ZTE пуска първия телефон с вградена в дисплея камера
ZTE Axon 20 5G   
Източник: ZTE

П азарът на смартфони може би е на прага на новата голяма тенденция - "скриването" на предните камери под самия дисплей, с което ще се сложи край на прорезите, "ночовете", "капките" и всякакви други методи за интегрирането на камерите около екраните. Няколко компании работят по подобна технология, като първата, която достига до пазара и съответно до крайния потребител, е дело на китайската компания ZTE.

Sony подготвя мощен смартфон от висок клас

Тя представи своя нов смартон Axon 20 5G, който вгражда 32МР селфи камера под дисплея. Така предният панел е домиран изцяло от дисплея.

Android затяга контрола върху камерата на смартфона

ZTE казва, че е решила всички предизвикателства, които досега забавяха технологията. Те можеха да се обобщат в две сфери. Първата е влошеното качество на изображенията - все пак пред обектива на камерата са материалите на дисплея. Втората е, че в зоната на камерата качеството на дисплея е видимо по-лошо.

ZTE е решила проблемите чрез нови технологии и разработки в пет посоки. Променени и подобрени са материалите на дисплея, матрицата на пикселите и тяхното разположение, както и чиповете за управление на дисплея. Специален алгоритъм пък анализира и обработва всяко изображение на камерата, за да го оптимизира и подобри.

Според компанията резултатите са много добри. Качеството на дисплея навсякъде е еднакво и не си личи къде е камерата. Снимките също са ясни и с добри детайли и светлина. Пикселите около камерата ще осветяват и ще дават индикация на потребителя, че тя се използва в дадения момент.

Телефонът има голям дисплей с 6,92 инча диагонал, OLED панел и FHD+ резолюция с 90Hz опресняване на картината. В долната му част е вграден и сензор за пръстов отпечатък.

Устройството използва процесор Qualcomm Snapdragon 765G, като ще се предлагат три версии - с 6GB, 8GB и 12GB RAM. Паметта за файлове ще е 128GB или 256GB. Axon 5G разполага и с четворна основна камера. Главният сензор е 64МР, като има и един 8МР с ултраширокоъгълен обектив, както и два сензора по 2МР всеки за дълбочина и макро снимки.

Както името му подсказва, телефонът поддържка и 5G мрежи. Той разчита на Android 10, като към нея е добавен и интерфейсът MiFavor 10.5, който е дело на ZTE. Смартфонът е оборудван и с батерия с капацитет 4220mAh, с поддръжка на 30W бързо презареждане.

Samsung ще дава 3 поколения Android на устройствата си

Android с функция за безжичен трансфер на файлове

ZTE обяви, че първоначално телефонът ще се продава само в Китай. Това ще стане от 10-ти септември, като цените ще започват от 322 долара и нагоре. Очаква се по-натам моделът да си проправи път и към останалите държави.

Как да предпазим смартфона си от прегряване

Android ще предупреждава за земетресения

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Най-скъпо платените музиканти за 2025 г. в света

Най-скъпо платените музиканти за 2025 г. в света

Любопитно Преди 30 минути

Изминалата година отново доказа, че върхът на музикалния бизнес е запазен за онези, които умеят да съчетават изкуство с безпогрешен бизнес нюх

,

Си Цзинпин и Владимир Путин си размениха поздравления по случай Нова година

Свят Преди 40 минути

Си заяви, че 2025 е отбелязала конкретен етап от всеобхватното стратегическо партньорство между Китай и Русия

Какво да има на новогодишната трапеза през 2026 г. – менюто, което Огненият кон „одобрява“

Какво да има на новогодишната трапеза през 2026 г. – менюто, което Огненият кон „одобрява“

Любопитно Преди 52 минути

Менюто за 2026 г. – Годината на Огнения кон – трябва да включва зърнени ястия, огненоцветни плодове, леки салати, нежно месо, десерти с мед и топли напитки, за да привлечете изобилие, успех и добра енергия през цялата година

Мъск очаква хуманоидните роботи да са навсякъде

Мъск очаква хуманоидните роботи да са навсякъде

Технологии Преди 1 час

Илон Мъск има нова любима технология и това са роботите. Той прогнозира, че те ще навлязат във всички аспекти на цивилизацията и това може да се случи сравнително скоро. Но наистина ли е така

ЕЦБ изписа във Франкфурт: Добре дошла, България!

ЕЦБ изписа във Франкфурт: Добре дошла, България!

Свят Преди 9 часа

Инсталацията беше тествана днес

Испания купува 30 изтребителя от Турция

Испания купува 30 изтребителя от Турция

Свят Преди 9 часа

Споразумението представлява важен етап за отбранителния сектор на Турция

Внучката на Кенеди почина само на 35 години

Внучката на Кенеди почина само на 35 години

Свят Преди 10 часа

Тя каза, че лекарите са открили рака малко след като е родила дъщеря си

САЩ обявиха санкции срещу Иран и Венецуела

САЩ обявиха санкции срещу Иран и Венецуела

Свят Преди 11 часа

Министерството на финансите на САЩ наложи санкции на 10 лица и организации

Защитата на собственик на болница: Парите не са откраднати, а заприходени

Защитата на собственик на болница: Парите не са откраднати, а заприходени

България Преди 11 часа

Съдът потвърди парична гаранция от 100 хил. лв. за обвиняемия

Пожар в блок в София, евакуираха 20 души

Пожар в блок в София, евакуираха 20 души

България Преди 12 часа

На място са били изпратени два противопожарни автомобила

Хиляди хоспитализирани в игрални зали в България вместо в болници

Хиляди хоспитализирани в игрални зали в България вместо в болници

България Преди 13 часа

Данните на НАП обхващат първите шест месеца на 2025 г.

Централните банки ще обменят левове в еврозоната до 2 март

Централните банки ще обменят левове в еврозоната до 2 март

Свят Преди 13 часа

Обмяната ще се предоставя на определени за целта места

Тревога в Истанбул, танкери се сблъскаха в Мраморно море

Тревога в Истанбул, танкери се сблъскаха в Мраморно море

Свят Преди 14 часа

На мястото незабавно са били изпратени спасителни екипи

<p>Грешка №1 по празниците, не я повтаряйте</p>

Грешка №1 по празниците, не я повтаряйте

Любопитно Преди 15 часа

Струва си да знаете как да сведете до минимум вредите от алкохолните напитки

Огромен банков обир за 30 млн. евро в Германия

Огромен банков обир за 30 млн. евро в Германия

Свят Преди 15 часа

Обирът е станал вчера и е засегнал над 2500 клиенти на трезор

Драма на лифт в Италия, ранени, близо 100 блокирани

Драма на лифт в Италия, ранени, близо 100 блокирани

Свят Преди 15 часа

Изглежда, че кабината е пристигнала на горната станция с прекалено висока скорост