"Машина времени" идват за ЧРД
"Машина времени" станаха на 40 години   
Източник: компания Дегрис

Руските роклегенди "Машина времени"  (Mashina.ru) идват в България през март 2010 г.

Тази година те честват 40-годишнината от създаването на групата с турне в Русия и близките страни, но пред 2010 г. ще отскочат и дотук.

Концертът им е само няколко дни след прощалното гостуване на Алла Пугачова в зала 1 на НДК.

Билети ще има още на 1 декември на касите на НДК и в мрежата на "Ивентим" (Eventim.bg).

"Казват, че 40 години не трябва да се празнуват. Ние не сме се и събирали, но по-късно размислихме. Всички сме зрели хора, защо да се боим от някакви глупави суеверия!

В края на краищата беше решено, че през 2009 г. "Машина времени" ще чества своя юбилей, а песните, които ще представим, ще бъдат избрани от самите фенове", коментира основателят на групата Андрей Макаревич (Makar.info).

Той направи и успешна кариера като телевизионен водещ.

Макаревич правеше кулинарното шоу "Смак" по руския Първи канал (1TV.ru), където му гостуваха и споделяха свои любими рецепти известни личности. Той често допълваше настроението с музикални изпълнения на живо.

Водеше и авторско предаване - "Подводный мир Андрея Макаревича" (Подводният свят на Андрей Макаревич, бел.ред.), в което разкриваше необятната красота, която се крие под водната повърхност. Най-доброто от епизодите беше издадено на дивиди в Русия през 2006 г.

С това обаче не се изчерпват неговите таланти. Макаревич композира, пише песни и рисува.

"Машина времени" идват у нас по покана на компанията "Дегрис", но това далеч не е първото им гостуване в страната ни. Те правят турне в България през далечната 1987 г.

Сега, освен с поредицата концерти, руснаците ще зарадват почитателите си и с нов албум, озаглавен "Машины не парковать". Премиерата му е на 11 декември в Москва.

"Машина времени" е създадена през 1969 г. от Андрей Макаревич и Александър Кутиков. През следващите няколко години съставът постоянно се мени, но двамата винаги са начело.

Групата е сред най-ярките представители на т.нар. бард рок - заедно с "Аквариум" на Борис Гребеншчиков.  

Някои от най-известните песни на "Машина времени" са "Поворот", "Ты или я" от филма "Афоня", "За тех, кто в море".



Организаторите на концерта припомнят, че групата се появява в пика на истерията по "Бийтълс", но популярността им е толкова голяма, че тогавашната власт трудно успява да наложи цензура над тяхното творчество.

"Машина времени" печелят славата си с препълнените зали на всеки свой ъндърграунд концерт, а музиката им се разпространява апокрифно на касети чрез т.нар. "магнитиздат" записи.

От средата на 80-те години те стават една от първите комерсиални рокгрупи с официални записи, турнета, участия в кинопродукции и саундтракове. Почти всеки от албумите им се превръща в събитие и получава златен статут.
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Парис Джексън разкри истината за детството си с Майкъл Джексън и битката с пороците

Парис Джексън разкри истината за детството си с Майкъл Джексън и битката с пороците

Любопитно Преди 13 минути

Парис Джексън разкри неподозряни подробности за детството си с Майкъл Джексън, строгите забрани за телевизия и атракциони, както и за тежката си битка с наркотичната зависимост, от която е напълно излекувана и трезва от 2020 година насам

Нефтът за "Нефтохим Бургас“ е договорен до края на септември

Нефтът за "Нефтохим Бургас“ е договорен до края на септември

България Преди 38 минути

Евгени Симеонов: "Лукойл“ не купува и няма да купува нефт от санкционирани дружества

„Беше луда нощ“: Травис Келси с първи думи след сватбата с Тейлър Суифт

„Беше луда нощ“: Травис Келси с първи думи след сватбата с Тейлър Суифт

Любопитно Преди 46 минути

Звездата от НФЛ за първи път коментира сватбата си с поп иконата в „Медисън скуер гардън“. На грандиозното тържество с 1000 гости присъстваха звезди като Том Круз и Брад Пит, а водещ на пищната церемония беше комикът Адам Сандлър

Обвиниха кметицата на Трайково за купуване на гласове

Обвиниха кметицата на Трайково за купуване на гласове

България Преди 49 минути

В хода на досъдебното производство са били установени и разпитани свидетели, изготвена е и фоноскопна експертиза

.

