19-годишната Тияна Радонич от Нови Сад, Сърбия, загина трагично при инцидент с парасейлинг по време на почивка в Будва, Черна гора. Младата жена е паднала във водите на Адриатическо море от 50-метрова височина, след като по време на полета е откопчала предпазния си колан, предаде Daily Mail.
Според информацията, службите за спешна помощ са реагирали незабавно, но за съжаление са констатирали смъртта ѝ миналата сряда, 27 май. Сведенията, разпространени от местни медии, разкриват, че Тияна е била видимо разстроена по време на самото излитане и че е получила паник атака, заради което откопчала колана си.
Кадри, с които разполагат световни агенции, показват как тя се опитва да се издърпа на презрамките, а малко след това откопчава предпазния колан и жилетката си. В следващия момент момичето се завърта на седалката, преобръща се и пада от голяма височина.
Очевидци на плажа разказват, че само мигове преди трагедията са чули нейните викове: „Свали ме! Свали ме!“ Според други свидетели тя е викала за помощ.
Въпреки първоначалните съобщения обстоятелствата около инцидента остават неясни. Местни издания информират, че Радонич е снимала промоционален видеоклип за туристическа агенция, като се предполага, че е приела безплатно пътуване с парасейлинг в замяна на реклама за летния сезон.
Клипът е трябвало да показва Тияна по бански, рееща се над Будванската ривиера, беше съобщено в NewsFlash.
Свидетели споделят, че преди старта Тияна е била спокойна и усмихната, като е била закопчана с предпазния колан. Впоследствие обаче се предполага, че е претърпяла паник атака. Все още не са изключени и други версии за инцидента, включително нещастен случай или възможно съзнателно действие, но близките категорично отхвърлят теорията за самоубийство.
Родителите на Тияна, Бранка и Горан, отправиха емоционално сбогуване преди погребението ѝ: „Никога няма да се примирим с това, нито ще приемем, че те няма. Ще останеш завинаги в сърцата ни. Нашето най-смело момиче, обичаме те безкрайно и ще ни липсваш завинаги. Почивай в мир, нека ангелите бдят над теб – сега ти си един от тях.“
Полицията продължава разследването по случая. Собственикът на фирмата, организирала туристическата атракция, коментира, че Тияна е изглеждала щастлива и уверена преди полета.
„Тя беше весела и в добро настроение преди излитането. Не показваше страх от височини или летене. Не можем да обясним защо е разкопчала колана и жилетката си. Предполагам, че това е станало в момент на неконтролируем страх“, сподели той.
Фирмата допълва, че е възможно младото момиче да се е изплашило, че нещо не е наред с оборудването или да не е осъзнавала на каква височина се намира. В момента се провеждат технически проверки на цялото оборудване, очакват се и резултатите от аутопсията.
Трагедията се случва докато Тияна е на почивка с леля си, която също публикува емоционално прощално съобщение в социалните мрежи: „Не мога да повярвам, че пиша това. Трябваше да се наслаждаваме на слънцето, а ти ми каза: "Върви, почини си, аз ще се погрижа за бебето. Трябваше да празнуваме дипломирането ти, а не да те изпращаме. Още чувам смеха ти. Все още виждам как държиш сина ми и как говориш с него, как се смееш, докато той се смее.“
Приятели и близки в Нови Сад също отдадоха последна почит. Един близък споделя: „Ако можех да избирам с кого да прекарам детството си, пак бих избрал теб.“
Друг приятел пише: „Тя беше пълна с живот, винаги усмихната. Никога не ѝ пукаше какво мислят другите за нея.“