Сред жертвите край Скопие нямало български граждани
Оглед на местопрестъплението   
Източник: ЕПА/БГНЕС

Петимата убити край скопското село Смилковци може би са имали български паспорти, съобщи Ти Ви 7, позовавайки се на свои източници в Македония.

На 12 април край язовира Железара, недалеч от Скопие, бяха убити четирима младежи на възраст между 18 и 26 години, както и мъж на 45 години.

При мащабна операция силите на реда задържаха над 30 души. Македонският вътрешен министър Гордана Янкулоска обяви, че става въпрос за радикални ислямисти, които са се обучавали в Афганистан и Пакистан и са се сражавали на страната на талибаните.

Сега Ти Ви 7 съобщава, че почти сигурно поне една от петте жертви е и български гражданин.

Според медията става въпрос за Александър Наковски, роден на 28 август 1984 г., който е получил българско гражданство през последните три години.

Говорителят на македонското вътрешно министерство Иво Котевски обаче каза, че властите не проверяват дали жертвите са имали двойно гражданство.

Впоследствие обаче българското Министерство на външните работи обяви, че сред петимата убити край Скопие на 13 април няма български граждани.

"Потвърждаваме, че сред петимата убити край Скопие на 13 април няма български граждани.

Проверката, извършена чрез бюрото на Интерпол към МВР на Република Македония, показа, че лица с данните на жертвите не фигурират в масивите на МВР на Р България като български граждани".

Междувременно македонското министерство на вътрешните работи издаде

международна заповед за арест за двама заподозрени

в убийството и пусна на свобода десет лица, задържани по време на операция "Чудовище", предаде агенция Танюг.

Срещу Алил Демири (на 27 години) и Африм Исмаилович (на 32 години), и двамата от Скопие, са повдигнати обвинения за тероризъм. Македонското вътрешно министерство издаде международна заповед за техния арест. Заедно със заподозрения Агим Исмаилович (на 33 години) те са заподозрени, че са извършили петорното убийство край Скопие.

Вътрешният министър Гордана Янкулоска съобщи вчера пред журналисти, че двама от задържаните - Фейзи Азири и Рами Сейди, са помогнали на двамата заподозрени да избягат през границата в посока Косово.

Македонският съд постанови арест от 30 дни за лицата, който ще започне от момента на залавянето на заподозрените. Арест от 30 дни получават и Агим Исмаилович, Азири и Сейди, както и още четирима от задържаните, при които е било открито оръжие, муниции и други материали.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
.

Арест в България: Задържаха мъж заради палеж на фабрика в Чехия

Свят Преди 58 минути

Отговорност за атаката беше поета от неизвестна про-палестинска група

,

Трима загинаха при падане на дърво по време на търсене на великденски яйца в Германия

Свят Преди 1 час

Въпреки незабавните спасителни действия, 16-годишно момиче и 21-годишна жена са загинали на място

,

Северна Македония намали акцизите на горивата

Свят Преди 3 часа

Решението беше обявено на пресконференция от премиера Християн Мицкоски

.

Десетки мигранти са в неизвестност след корабокрушение в Средиземно море

Свят Преди 3 часа

От началото на 2026 г. най-малко 683 мигранти са загинали или са в неизвестност при опити да прекосят морето

,

Полицията в Залцбург залови българи крадци на гуми

Свят Преди 4 часа

В петък вечер двамата българи – на 45 и 48 години – отишли с микробус до склад на фирма за продажба на гуми с намерението да влязат вътре с взлом

.

Кралското семейство се събра в Уиндзор за Великден, бившият принц Андрю остана в сянка

Любопитно Преди 4 часа

Крал Чарлз III и принцеса Кейт присъстваха на традиционната литургия в параклиса „Сейнт Джордж“, докато скандалите около по-малкия брат на монарха доведоха до неговото отсъствие

Зеленски: Русия предоставя на Иран разузнавателна информация за израелски енергийни обекти

Зеленски: Русия предоставя на Иран разузнавателна информация за израелски енергийни обекти

Свят Преди 4 часа

Това заяви президентът на Украйна Володимир Зеленски на 5 април – поредното от серия украински твърдения, че Москва оказва военна подкрепа на Техеран

„Вторник ще бъде Денят на електроцентралите“: Доналд Тръмп с остра закана към Техеран

„Вторник ще бъде Денят на електроцентралите“: Доналд Тръмп с остра закана към Техеран

Свят Преди 5 часа

Американският президент предупреди Иран, че страната ще се превърне в „ад“, ако не отвори Ормузкия проток, и обяви предстоящи удари по цивилни обекти

Атанас Запрянов: Самостоятелната отбрана е непосилна за България

Атанас Запрянов: Самостоятелната отбрана е непосилна за България

България Преди 5 часа

Военният министър подчерта, че сигурността на страната е гарантирана чрез НАТО

Орбан: Откриха експлозиви в Сърбия край газопровод, доставящ газ за Унгария

Орбан: Откриха експлозиви в Сърбия край газопровод, доставящ газ за Унгария

Свят Преди 5 часа

Унгарският премиер заяви, че президентът на Сърбия Александър Вучич го е информирал в телефонен разговор

Сикрет Сървис разследва стрелба до Белия дом

Сикрет Сървис разследва стрелба до Белия дом

Свят Преди 6 часа

След "обстойно претърсване на парка и околността" не е бил открит заподозрян, се посочва в изявлението

Автобус пламна в движение в центъра на Пловдив

Автобус пламна в движение в центъра на Пловдив

България Преди 6 часа

Причините за инцидента все още се изясняват

Вучич: Открити са взривни вещества край газопровода "Балкански поток"

Вучич: Открити са взривни вещества край газопровода "Балкански поток"

Свят Преди 7 часа

Вучич предупреди за сериозна заплаха за енергийната инфраструктура

Пожар в хоспис в София

Пожар в хоспис в София

България Преди 7 часа

Произшествието е ликвидирано с осем пожарни автомобила

Издирват 79-годишна жена край Казанлък

Издирват 79-годишна жена край Казанлък

България Преди 8 часа

Кметът каза, че няма данни тя да има заболявания

Тръмп с подробности за случая със сваления над Иран американски самолет F-15

Тръмп с подробности за случая със сваления над Иран американски самолет F-15

Свят Преди 8 часа

Изтребителят Ф-15E беше свален над Иран в петък, което предизвика сериозно безпокойство във Вашингтон