „Откраднат живот“ взе цели 4 награди. Много сме щастливи и благодарим на NOVA. Беше много вълнуващо събитие“, сподели Христина Апостолова.

Всички отличени с любовта на публиката от наградите „NOVA подкрепя българските филми“:

Любима кино актриса е Яна Маринова за филма „Привличане”. Най-много гласове за Любим кино актьор събра Александър Сано от същия филм.

Най-любим актьор в сериал е Юлиан Вергов за участието си в „Откраднат живот”. А статуетката за най-любима актриса в сериал грабна Диана Димитрова също за „Откраднат живот”.

В категорията за най-любим уеб актьор гласуването беше повече от оспорвано. Статуетката отнесе Илиян Илиев. А най-любимата уеб актриса се оказа Никол Бутева.

Любимата статуетка не подмина и категорията „Изгряваща звезда”, която тази година спечели малкият Петър Милошев.

Димитър Рачков младши и Петър Милошев
Димитър Рачков младши и Петър Милошев Източник: Георги Димитров/Vesti.bg

Статуетките връчиха фенове заедно с обичаните български актьори от киното и театъра – Аня Пенчева, Бойка Велкова, Галя Александрова, Дарин Ангелов и Любомира Башева, както и представители на киностредите и медиите – Стефан Прохоров, програмен директор на „Дом на киното“; Александър Варов, търговски и продуктов директор на „Нетинфо“ и Поля Александрова, редакционен директор на „Attica Eva“. Със специално видеопослание към церемонията се присъедини и актрисата Цветана Манева.

Наградите „NOVA подкрепя българските филми“ са естествено продължение на дългосрочния ангажимент на NOVA за подкрепа на българската филмова индустрия. Мащабната кампания, която стартира през 2016 г., е важна част от корпоративната стратегията на Нова Броудкастинг Груп и е израз на сериозното намерение на компанията не само да увеличи доверието в българските филмови продукции, но и да инвестира в тяхната реализация и популяризиране.

През предходните три години броят на актьорите, участвали в главни, второстепенни и епизодични роли във филми и сериали на NOVA, e над 1500. Медията излъчва близо 7 пъти повече български филми и сериали в праймтайма си във всяка от трите години (2016, 2017 и 2018). Само за периода март 2018 – февруари 2019, 7Talents, част от портфолиото на Нова Броудкастинг Груп,  реализира 8 български уеб сериала, с 11 сезона и 135 епизода.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

– Скъпи, ще изхвърлиш ли боклука? – Разбира се, миличка! – Още днес? – Сега вече прекаляваш с изискванията!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Затварят ключови улици и булеварди в столицата заради „Маратон София 2025“

Затварят ключови улици и булеварди в столицата заради „Маратон София 2025“

България Преди 41 минути

Промените в движението и маршрутите на градския транспорт ще важат от 04:30 ч. на 11 октомври до приключване на маратона на 12 октомври

Как да търсим още по-ефективно в Google

Как да търсим още по-ефективно в Google

Технологии Преди 1 час

Няколко семпли съвета могат да направят голяма разлика

,

Това е търговска тайна: В кои дни се продават най-евтините самолетни билети

Любопитно Преди 10 часа

Всеки, който планира пътуване, се надява да намери страхотна оферта за самолетни билети

,

Около 200 000 души са се завърнали в северната част на Ивицата Газа

Свят Преди 10 часа

Това стана, след като на 10 октомври влезе в сила примирието между Израел и терористичната групировка Хамас

Белият дом обяви мащабни съкращения в държавната администрация

Белият дом обяви мащабни съкращения в държавната администрация

Свят Преди 11 часа

Новината потвърди ръководителят на Бюджетната служба на Белия дом Ръс Воут

,

Силен взрив във военен завод за експлозиви в Тенеси

Свят Преди 11 часа

Взривната вълна е била почувствана на километри

.

Великобритания, Франция и Германия искат да възобновят преговорите за ядрената програма на Иран

Свят Преди 11 часа

Европейските сили посочиха, че активирането на механизма за възстановяване на санкциите е „правилна стъпка“

,

Германия издирва българин за сексуално насилие над дете

България Преди 12 часа

Мъжът е избягал в чужбина след присъдата

а

Мелания Тръмп: Водя директен диалог с Путин за съдбата на украинските деца

Свят Преди 12 часа

Тя заяви, че осем деца са били върнати при близките си през последните 24 часа след преговори между нейния екип и представителите на Путин

,

Тръмп обмисля "сериозно увеличение" на митата върху вноса на китайски стоки

Свят Преди 12 часа

Китай произвежда над 90 на сто от преработените редкоземни елементи и редкоземни магнити в света

и

Мътна вода във Великотърновско след проливните дъждове

България Преди 13 часа

Водата не е опасна за здравето, но от РЗИ препоръчват да се използва бутилирана за пиене

,

Френски центристки лидер: Макрон ще избере нов премиер през следващите часове

Свят Преди 13 часа

Той каза, че не е останал с впечатлението, че президентът възнамерява да разпусне парламента

,

Край на стикера за технически преглед на стъклото на колата

България Преди 13 часа

Министерството на транспорта и съобщенията предлага преминаване изцяло към електронни документи, които да удостоверяват техническата изправност на пътните превозни средства

Задръстване блокира АМ "Хемус" в посока София

Задръстване блокира АМ "Хемус" в посока София

България Преди 13 часа

Тапата е от машини, тирове и автомобили

Защо някои хора помнят сънищата си, а други - не?

Защо някои хора помнят сънищата си, а други - не?

Любопитно Преди 13 часа

Защо някои хора помнят сънищата си, а други - не?

Снимката е илюстративна

Гърция ще придобие 30 бойни хеликоптера Apache от САЩ

Свят Преди 13 часа

Очаква се първите контакти да бъдат направени следващата седмица на международното изложение на армията на САЩ AUSA във Вашингтон