Най-добрите български музиканти са...
Лили Иванова бе отличена за Най-успешен концерт в историята на българската популярна музика   
Източник: Божидар Стоилов, БГНЕС
Най-успешният концерт в историята на българската популярна музика стана причина за създаването на нова категория в Годишните музикални награди на "БГ Радио" – "Концерт на годината".

Наградата се връчва за първи път и отиде при Лили Иванова за концерта пред напълно разпродадена зала "Арена Армеец" на 22 ноември 2012 г. (Вж. ексклузивно интервю с Лили Иванова дни преди концерта й миналата година).

Специално за церемонията в България се върна цигуларя Васко Василев, който обяви наградата и определи възможността за това като "чест и привилегия", а

Лили Иванова като "артистът, който пише най-безкомпромисната история в българската поп музика".


Пред екзалтираната публика на площада Лили Иванова на свой ред благодари на БГ Радио за оценката и посвети на наградата на публиката си.

Професионалната симпатия между Лили Иванова и Васко Василев преля в страхотен дует в песента "Ти дойде", а след нея Лили Иванова и групата й музиканти представиха най-новата й песен "Как така", която в момент в под номер 4 в класацията на БГ Радио за българска музика "Нашите 20".

Васко Василев пък изпълни самостоятелно песента на Тодор Колев – “Виолета”.

"За мен винаги е било мечта да направя нещо съвместно с Тодор Колев, но така и не се осмелих да го помоля за това на време. Когато БГ Радио ме поканиха на церемонията за годишните награди, бях сигурен, че искам да направя някакъв жест към творчеството на големия артист. Свързах се с дъщеря му, актрисата Албена Колева, и поисках разрешение и искам много да й благодаря за доверието и за разрешението, без да се познаваме лично", сподели Васко.

За първи път церемонията по връчването на годишните награди се проведе извън столицата.

Това бе жест към Благоевград, който в деня на славянската писменост и светите братя Кирил и Методий чества празника си.

Хиляди се събраха още часове преди церемонията пред сцената на площад "Георги Измирлиев" в центъра на Благоевград.

Музикалното събитие на годината се състоя на две сцени, което донякъде обърка публиката.

Успоредно с обявяването и връчването на наградите на голямата сцена най-добрите български изпълнители изнесоха концерт.

Сред тях бяха БТР, Мария Илиева (Вж. какво каза преди време Мария Илиева пред Vesti.bg), Васко Василев, идолът на тийнейджърите Богомил, "Фондацията" и др.

От спечелилите призове пяха само Лили Иванова, БТР и Стенли.

За БГ вдъхновител бе определена група "Тангра".

Приза получи Стенли, който я посвети и на Чочо Владовски, който е на небето. След като взе приза, Стенли изпя песента "Кукувича прежда".

БГ изпълнители на 2013 са Белослава и Графа Вж. ексклузивно интервю с певеца на Наталия Такова), а за група на 2013 г. бе определена БТР.

Наградата за албум взе "Дим да ме няма" на Графа, а Ангел и Мойсей бяха определени за дует на 2013.

За видео клип N 1 бе определен този на "Секунда" на режисьора Васил Стефанов.

БГ текст на 2013 е на "Секунда" на Любо, Бобо и Графа.

Като БГ дебют на 2013 бяха отличени Михаела Филева (Вж. интервю с Михаела Филева на Наталия Такова) и Венци.

БГ песен на годината е "Дим да ме няма" на Графа.
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Автомобил блъсна дете в Плевенско, шофьорът избяга

Автомобил блъсна дете в Плевенско, шофьорът избяга

България Преди 8 минути

Произшествието е станало в Пордим

Ормузкия проток

Иран заплашва 45 танкера с глоби и конфискация при ескалация в Ормузкия проток

Свят Преди 30 минути

Сред посочените кораби са плавателни съдове на ADNOC L&S, Bahri и други международни корабни компании

4 години след трагедията в Бургас: Демерджиев призова за по-бърз съдебен процес за смъртта на двамата полицаи

4 години след трагедията в Бургас: Демерджиев призова за по-бърз съдебен процес за смъртта на двамата полицаи

България Преди 55 минути

„Тези мъже завинаги ще останат в нашето съзнание, в нашите спомени“, заяви вътрешният министър

