Македонските вестници: Упpавляващите спечелиха местните избоpи
Македонските вестници: Упpавляващите спечелиха местните избоpи   
Източник: ЕПА/БГНЕС

ВМРО-ДПМНЕ печели местните избори в Македония, съобщават македонските медии, цитирани от Агенция "Фокус".

Според телевизия Сител според досегашните обработени бюлетини ВМРО-ДПМНЕ печели 45,8% от общия брой на гласовете за кметовете. Опозиционният Социалдемократически съюз на Македония (СДСМ) печели 28,8 %. В албанския блок печели Демократичния съюз за интеграция (ДСИ) със спечелени 9,3% от гласовете, а опозиционната Демократическа партия на албанците (ДПА) е спечелила с 5,6 %.

Кандидатът на ВМРО-ДПМНЕ за кмет на Охрид Никола Бакрачевски съобщи в профила си във „Фебсук", че печели в първия кръг на местните избори, предаде македонското електронно издание Курир.

"ВМРО-ДПМНЕ празнува. Победа в първия кръг на местните избори за Никола Бакрачески", пише на официалната страница на Бакрачески.

Коце Траяновски печели местните избори в Скопие. Това сочат предварителните резултати, предаде македонското електронно издание Кирилица.

Според изданието Коцевски е спечелил 85,85% от гласовете, за разлика от кандидатът на опозицията Яни Макрадули, който печели 12,20% от гласовете.

Опозиционната коалиция водена от Социалдемократически съюз на Македония (СДСМ) печели изборите в скопската община Център, предаде македонската телевизия Център.

Според първоначалните данни от предизборния щаб на СДСМ в община Център печели Андрей Жерновски от опозицията печели изборите в Център. Опозиционният Социалдемократически съюз на Македония (СДСМ) съобщи, че печели изборите в Струмица и водят на изборите в Куманово и Берово, електронното издание на македонския вестник "Вечер".

Според СДСМ техните кандидати печелят и в Дебърца, Богданци и Ранковце. Жителите на Охрид празнуват победата на Никола Бакрачески на местните избори, предаде телевизия Сител.

Пред празнуващите Бакрачески заяви, че изпълни първото си обещание - да спечели изборите. Телевизията коментира, че след осемгодишно управление на Александър Петрески ВМРО-ДПМНЕ спечели изборите в Охрид.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Оставка в Швеция след скандал с гей снимки

Оставка в Швеция след скандал с гей снимки

Свят Преди 55 минути

Премиерът Улф Кристерсон призна „системна грешка“

BG-ALERT с предупреждение за интензивни валежи

BG-ALERT с предупреждение за интензивни валежи

България Преди 2 часа

Опасност при оранжев код за райони от област Ямбол и Бургас

Политически реакции на предложението на Радев за референдум за еврото

Политически реакции на предложението на Радев за референдум за еврото

България Преди 4 часа

Румен Радев обяви, че ще внесе в Народното събрание предложение за провеждане на референдум относно приемането на еврото в България с въпроса: "Съгласни ли сте България да приеме единната европейска валута евро през 2026 г.?"

Кюрдската работническа партия се разпуска

Кюрдската работническа партия се разпуска

Свят Преди 5 часа

я уточни, че са взети „решения от историческо значение“

Две двойки отпадат на крачка от финала в “Един за друг”

Две двойки отпадат на крачка от финала в “Един за друг”

Любопитно Преди 6 часа

Сетивата и страховете на влюбените определят тяхното бъдеще в любовната надпревара

Затвор за двамата български моряци за трафик на кокаин

Затвор за двамата български моряци за трафик на кокаин

Свят Преди 6 часа

На борда бяха намерени около 300 килограма кокаин

Робърт Кенеди-младши

Робърт Кенеди-младши: Убиецът на баща ми е друг

Свят Преди 6 часа

Когато 71-годишният Кенеди-младши препоръча на Калифорнийския съвет за условно освобождаване Сирхан да бъде освободен условно през 2021 г. - 16-ият път, когато се изправя пред съвета – шест от неговите братя и сестри, водени от майка им, остро осъдиха решението

Ескалация, Унгария изгони дипломати в Украйна

Ескалация, Унгария изгони дипломати в Украйна

Свят Преди 6 часа

Украйна е задържала двама предполагаеми унгарски шпиони

Джеймс Фоли

Почина режисьор на „50 нюанса сиво“

Любопитно Преди 7 часа

Той режисира продълженията на хитовия филм и клипове на Мадона

ЕС създава трибунал за руските лидери заради Украйна

ЕС създава трибунал за руските лидери заради Украйна

Свят Преди 7 часа

Кая Калас: Няма място за безнаказаност

Wosh MC: Мечтая за спокоен живот с музика, двор и градина

Wosh MC: Мечтая за спокоен живот с музика, двор и градина

Любопитно Преди 7 часа

В разговор с Митко Павлов в подкаста „Разкошно“, изпълнителят сподели лични размисли за посоката на творчеството си и живота

Костадинов от Червения площад в Москва - "Ще възродим България!"

Костадинов от Червения площад в Москва - "Ще възродим България!"

България Преди 7 часа

Лидерът на "Възраждане" сподели снимки от парада в Москва, на които се вижда, че е сред публиката на събитието

Лидерът на "Величие" атакува "Възраждане"

Лидерът на "Величие" атакува "Възраждане"

България Преди 7 часа

Михайлов: Избирателите на "Възраждане“ имат "неотложна нужда“ нещо да се случи с правителството

Избраха Борислав Божинов за председател на Комисията за защита на личните данни

Избраха Борислав Божинов за председател на Комисията за защита на личните данни

България Преди 7 часа

За членове на комисията бяха избрани Василка Рангелова, Ивайло Станев, Цветана Червенякова-Илиева, Цветелин Софрониев

<p>Кристина Апългейт призна, че вече не излиза от дома си</p>

Кристина Апългейт призна, че вече не излиза от дома си заради множествената склероза

Любопитно Преди 8 часа

„Първото нещо, което чувам от хората, е как го получихте? Това означава, че трябва да съм направила нещо лошо в живота си, за да имам това заболяване, че сам съм си го причинила", споделя актрисата

Напрежение и остри реплики в първия дебат между Джордже Симион и Никушор Дан

Напрежение и остри реплики в първия дебат между Джордже Симион и Никушор Дан

Свят Преди 8 часа

Дебатът се състоя преди втория тур на президентските избори, насрочен за 18 май