Българи осъдени в Лондон за трафик на транссексуални и жени
Източник: EPA/БГНЕС

Т рима българи бяха осъдени в Лондон за участие в организирана престъпна група за трафик на жени и транссексуални за сексуална експлоатация след съвместно разследване на британските служби, Специализираната прокуратура и ГДБОП, съобщиха от прокуратурата.

Акция: Разбиха група за трафик на работници

След близо едногодишна работа на съвместен екип за разследване на групата от служители на британските полицейски и съдебни органи, Сектор „Трафик на хора“ в ГДБОП и Следствения отдел на Специализираната прокуратура, с подкрепата на Европол и Евроджъст, тримата са задържани в Лондон и Бургас.

Най-тежкото общо наказание от 11 г. затвор съдът наложи на Елеонора В. Общото крайно наказание на ръководителя на престъпната група Илия М. е 10 г. лишаване от свобода. А Мариан В. е осъден на общо 3 г.

На Василева и Михайлов е наложена и 15-годишна забрана за „купуване на самолетни билети за други лица, наемане на повече от едно жилище, транспортиране на лица, извън тяхното семейство, създаване на профили в сайтове за запознанства или рекламиране на сексуални услуги, директен или индиректен контакт с жертвите, свидетелствали срещу тях“.

Доказателствата по делото сочат, че част от самите участници в групата преди години са били жертви на трафик с цел сексуална експлоатация. От 2017 г. те започнали да набират жени и транссексуални българи с обещания за работа и по-добър живот в Лондон.

Мащабна акция срещу проституция и трафик на хора

От летището ги транспортирали до наети квартири, където да живеят по четирима или петима и да проституират без почивен ден. Жертвите трябвало да плащат от заработеното по 70 паунда седмичен наем за жилището, нямали право да напускат адресите и да ползват медицински услуги. Били принуждавани да предлагат и продават на клиентите си кокаин, а необходимите им консумативи трябвало да купуват на петорна цена единствено от Елеонора В.

Тя отговаряла за набирането и транспортирането на жертвите, наемането на жилища за работа и публикуването на обяви в сайтове за сексуални услуги. На нея жертвите били длъжни да дадат и по 300 паунда депозит като гаранция за евентуални нанесени от тях щети, който обикновено не се връщал. Били принудени да работят за групата минимум два месеца, като при напускане трябвало да дадат двуседмично предизвестие.

Илия М. бил отговорен за снабдяването на групата с кокаин, за налагането на глоби на „работещите“ – обикновено между 500 и 1000 британски лири, както и за държането им в подчинение чрез физическо насилие над тях или чрез заплахи за убийства и насилие над техните близки в България. Когато някоя от жертвите трябвало да бъде наказана физически, останалите били карани да присъстват и да гледат.

Мариан В. осъществявал прекия контрол на проституиращите и събирането на заработените пари – по 2-3 пъти дневно от всеки. По договорка на „работещите„ се полагали 50 на сто от заработените пари и бакшишите, но заради налагани глоби и удръжки те получавали много по-малко.

Така групата придобила значителни средства, от които инвестирала в недвижими имоти в Несебър, Пазарджик и с. Кошарица, както и в луксозни автомобили във Великобритания. Регистрирала фирми в Лондон и в с. Кошарица (край Несебър), ползвала множество банкови сметки в Лондон. Само от сметка на Елеонора В. били направени над 200 плащания за обяви в сайтове за сексуални услуги.

При задържането на Илия М. и Елеонора В. в ползвано от тях жилище са намерени и иззети тийзър, метален бокс и сгъваема метална палка, лична карта на една от жертвите, 5 грама кокаин. Трафикантите карали „Бе Ем Ве 520” и „Порше Кайен”

Установени са жертви и от трети страни, които не са намерени във Великобритания и България.

След произнасяне на присъдите на участниците в групата британските власти са изпратили съобщение за откриване на процедура за депортиране на осъдените за изтърпяване на наказанията им в България.

Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Google Play и AppStore.

За още актуални новини от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.

