Почина първият масов убиец в САЩ
Източник: ЕПА/БГНЕС

След боледуване на 88-годишна възраст почина извършителят на първото масово убийство на територията на САЩ, предаде Франс прес, позовавайки се на съобщение на американските съдебни власти.

Хауърд Ънръх застреля на 6 септември 1949 г. на улица в Камдън, в покрайнините на Филаделфия, 13 души, поставяйки по този начин началото на серия от подобни престъпления, разтърсили САЩ в последните 60 години.

Първият американски масов убиец обаче не беше осъден на затворническа присъда, защото се установи, че страда от шизофрения.

Той прекара остатъка от живота си в психиатрична клиника.

На 6 септември преди 60 години 28-годишният Ънръх, ветеран от Втората световна война, по време на която се сражавал в редиците на американските сили в Европа, видимо афектиран излязъл на улица в Камдън и в продъжение на 20 минути стрелял по всичко живо.

Така той убил петима мъже, пет жени и три деца. По време на неговата т. нар. смъртоносна разходка той стрелял по минувачи и по автомобилисти, влязъл също в няколко магазина и стрелял по клиентите в тях.

Масовият убиец се прибрал в дома си, едва когато патроните му свършили. Полицията го заварила да чете Библията.

Първият масов убиец на САЩ надживя повечето от роднините на жертвите си, дори и Чарлз Коен, който по времето на престъплението бил на 12 години.

Неговите родители били убити, но момчето успяло да се скрие в шкаф и така оцеляло. Коен почина през септември.

За най-тежко масово убийство в САЩ се смята това през април 2007 г., когато в университетско градче в Източна Вирджиния бяха застреляни 32 души.

През април тази година мъж от виетнамски произход уби 13 души в център за имигранти в щата Ню Йорк.

Същевременно съд в щата Илинойс осъди най-после на доживотен затвор масов убиец, застрелял през 1993 г. седем души в италиански ресторант в предградие на Чикаго, предаде Асошиейтед прес.

37-годишният Джеймс Дигорски заедно с още един мъж нахлули в ресторанта, убили двамата му собственици и петима клиенти и захвърлили телата им във фризери, а после взели оборота от 2000 долара.

В продължение на 10 години Дигорски и съучастникът му се укривали, преди да бъдат предадени от приятелката на Дигорски.

Преди две години съучастникът в престъплението получи също доживотна присъда.

В хода на делото беше установено, че Дигорски е израснал в семейство, в което насилието, главно сексуалното, било често срещано явление.

– Скъпи, ще изхвърлиш ли боклука? – Разбира се, миличка! – Още днес? – Сега вече прекаляваш с изискванията!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Трима ранени при стрелба на оживен площад в Германия

Трима ранени при стрелба на оживен площад в Германия

Свят Преди 50 минути

Нападателят е успял да избяга

,

Хърватия ще въведе нова европейска система за граничен контрол

Свят Преди 1 час

Новата система може да забави проверките по границите

.

Двама убити и петима ранени при руски въздушен удар в Донецка област

Свят Преди 3 часа

Руските удари са нанесли щети на девет къщи - частни жилища, и една църква

Полската опозиция протестира срещу мигрантската политика на премиера Туск

Полската опозиция протестира срещу мигрантската политика на премиера Туск

Свят Преди 4 часа

Според непотвърдени данни в митинга участват няколко хиляди души

,

Председателят на СОС: Надявам се до 10 дни да има нормализиране на кризата с боклука

България Преди 4 часа

"Кметът пое ангажимент да изготви план за излизане от тежката ситуация", подчерта Цветомир Петров

.

САЩ няма да разполага американски войски в Газа

Свят Преди 4 часа

Това заяви главнокомандващият адмирал Брад Купър

Google Maps няма да помогне. Тази страна няма имена на улици: Как живеят хората там?

Google Maps няма да помогне. Тази страна няма имена на улици: Как живеят хората там?

Любопитно Преди 5 часа

Всичко по темата може да прочетете в следващите редове

Ердоган възнамерява да посети Ивицата Газа

Ердоган възнамерява да посети Ивицата Газа

Свят Преди 5 часа

Турският лидер подчерта, че след споразумението за прекратяване на огъня „не трябва да има връщане назад“

Айфеловата кула ще бъде съборена през 2026 г.? Ето какво знаем

Айфеловата кула ще бъде съборена през 2026 г.? Ето какво знаем

Свят Преди 6 часа

Последните твърдения в социалните медии предизвикаха безпокойство, че емблематичната Айфелова кула в Париж е планирана за събаряне през 2026 г.

,

„Китай не се страхува“: жителите на Пекин отхвърлят заплахата от мита на Тръмп

Свят Преди 6 часа

В петък американският президент внезапно обяви, че САЩ ще наложат допълнителни 100% мита върху целия китайски внос от 1 ноември „или по-рано“

След срещата в Ню Йорк – нов разговор между Зеленски и Тръмп

След срещата в Ню Йорк – нов разговор между Зеленски и Тръмп

Свят Преди 6 часа

Това съобщи ръководителят на канцеларията на украинския президент

,

„Ние не мълчим“: Протести в страната срещу насилието над деца

България Преди 6 часа

Протестиращите пред Съдебната палата носеха плакати с надписи „Учителят трябва да възпитава, не да травмира“ и „Насилието днес води до насилие утре“

,

Испания под вода: Армията се включи в спасителните операции след проливните дъждове

Свят Преди 7 часа

Над 300 сигнала за помощ само от един град, пътища край лагуната Мар Менор са затворени

НАТО проведе 12-часова патрулираща мисия във въздуха до границата на Русия

НАТО проведе 12-часова патрулираща мисия във въздуха до границата на Русия

Свят Преди 7 часа

Това беше изтъкнато в изявление на британския министър на отбраната Джон Хили

,

Норвежкият Нобелов институт разследва изтичане на информация

Свят Преди 7 часа

Вчера наградата беше присъдена на венецуелската опозиционна лидерка Мария Корина Мачадо