Световен съюз срещу сексуалните посегателства над деца в интернет
Европейският комисар за вътрешните работи и правосъдието Сесилия Малмстрьом: Повече от един милион видеоматериали с деца, жертви на сексуални посегателства и сексуална експлоатация, се разпространяват в момента в интернет   
Източник: ЕПА/БГНЕС
Ео опейският съюз, САЩ и още 20 страни обявиха днес в Брюксел, че създават Световен съюз за борба срещу сексуалните посегателства над деца чрез интернет.

"Сексуалните посегателства срещу деца са ужасяващи престъпления и често са скрити в най-затулените кътчета в интернет", заяви европейският комисар за вътрешните работи и правосъдието Сесилия Малмстрьом на пресконференция заедно с министъра на правосъдието на САЩ Ерик Холдър.

Повече от един милион видеоматериали с деца, жертви на сексуални посегателства и сексуална експлоатация, се разпространяват в момента в интернет. Порнографската индустрия добавя всяка година по 50 хиляди нови срещу печалби от 250 милиона долара, припомни Малмстрьом, позовавайки се на статистически данни от ООН.

"Но престъпниците правят всичко възможно мрежите им да са невидими и никоя страна не би могла самостоятелно да се пребори с тях", допълни тя, приветствайки решението на 48 държави да създадат световен съюз за борба с това зло.

Инициативата цели да привлече вниманието на властите в цял свят върху пускането на видеоматериали с детска порнография в интернет, за да може по-добре да се идентифицират жертвите на тези посегателства и да им се окаже помощ, както и за да се преследват извършителите им.

Макар че ЕС е развил строги нормативни инструменти за борба с детската порнография, сървърите често пъти са разположени в други държави извън достъпа на полицията и правосъдието на съюза. Затова и в инициативата са въвлечени САЩ, където има много сървъри с детска порнография, както и редица страни от други континенти, по-специално Азия, където се намират много от децата жертви, както и лицата, които извършват сексуалните посегателства над тях.

В Световния съюз за борба срещу сексуалните посегателства над деца чрез интернет ще участват 27-те страни от ЕС и още 21 страни - САЩ, Албания, Австралия, Камбоджа, Южна Корея, Хърватия, Грузия, Гана, Япония, Молдова, Черна гора, Нова Зеландия, Нигерия, Норвегия, Филипините, Сърбия, Швейцария, Тайланд, Турция, Украйна и Виетнам.

Русия не се включва в този съюз, въпреки че по данни на руската неправителствена организация "Лига за безопасен интернет" на нейна територия през 2011 г. са открити над 9500 сайта и уебстраници с детска порнография.

Сесилия Малмстрьом заяви, че се надява Русия да приеме поканата да се включи и въпросът ще бъде повдигнат от председателя на Еврокомисията Жозе Барозу и президента на Европейския съвет Херман ван Ромпой пред президента Владимир Путин на срещата на върха ЕС-Русия на 21 декември в Брюксел.
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Лавина в Швейцарските Алпи: Спасиха всички затрупани

Лавина в Швейцарските Алпи: Спасиха всички затрупани

Свят Преди 6 часа

Всички затрупани от лавината на връх Айгер в Швейцарските Алпи са спасени, потвърдиха властите

Исторически вот: Румъния избира между два свята

Исторически вот: Румъния избира между два свята

Свят Преди 6 часа

В неделя, 18 май, в Румъния се провежда вторият тур на президентските избори. Коментаторите наричат вота исторически. Кой ще спечели?

<p>Киселова: Сезирането на КС&nbsp;няма да забави еврозоната</p>

Киселова: Сезирането на КС от президента няма да забави влизането ни в еврозоната

България Преди 9 часа

Председателят на Народното събрание Наталия Киселова е в Априлци, където участва в честването на 149 години от Новоселската република

Тръмп ще разговаря с Путин и Зеленски в понеделник

Тръмп ще разговаря с Путин и Зеленски в понеделник

Свят Преди 9 часа

Темите на разговора ще бъдат спирането на „кръвопролитията“, при които всяка седмица биват убити средно повече от 5000 руски и украински войници

Земетресение от 6 по Рихтер удари Перу

Земетресение от 6 по Рихтер удари Перу

Свят Преди 10 часа

Няма данни за щети, което се дължи на голямата дълбочина на труса

Преизбраха Слави Трифонов за лидер на ИТН

Преизбраха Слави Трифонов за лидер на ИТН

България Преди 10 часа

По време на състоялата се Национална конференция на ПП "Има такъв народ“ е била направена равносметка за изминалия период от създаването на партията и какво предстои като цели и задачи за изпълнение

<p>Анджелина Джоли омагьоса Кан с елегантност (СНИМКИ)</p>

Анджелина Джоли омагьоса Кан с елегантност (СНИМКИ)

Любопитно Преди 10 часа

49-годишната холивудска икона впечатли с дълга бяла рокля на наградите Chopard Trophy

Юн Сук-йол

Бившият президент на Южна Корея Юн Сук-йол напуска партията си

Свят Преди 11 часа

Юн беше отстранен от длъжност през април заради проваления му опит за въвеждане на военно положение през декември

Бедствие в САЩ: Бури и торнадо отнеха десетки животи, хиляди останаха без дом

Бедствие в САЩ: Бури и торнадо отнеха десетки животи, хиляди останаха без дом

Свят Преди 11 часа

Бурите вчера следобед отнесоха покриви на сгради, счупиха прозорци, изкорениха дървета и повредиха електрически кабели

Макрон: Сигурен съм, че Тръмп ще реагира на цинизма на Путин

Макрон: Сигурен съм, че Тръмп ще реагира на цинизма на Путин

Свят Преди 11 часа

Ден след мирните преговори в Истанбул между Русия и Украйна, руско нападение с дрон отне живота на 9 души, а 4 бяха ранени

Фалшиви новини и онлайн атаки срещу Никушор Дан преди изборите в Румъния

Фалшиви новини и онлайн атаки срещу Никушор Дан преди изборите в Румъния

Свят Преди 11 часа

Проевропейският кандидат за президент на Румъния Никушор Дан е обект на онлайн дезинформационна кампания

Ердоган: Преговорите в Истанбул са важна стъпка към мира в Украйна

Ердоган: Преговорите в Истанбул са важна стъпка към мира в Украйна

Свят Преди 12 часа

Забележките му дойдоха, след като в петък двете страни се срещнаха за първите си преки разговори от повече от три години

БСП: Еврозоната е следващата крачка по европейския път, но не за сметка на хората

БСП: Еврозоната е следващата крачка по европейския път, но не за сметка на хората

България Преди 12 часа

Социалистите заявяват подкрепа за европейската интеграция, но подчертават нуждата от защита на социалните права и интереси на гражданите

МОН създаде специален щаб заради стачката в транспорта и предстоящите матури

МОН създаде специален щаб заради стачката в транспорта и предстоящите матури

България Преди 12 часа

Към момента около 350 ученици са заявили, че нямат алтернативен транспорт, с който да стигнат до училището, в което са разпределени

Заради теч: Отпускат средства за ремонт на стената на яз. "Панчарево"

Заради теч: Отпускат средства за ремонт на стената на яз. "Панчарево"

България Преди 13 часа

От „Напоителни системи“ са докладвали, че става въпрос за известен от близо 18 години проблем с бетонните блокове