Хейдън Пенетиър

Нови разкрития: Охраната на Хейдън Пенетиър имала заповед да спира приятеля ѝ

Свят Преди 1 час

Според доклада Зак Хикърсън е бил „много емоционален“, когато първите спасителни екипи са пристигнали, докато брат му Брайън Хикърсън не е показвал видими емоции, докато Пенетиър не е била обявена за мъртва на мястото на инцидента

,

Любов на корта: Оливия Джейд и тенис звездата Тейлър Фриц заплетоха романс

Любопитно Преди 1 час

Инфлуенсърката Оливия Джейд и тенис звездата Тейлър Фриц са новата гореща двойка. Близки до тях разкриват, че двамата се виждат от няколко месеца и между тях има страхотна химия, въпреки че все още не бързат с официалните етикети.

,

Кошмарът на ОАЕ: Празни хотели, бягство на милионери и опити за спасение на икономиката

Свят Преди 1 час

Конфликтът с Иран срина заетостта в хотелите в Дубай и прогони чуждестранните милионери от страната. Въпреки че властите в ОАЕ приемат пакети от облекчения и твърдят, че се възстановяват, анализаторите предупреждават за скрити рискове.

Кола блъсна 85-годишна жена в Шумен

Кола блъсна 85-годишна жена в Шумен

България Преди 1 час

Пострадалата е с фрактури на лицеви кости и шиен прешлен, но няма опасност за живота ѝ

<p>Нов&nbsp;гаф в администрацията на Тръмп: Хотдогът се оказа сред &bdquo;прясната храна&ldquo;</p>

Съветник на Тръмп каза, че децата трябва да ядат храна „директно от земята“ - например хотдог

Свят Преди 1 час

Бен Карсън говори за прясна храна от местни ферми, но включването на хотдога в примерите му предизвика смях

NOVA поставя зрителите в центъра на забавлението тази есен

NOVA поставя зрителите в центъра на забавлението тази есен

Любопитно Преди 1 час

Медията ще предложи любими формати, две нови заглавия и незабравими емоции през новия сезон

Срив в Персийския залив: Трафикът през Ормузкия проток падна до рекорден минимум

Срив в Персийския залив: Трафикът през Ормузкия проток падна до рекорден минимум

Свят Преди 2 часа

Само един танкер за втечнен газ е преминал през Ормузкия проток за денонощие, сочат данните на Kpler. Това е най-ниският брой от май насам на фона на напрежението в региона, въпреки че част от съдовете изключват транспондерите си

Анди Бърнам, лидер на британските лейбъристи и нов премиер на Великобритания

Великобритания засилва подкрепата за Украйна, а Мерц остава в сянката ѝ

Свят Преди 2 часа

Новият британски премиер Анди Бърнам обяви задълбочаване на военното сътрудничество с Киев

Операция „Икономически парий“: САЩ обявиха тотална икономическа офанзива срещу Иран

Операция „Икономически парий“: САЩ обявиха тотална икономическа офанзива срещу Иран

Свят Преди 2 часа

Американският финансов министър Скот Бесънт обяви операция „Икономически парий“, удряща 5 ключови сектора на иранската икономика. Техеран отхвърли заплахите и предупреди, че е подготвен за отговор срещу енергийните интереси на САЩ

Ормузкият проток

Обрат в близкия изток: Разговорите в Техеран, които могат да отворят Ормузкия проток

Свят Преди 2 часа

Пакистан и Иран „постигнаха значителен напредък“ в преговорите, които се фокусираха върху войната на САЩ и Израел срещу Иран и пътя към мира, заяви пакистанският министър на вътрешните работи

Мъск: AI може да стане невъзможен за контрол

Мъск: AI може да стане невъзможен за контрол

Технологии Преди 2 часа

Милиардерът засилва все повече инвестициите си в изкуствен интелект, като според него основната му платформа Grok все още изостава от конкурентите и трябва да бъде подобрена, като не отстъпва и предупрежденията си, че технологията може да е опасна

,

Напрежение в Германия: Откриха трети дрон с военен експлозив край летище Лайпциг

Свят Преди 2 часа

Германските власти откриха трети дрон и 50 грама хексоген край логистичния център на НАТО и Украйна в Лайпциг. Разследващите подозират намеса на руското военно разузнаване в опита за нападение срещу карго полети и украински самолети