-Пено, какво ти подари мъжът ти за рождения ден? -Тиган и точилка. -А пък моят ми е сложил ембарго на оръжията.  
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Ескалация в Червено море: Хусите ще ударят САЩ, ако Вашингтон атакува Иран

Ескалация в Червено море: Хусите ще ударят САЩ, ако Вашингтон атакува Иран

Свят Преди 9 минути

През май САЩ и хусите постигнаха споразумение за прекратяване на огъня

Ердоган призова Иран и САЩ за диалог

Ердоган призова Иран и САЩ за диалог

Свят Преди 45 минути

Турският заяви, че Анкара е готова да помогне за подновяването на преговорите

Пакистан номинира Тръмп за Нобел за мир

Пакистан номинира Тръмп за Нобел за мир

Свят Преди 1 час

Засега нито Вашингтон, нито Делхи са коментирали намерението на Пакистан отново Тръмп

<p>🌅Хиляди посрещнаха изгрева на лятното слънцестоене при Стоунхендж</p>

Хиляди посрещнаха изгрева на лятното слънцестоене при Стоунхендж

Свят Преди 1 час

Температурите в Чарлууд достигнаха 33,2°C

Катастрофа на АМ "Струма", мъж е тежко пострадал

Катастрофа на АМ "Струма", мъж е тежко пострадал

България Преди 3 часа

От пътната агенция призоваха шофьорите да се движат с повишено внимание

Руски дронове удариха енергийна инфраструктура в Украйна

Руски дронове удариха енергийна инфраструктура в Украйна

България Преди 3 часа

По данни на Украйна са унищожени също и четири руски крилати ракети, както и една хиперзвукова ракета

Американски съд нареди освобождаването на пропалестински студент

Американски съд нареди освобождаването на пропалестински студент

Свят Преди 3 часа

Това е голяма победа за правозащитните групи, които внесоха жалба срещу задържането на Махмуд Халил

Израел елиминира високопоставен командир от "Кудс" в Иран

Израел елиминира високопоставен командир от "Кудс" в Иран

Свят Преди 3 часа

Убитият командир ветеран е идентифициран като Саед Изади

<p>&quot;Тихият убиец&quot; ще отнеме близо 600 живота&nbsp;във Великобритания</p>

Експерти: Почти 600 души ще загинат от горещините в Англия и Уелс

Свят Преди 3 часа

Според прогнозите днес температурите в югоизточната част на страната ще достигнат 32 градуса

<p>След провала в Женева: Иран с директно предупреждение към САЩ за конфликта</p>

Ако САЩ се включат във войната между Иран и Израел, ще бъде "много опасно за всички"

Свят Преди 3 часа

Абас Арагчи направи изявление пред медиите в Истанбул на връщане от преговорите в Женева

Мълния подпали къща край Доспат

Мълния подпали къща край Доспат

България Преди 3 часа

Гръмотевицата е паднала върху покрива на къща в края на селото

Кои са най-затруднените участъци по "Тракия" след старта на лятото?

Кои са най-затруднените участъци по "Тракия" след старта на лятото?

България Преди 3 часа

Нови ремонти блокират части от магистрала "Тракия" край Пловдив, движението към Бургас е затруднено

Заплаха в разгара на лятото: Кърлежи и Лаймска болест тормозят столичани

Заплаха в разгара на лятото: Кърлежи и Лаймска болест тормозят столичани

България Преди 4 часа

В момента в столицата основно се извършват обработки срещу комари и бълхи

Турция: Израел тласка региона към „пълна катастрофа“

Турция: Израел тласка региона към „пълна катастрофа“

Свят Преди 4 часа

Според Ердоган Израел саботира ядрените преговори с Иран

Снимката е илюстративна

От градския транспорт в София "разкриха" къде е пумата, шега разсмя мрежата

България Преди 4 часа

Отговорът е прост и напълно безопасен – в Софийския зоопарк

Заради интензивния трафик към Гърция: Промени в движението при Симитли

Заради интензивния трафик към Гърция: Промени в движението при Симитли

България Преди 5 часа

Временно е ограничено движението през прохода "Петрохан"