Renault Alaskan е първият 1-тонен пикап на марката
Източник: netinfo

О чаквахме го, след като през 2015 г. се появи Alaskan concept. Ето го и официално, като първият 1-тонен пикап на марката ще влезе в продажба първо в Южна Америка, конкретно Латинска Америка. Любопитен факт е, че пикапът дебютира в Меделин, Колумбия, където не си спомням да се е осъществявала мащабна премиера на нов модел. След това ще последват още държави от Латинска Америка, преди моделът да бъде разгърнат в останалата част на света. Но без САЩ, защото Renault няма дейност там.

Alaskan комуникира своята висока проходимост и здравина чрез широката си радиаторна решетка и защитната скара под двигателния отсек. Моделът идва почти непроменен спрямо концепцията от 2015 г., като любопитно е, че фаровете не са с характерното вече за Renault продължение за дневните светлини, която форма дебютира с Talisman и Megane.

Типично за пикап от сегмента, той ще се продава във версии с двойна кабина (на снимките), единична кабина и шаси-кабина, както и с къс и дълъг товарен леген.

Клиентите ще могат да избират между четири двигателя. Първият вариант е 2,3-литров dCi битурбо двигател с две мощности от 160 или 190 к.с. В зависимост от пазара клиентите ще могат да изберат 2,5-литров бензинов или 2,5-литров дизелов двигател с мощности 160 к.с.

Двигателите ще могат да се поръчват или с 6-степенна механична, или със 7-степенна автоматична трансмисия, като ще има версии със задно и 4х4 задвижване.

Моделът разчита на електронен заден диференциал, а като опция ще се предлага и механично блокируем заден диференциал. Но всичко това не е изненадващо, тъй като Alaskan има от къде да черпи с пълни шепи. Това е Nissan Navara. А това значи и друго: Alaskan се превръща във втория пикап в сегмента (след Navara), който предлага на клиентите независимо задно окачване.

Това означава, че, когато товарният леген не е пълен с товар, пътното поведение на Alaskan е много близо до това на нормален SUV. Така ще се чувстват и пътниците в купето, които ще могат да разчитат на подгрев на предните седалки, двузонов климатик, 7-инчова навигационна система, опция за кожен салон и повечето системи за подпомагане на водача и безопасност, които се предлагат в леките автомобили на марката. За маневриране ще спомага система с 360-градусови камери.

Вижте още:

Lada Vestа Sport ще бъде официално представена през август

Новият Citroen C3 трябва да върне позициите в сегмента

Toyota C-HR застава в пряк дуел с Nissan Juke

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Палестинците в Газа: Заклещени между "Хамас" и Израел

Палестинците в Газа: Заклещени между "Хамас" и Израел

Свят Преди 1 минута

Миналата седмица "Хамас" обяви, че ще разпусне своята гражданска администрация, което беше част от мирното споразумение от 2025 г., сключено с посредничеството на САЩ

,

5 грешки на плажа, които могат да съсипят цялата ни почивка

Любопитно Преди 2 минути

Почивката на море може бързо да се превърне в кошмар, ако пренебрегнем етикета. Експерти посочват петте най-дразнещи навика на плажа, които е добре да изкореним веднага, за да си спестим неудобства и скандали

Илюзиите на ума: Невероятни факти за това как ни лъже собствената памет

Илюзиите на ума: Невероятни факти за това как ни лъже собствената памет

Любопитно Преди 4 минути

Човешката памет не е пасивен видеоархив, а динамична система, която постоянно ни изненадва. Разберете защо забравяме защо сме влезли в дадена стая, как емоциите лепират спомените и защо изтриването на данни е сигурен знак за отлично ментално здраве

Страст на трибуните: Тимоти Шаламе и Кайли Дженър с романтични целувки на Световното

Страст на трибуните: Тимоти Шаламе и Кайли Дженър с романтични целувки на Световното

Любопитно Преди 5 часа

Холивудският актьор Тимоти Шаламе и риалити звездата Кайли Дженър приковаха погледите по време на финала на Световното първенство по футбол на 19 юли 2026 г. Двойката демонстрира изключителна близост и сподели романтични целувки на стадиона

<p>Новите шампиони от Световното първенство ще получат рекордна награда от $51 милиона</p>

