Почетоха Джако с наградите "Да спасим света"
Джърмейн получава наградата от името на брат си   
Източник: ЕПА/БГНЕС

Множество звезди се събраха в Северна Австрия за първото раздаване на наградите "Да спасим света" (SaveTheWorldAwards.org), на което специално бе почетен Майкъл Джаксън.

Церемонията се състоя на открито на територията на затворената атомна централа Звентендорф. На нея бяха отличени хора и организации, които работят за по-доброто бъдеще на планетата и хората.

По време на събитието звучаха хитове на Краля на попа, а брат му Джърмейн изпя любимата му песен Smile (Усмихни се).

В памет на Джако наградите бяха под мотото "Да излекуваме света" (Heal the World), по едноименната му песен.

От сцената приятели на Майкъл си спомниха за живота му и споделиха спомени, показателни за хуманитарната му дейност. Художникът Готфрид Хелнвайн разказа как Джако винаги е посещавал най-нуждаещите си. Веднъж дори се погрижил за чернодробна трансплантация на дете, като поел всички разходи.

"Той не парадираше с това, затова медиите никога не разбраха", каза Хелнвайн.

Джърмейн прие посмъртно наградата на брат си за обществената му и хуманитарна дейност.

"Сигурен съм, че тази награда би означавала много за него. Гордея се, че той промени живота на толкова много хора, не само с музиката, но и дейността си. Той обичаше хората и обичаше да им помага. Животът му бе прекалено кратък, но бе изпълнен с магически моменти. Тази награда показва, че светът е изгубил изключителен човеколюбец", каза Джърмейн.

Категориите с наградите включваха "Климат", "Толерантност", "Образование", "Борба с глада и бедността".

Сред отличените бяха бившият американски спортист Карл Люис заради организацията му за деца, основателят на селищата "Ес о ес киндердорф" Хелмут Кутин, ООН за борбата срещу бедността и Зеленият кръст.

"Световните лидери могат да се съберат и да решат проблемите. Ако не го направят, ще станем свидетели на опустошен свят, половината от тропическите гори ще изчезнат, както и много животински видове, а може би и самите ние", каза Томас Хенингсен, който прие наградата на „Грийнпийс" за продължителна работа по опазване на околната среда. "Нямаме време да чакаме бедствията да ни сполетят", каза той.

Организаторите се похвалиха, че за шоуто са използвали възобновяеми източници на енергия, органичен кетъринг и декор, който не вреди на околната среда.

Наградите са основани от бившия австрийски журналист Георг Киндел.

Централата Звентендорф е завършена през 1978 г. и е готова за употреба, но никога не е пусната в действие, заради протестите на австрийски обществени организации. Предстои да бъде превърната в централа за слънчева енергия.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Разкриха причината за смъртта на жена, открита във фризера на магазин

Разкриха причината за смъртта на жена, открита във фризера на магазин

Свят Преди 19 минути

Трагична развръзка в Маями: Лекарка и майка на две деца загина от хипотермия, след като сама влезе във фризер на магазин. Докато полицията изключва престъпление, семейството съди търговската верига за 50 млн. долара заради фатална небрежност

МВнР се обяви против провеждане на "Луковмарш" в София

МВнР се обяви против провеждане на "Луковмарш" в София

България Преди 52 минути

От ведомството призовават отговорните институции за предприемане на всички законоустановени действия за неговото предотвратяване

Ким Чен Ун подготвя 13-годишната си дъщеря за наследник на властта

Ким Чен Ун подготвя 13-годишната си дъщеря за наследник на властта

Любопитно Преди 59 минути

Ким Джу Е през последните месеци все по-често се появява публично редом до баща си

Петък 13-и носи късмет на 4 зодии: Проверете дали сте сред тях

Петък 13-и носи късмет на 4 зодии: Проверете дали сте сред тях

Любопитно Преди 1 час

На този ден Сатурн навлиза в Овен, откривайки период на заслужен успех

Кремъл: Нов кръг от преговори за Украйна ще се проведе следващата седмица

Кремъл: Нов кръг от преговори за Украйна ще се проведе следващата седмица

Свят Преди 1 час

Предишните два, проведени в Абу Даби, не доведоха до пробив

Съдът пусна под парична гаранция от 5 000 евро бившия зам.-кмет на София Никола Барбутов

Съдът пусна под парична гаранция от 5 000 евро бившия зам.-кмет на София Никола Барбутов

България Преди 1 час

Той е подсъдим за участие в престъпна група за подкупи и длъжностни престъпления, заедно с трима други

,

Софи Адено ще стане втората французойка, летяла в Космоса

Любопитно Преди 1 час

Стартът на космическия кораб "Дракон" се очаква да бъде даден днес от Кейп Канаверал, след като беше отложен с два дни заради лоши метеорологични условия

Ракът на дебелото черво: Защо засяга все по-млади хора и какво трябва да знаем

Ракът на дебелото черво: Защо засяга все по-млади хора и какво трябва да знаем

Свят Преди 1 час

Последните данни показват, че един на всеки петима души, диагностицирани с рак на дебелото черво, вече е под 55 години

Мария Бакалова започна снимки на нов трилър в Северна Ирландия

Мария Бакалова започна снимки на нов трилър в Северна Ирландия

Любопитно Преди 1 час

Мария Бакалова се изправя срещу маскиран Дядо Коледа в смразяващия трилър No Way Off. Снимките вече започнаха: вижте как родната звезда ще се бори за оцеляване в кървава коледна нощ, дирижирана от режисьора на „Имението Даунтън“

ПП публикува петиция с призив за международно разследване по случая „Петрохан“

ПП публикува петиция с призив за международно разследване по случая „Петрохан“

България Преди 2 часа

В документа се твърди, че трагедията е свързана с „операция за прикриване на истината“

Без обвинения за бащата, убил детето си заради Тръмп: Експерти сочат консервативния Тексас

Без обвинения за бащата, убил детето си заради Тръмп: Експерти сочат консервативния Тексас

Свят Преди 2 часа

Крис Харисън, който е бил под въздействието на алкохол (вино) и твърди, че неговият пистолет „Глок“ 9 мм е произвел случаен изстрел, убивайки 23-годишната му дъщеря Луси