Известни личности бойкотират Facebook и Instagram
Ким Кардашиан   
Източник: Getty Images/Guliver

М ножество известни личности се включват в бойкот на Facebook и Instagram, съобщава онлайн изданието Axios. Сред тях са Ким Кардашиан, Кейти Пери, Дженифър Лорънс, Леонардо диКаприо, Майкъл Джордан, Ейми Шумър, Аштън Къчър, Джейми Фокс и др.

TikTok вече очаква решението на Тръмп

Всички те временно ще "замразят" профилите си в Instagram и Facebook с послание към двете плаформи да "спрат да печелят от омразата". Според знаменитостите социалните мрежи позволяват разпространението на омраза, пропаганда и дезинформация, "създадена от групи, които искат да разделят Америка".

За сега бойкотът ще е само 24 часа - днес. Той е част от цяла кампания StopHateForProfit, която се разгръща тази седмица. Основната цел е именно Facebook и е опит компанията да бъде накарана да промени някои от позициите си за модериране на съдържанието в платформите си.

Купил ли е Facebook Instagram, за да го неутрализира

Facebook упорито отказва да се намесва в някои от възгледите, които провокират спорове. Желанието на компанията е да има по-строг контрол над публикации, които призовават към омраза, конфликти и повече усилия върху премахването на публикации, които дезинформират хората, особено по време на избори.

Facebook не е коментирала временния бойкот на известните личности. По-рано това лятко социалната мрежа обърна внимание на кампанията косвено, като обяви, че ще затегне контрола на публикациите по време на президентските избори в САЩ. Организаторите на кампанията обаче смятат, че не е направено нищо по въпроса, а вече остава все по-малко време до изборите.

ИТ гигантите вдигат таксите заради дигиталния данък

TikTok ще съди САЩ. Зукърбърг подклаждал спора

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

– Скъпи, ще изхвърлиш ли боклука? – Разбира се, миличка! – Още днес? – Сега вече прекаляваш с изискванията!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Владимир Путин

Владимир Путин: Русия ще покаже ново ядрено оръжие, надпреварата е в ход

Свят Преди 6 минути

Според Федерацията на американските учени, Русия разполага с общо 5459 ядрени бойни глави, от които 1718 са разположени. САЩ имат 5177 бойни глави, от които 1770 са разположени

Уредите, които поглъщат ток: ето как да намалите разходите си

Уредите, които поглъщат ток: ето как да намалите разходите си

Любопитно Преди 39 минути

Как да ги използвате възможно най-ефективно, за да поддържате сметките си за комунални услуги възможно най-ниски

Служител на шерифската служба на окръг Хъмфрис дежури пред входа на предприятието за производство на военни взривни вещества

Трагедия в Тенеси: 19 души са изчезнали след експлозията в завод за експлозиви

Свят Преди 2 часа

Шерифът на окръг Хъмфрис Крис Дейвис отказа да уточни колко точно души са загинали

Затварят ключови улици и булеварди в столицата заради „Маратон София 2025“

Затварят ключови улици и булеварди в столицата заради „Маратон София 2025“

България Преди 2 часа

Промените в движението и маршрутите на градския транспорт ще важат от 04:30 ч. на 11 октомври до приключване на маратона на 12 октомври

Себастиен Лекорню

Политически хаос във Франция: Макрон върна Лекорню като спасител

Свят Преди 2 часа

Той беше назначен за премиер за пръв път на 9 септември и му отне три седмици, за да състави правителство — което се разпадна за една нощ

<p>Опасно време &ndash; каква е прогнозата за уикенда</p>

Опасно време – каква е прогнозата за уикенда

България Преди 3 часа

Обявено е предупреждение за силен вятър, но идва затопляне

Как да търсим още по-ефективно в Google

Как да търсим още по-ефективно в Google

Технологии Преди 3 часа

Няколко семпли съвета могат да направят голяма разлика

Зеленски: Русия изчаква влошаване на времето, за да атакува енергийни обекти

Зеленски: Русия изчаква влошаване на времето, за да атакува енергийни обекти

Свят Преди 11 часа

Руски дронове и ракети снощи поразиха украински енергийни обекти и причиниха прекъсване на електроснабдяването в някои части на Киев

,

Съдът остави в ареста Благомир Коцев

България Преди 12 часа

Коцев продължава да е кмет на Варна и може да повлияе на неразпитаните свидетели, смята съдът

,

Това е търговска тайна: В кои дни се продават най-евтините самолетни билети

Любопитно Преди 12 часа

Всеки, който планира пътуване, се надява да намери страхотна оферта за самолетни билети

,

Около 200 000 души са се завърнали в северната част на Ивицата Газа

Свят Преди 12 часа

Това стана, след като на 10 октомври влезе в сила примирието между Израел и терористичната групировка Хамас

Белият дом обяви мащабни съкращения в държавната администрация

Белият дом обяви мащабни съкращения в държавната администрация

Свят Преди 13 часа

Новината потвърди ръководителят на Бюджетната служба на Белия дом Ръс Воут

,

Силен взрив във военен завод за експлозиви в Тенеси

Свят Преди 13 часа

Взривната вълна е била почувствана на километри

.

Великобритания, Франция и Германия искат да възобновят преговорите за ядрената програма на Иран

Свят Преди 14 часа

Европейските сили посочиха, че активирането на механизма за възстановяване на санкциите е „правилна стъпка“

,

Германия издирва българин за сексуално насилие над дете

България Преди 14 часа

Мъжът е избягал в чужбина след присъдата

а

Мелания Тръмп: Водя директен диалог с Путин за съдбата на украинските деца

Свят Преди 14 часа

Тя заяви, че осем деца са били върнати при близките си през последните 24 часа след преговори между нейния екип и представителите на Путин