McLaren Speedtail: вдига над 400 км/ч, впряга 1050 к.с. и струва 1 970 000 евро
Източник: netinfo

З аглавието казва всички важни цифри, но те са впечатляващи, затова ще ги повторим: 402 км/ч максимална скорост, 1050 к.с. мощност и цена от 1 970 000 евро. Това е духовният наследник на легендарния McLaren F1. Точно като него, Speedtail ще бъде произведен в тираж от само 106 бройки (всичките продадени). Също като него, конфигурацията на интериора е триместна с централно разположено шофьорско място и две пасажерски зад него. Също като него, Speedtail е направен за развиване на максимална скорост в права линия, а не е подчинен на философията на Р1 и Senna, които са предназначени за пистата. Но, за разлика от Bugatti Chiron, новото творение на McLaren не разчита на брутална мощ (1500 к.с.), а на аеродинамика, която „лепи“ автомобила върху пътя, за да може да развие заявените 402 км/ч.

Наподобяващ Volkswagen XL1, напомпан с анаболи и стероиди, карбоновото купе на дългия 5,2 метра автомобил е проектирано така, че да сече въздуха с възможно най-малкото съпротивление. Наподобяващата сълза форма на купето е основна за това, като тя предизвика и поляризиращи мнения. Но освен нея, за намаляване на въздушното съпротивление роля играят и други елементи. Такива са неподвижните капаци на предните колела, които помагат за насочване на въздушния поток към множеството вентилационни отвори.

Друг такъв елемент е липсата на странични огледала, заменени от подвижни камери. Когато бъде активиран режим "Velocity", те се прибират във вратите, а автомобилът се снижава с 35 мм, за да оптимизира допълнително аеродинамиката.

Всичко, което трябва да знаете за бруталния McLaren Senna

Мощност и аеродинамична ефективност в най-чистата им форма

Двойка подвижни елерони отзад влизат в действие в различните динамични настройки, но играят ролята и на въздушни спирачки.

Комбинираната мощност на хибридното задвижване възлиза на 1050 к.с., благодарение на които Speedtail ускорява от 0 до 300 км/ч за 12,8 секунди. Това е с 2,7 сек по-бързо от мощния 915 к.с. McLaren P1. Компанията не разпространява повече подробности за задвижването, но може да се предположи, че е използвана някаква доработена версия на 4,0-литровия V8 с две турбини от Senna, в който той развива 800 к.с.

Подобно на McLaren F1, неговият наследник поставя водача по средата оформената като сълза кабина. Оформлението е също толкова футуристично, колкото е и цената на самия автомобил. Електрохроматично стъкло позволява на пътниците да контролират количеството светлина, което да прониква в кабината.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още любопитно съдържание последвайте страницата ни в Instagram.

За едва трети път в история си: Tesla излезе на печалба

Ненужните автомобилни опции за десетки хиляди

Данъкът им скача, но българинът продължава да купува стари коли

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
,

7 нетрадиционни рецепти за Никулден, които не са шаран

Любопитно Преди 18 минути

Време е да излезем от традицията – българите търсят нови вкусове за празника

"Мислех, че полудявам": Военна пропаганда в руското училище

"Мислех, че полудявам": Военна пропаганда в руското училище

България Преди 20 минути

Близо 200 хиляди учители в Русия са напуснали работа за две години

Археолози в Помпей разкриха изненадващата храна на робите в античния град

Археолози в Помпей разкриха изненадващата храна на робите в античния град

Любопитно Преди 8 часа

Археолозите са открили амфори, съдържащи бобови растения - едната от тях наполовина празна, както и голяма кошница с круши и ябълки

Трима загинаха на място при тежка катастрофа край Търговище

Трима загинаха на място при тежка катастрофа край Търговище

България Преди 10 часа

Лек и товарен автомобил, които са се движели в противоположни посоки, са участниците в катастрофата

<p>Кралски блясък: Децата на принцеса Кейт&nbsp;я придружиха на ежегодната ѝ коледна служба (СНИМКИ)</p>

Кралски блясък: Децата на Кейт Мидълтън я придружиха на ежегодната ѝ коледна служба

Любопитно Преди 10 часа

Принц Джордж, принцеса Шарлот и принц Луи придружиха Кейт Мидълтън на нейната ежегодна коледна служба в Уестминстър, отбелязвайки първата им съвместна публична поява от юни насам

<p>Доналд Тръмп получи първата награда за мир на ФИФА (СНИМКИ)</p>

Доналд Тръмп получи първата награда за мир на ФИФА

Свят Преди 11 часа

„Това наистина е една от големите почести в живота ми“, каза Тръмп

Зеленски благодари на Тръмп за 7 върнати украински деца от Русия

Зеленски благодари на Тръмп за 7 върнати украински деца от Русия

Свят Преди 12 часа

Украинският президент добави, че все още има хиляди деца, които трябва да бъдат върнати в Украйна

Задържаха гръцкия модел Анастасиос Михайлидис от случая „Хасърджиев”

Задържаха гръцкия модел Анастасиос Михайлидис от случая „Хасърджиев”

България Преди 12 часа

По искане на Софийска районна прокуратура е образувано производство срещу него

Какво постигнаха Путин и Моди на срещата в Делхи

Какво постигнаха Путин и Моди на срещата в Делхи

Свят Преди 12 часа

Ето какво всъщност получиха Делхи и Москва от посещението

Звездата от „Емили в Париж“ Джереми О'Харис арестуван на летището в Япония

Звездата от „Емили в Париж“ Джереми О'Харис арестуван на летището в Япония

Свят Преди 13 часа

О'Харис е бил задържан на 16 ноември на летище Наха, след като митнически служител открил в багажа му 0,78 грама кристали, съдържащи синтетичния наркотик MDMA

Тристранката заседава в понеделник за Бюджет 2026

Тристранката заседава в понеделник за Бюджет 2026

България Преди 13 часа

В дневния ред на съвета са предвидени три точки

Европрокуратурата разследва ДДС измама за над 13 милиона евро, има арестувани

Европрокуратурата разследва ДДС измама за над 13 милиона евро, има арестувани

България Преди 13 часа

В хода на акцията са задържани шестима български граждани

Кораб, плаващ под флага на Гана, е блокиран до Ахтопол (ВИДЕО)

Кораб, плаващ под флага на Гана, е блокиран до Ахтопол (ВИДЕО)

България Преди 13 часа

По неофициална информация на борда на плавателния съд има 10 души екипаж

Снимката е илюстративна

Лекарите бият тревога заради опасна тенденция, обхващаща Европа

Свят Преди 14 часа

Жабите са били използвани в древен Египет и Китай за лечение на отоци, сърдечна недостатъчност, ухапвания от змии, епилепсия и инфекции

Задържаха 55-годишен мъж, разпространявал порнография с непълнолетни

Задържаха 55-годишен мъж, разпространявал порнография с непълнолетни

България Преди 14 часа

Обвиняемият е държал в телефона си множество снимки, които изобразяват открито сексуално поведение

Визията на Амал Клуни, която всички сме забравили

Визията на Амал Клуни, която всички сме забравили

Любопитно Преди 14 часа

Амал Клуни впечатли с два различни бляскави тоалета на Лондонския филмов фестивал – през 2021 г. с бяла рокля с пера на премиерата на „The Tender Bar“ и през 2025 г. с мека розова рокля на Tamara Ralph, възраждайки стила „шоу-звезда“ и демонстрирайки еволюцията на своята визия