Милионите на Мондиал 2026: Новият световен шампион си тръгва с рекордна сума

Свят Преди 6 часа

Новият световен шампион по футбол от финала в Ню Йорк ще спечели сумата от 51 милиона долара. ФИФА увеличи сериозно общия бюджет на наградния фонд за Мондиал 2026, достигайки абсолютен исторически рекорд от 871 милиона долара за всички 48 отбора

Мелания Тръмп прикова вниманието на финала на Световното

Мелания Тръмп прикова вниманието на финала на Световното

Свят Преди 7 часа

Първата дама на САЩ блесна с патриотичен стил до Доналд Тръмп на стадион „МетЛайф“ за историческия сблъсък между Аржентина и Испания

Звездно шоу без аналог: Над 80 000 фенове на крака за церемонията по закриването на Мондиал 2026

Звездно шоу без аналог: Над 80 000 фенове на крака за церемонията по закриването на Мондиал 2026

Свят Преди 7 часа

Изпълнения на Поуст Малоун, Роби Уилямс и Лаура Паузини дадоха старт на големия финал в Ню Джърси, а шоуто на полувремето обещава да влезе в историята

Блясък, холивудска драма и политически елит: Как започна финалът на Мондиал 2026

Блясък, холивудска драма и политически елит: Как започна финалът на Мондиал 2026

Свят Преди 7 часа

Испания и Аржентина се изправят в исторически финал на Световното първенство

Тамаш Шуйок

Унгарският президент се самоотстрани от поста, огъвайки се под натиска на Магяр

Свят Преди 8 часа

Тамаш Шуйок подписа конституционна поправка за отстраняването си след месеци натиск от премиера Петер Магяр

Президентът на Аржентина Хавиер Милей

Защо президентът на Аржентина Хавиер Милей не е на финала на Световното първенство през 2026 г.?

Свят Преди 8 часа

Изненадващата причина, поради която той пропусна Испания срещу Аржентина

Лионел Меси с уникален рекорд преди финала на Мондиал 2026

Лионел Меси с уникален рекорд преди финала на Мондиал 2026

Свят Преди 9 часа

Аржентинската легенда става първият футболист, извеждал страната си три пъти с капитанската лента на финал на Световно първенство

Тръмп разкри за кого ще вика на финала на Световното първенство

Тръмп разкри за кого ще вика на финала на Световното първенство

Свят Преди 9 часа

Президентът заяви, че е „трудно да се зaлага срещу“ звездата, която подкрепя в големия неделен мач

Пълно опустошение: Градушка попиля Сатовчанско, село Плетена е под вода и лед

Пълно опустошение: Градушка попиля Сатовчанско, село Плетена е под вода и лед

България Преди 9 часа

Най-тежко е засегнато село Плетена, където ледените късове са унищожили близо 90% от засадената земеделска продукция

Видеоклип улови как Андрю Тейт се опитва да скрие мобилния си телефон по време на ареста

Видеоклип улови как Андрю Тейт се опитва да скрие мобилния си телефон по време на ареста

Свят Преди 10 часа

Скандалният инфлуенсър Андрю Тейт и брат му Тристан бяха арестувани в Маями от американските маршали по искане на Обединеното кралство. Двамата са изправени пред общо 59 обвинения за изнасилване и трафик на хора с цел сексуална експлоатация през 2026 г.

Историческо шоу: Мадона, Джъстин Бийбър и BTS взривяват финала на Мондиал 2026

Историческо шоу: Мадона, Джъстин Бийбър и BTS взривяват финала на Мондиал 2026

Любопитно Преди 11 часа

Финалът на Мондиал 2026 на стадион "Мет Лайф" ще остане в историята с първото шоу на полувремето. На 19 юли 2026 г. суперзвезди като Мадона, Джъстин Бийбър и Пост Малоун ще сътворят невиждан музикален спектакъл преди коронясването на новия шампион

„Парадоксът на сладоледа“ — как леденият десерт всъщност може да е полезен за здравето ви

„Парадоксът на сладоледа“ — как леденият десерт всъщност може да е полезен за здравето ви

Любопитно Преди 11 часа

Мащабни медицински проучвания разкриват неочаквана връзка между редовната консумация на сладолед и по-ниския риск от диабет тип 2. Учените обясняват феномена „парадоксът на сладоледа“ с ролята на млечните протеини и балансирания начин на живот през 2026 г.