Божидар Саръбоюков след бронза: Най-сладко е да успееш в последния опит

България Преди 1 час

22-годишният ни лекоатлет донесе първо отличие за България от европейско първенство от 8 години насам. Саръбоюков призна, че е поел голям риск в последния си скок от 8.26 м и обяви, че му предстоят участия в Диамантената лига

Ново изригване на Етна наруши въздушния трафик в Сицилия

Вулканичната пепел от Етна продължава да нарушава въздушния трафик в Сицилия

Свят Преди 1 час

Изригването на вулкана и вулканичната пепел са причинили около €24 млн. загуби за туристическия сектор в Сицилия

Пълна промяна: Синът на Анджелина Джоли шашна с ярка червена коса

Пълна промяна: Синът на Анджелина Джоли шашна с ярка червена коса

Любопитно Преди 1 час

18-годишният син на Анджелина Джоли и Брад Пит – Нокс, зашемети с нова яркочервена прическа. Младежът, който наскоро взе диплома без фамилията на баща си, продължава да експериментира с визията си, следвайки хамелеонския стил на известната си майка

НАП с рекорден брой проверки за еврото: Колко търговци са глобени

НАП с рекорден брой проверки за еврото: Колко търговци са глобени

България Преди 1 час

Приходната агенция е съставила 1635 акта и е наложила глоби за близо 2 млн. евро

<p>АМ &bdquo;Струма&ldquo; през Кресна: Последната пречка вече е премахната</p>

Магистрала „Струма“ през Кресненското дефиле: Държавата осигурява 230 млн. евро за отчуждаване

България Преди 1 час

Последната пречка пред проекта е отстранена, а обходът на Кресна се очаква да бъде готов до края на 2027 г.

.

Феноменът Gen Z: Защо младите харчат за кафе и пътувания, но се отказват от собствен дом

Любопитно Преди 1 час

Gen Z започва да спестява за пенсия 10 години по-рано от своите родители, но отказва да купува жилища. Вместо това младите избират „икономиката на малките удоволствия“ – харчейки за пътувания, козметика и ежедневни радости.

Двама се борят за шеф на НЗОК, един е кандидат за заместник

Двама се борят за шеф на НЗОК, един е кандидат за заместник

България Преди 1 час

„Прогресивна България“ и „Продължаваме Промяната“ издигнаха свои номинации за управител на здравната каса

<p>Абсолютен рекорд свари реколтата в Южна Корея</p>

Климатичен кошмар: Вадят сварени картофи директно от нивите в Южна Корея

Любопитно Преди 2 часа

Рекордната жега от 42,5°C в Южна Корея съсипа реколтата от картофи, правийки ги меки като сварени още в почвата. Овощните градини и зеленчуковите масиви са унищожени, а учените предупреждават за предстоящ срив и драстичен скок в цените на храните

Откриха мъртъв шеф на телевизия в Северна Македония, по тялото му има наранявания

Откриха мъртъв шеф на телевизия в Северна Македония, по тялото му има наранявания

Свят Преди 2 часа

38-годишният Лирим Хайредини, директор на телевизионната станция „Алсат-М“, е намерен безжизнен край търговски център в центъра на Скопие, полицията разследва случая

Салма Хайек празнува изненадващата новина за бебе в семейството

Салма Хайек празнува изненадващата новина за бебе в семейството

Любопитно Преди 2 часа

Доведеният син на Салма Хайек – Франсоа Пино-джуниър, и графиня Лара Козима станаха родители на момченце. Двойката запази бременността в тайна и загатна за сключен брак, а холивудската актриса показа първа снимка с новороденото си внуче

,

Холивудски трилър: Адриен Броуди и Шон Пен снимат филм за саботажа на „Северен поток“

Свят Преди 3 часа

Режисьорът Дъг Лаймън започна снимките на екшън трилъра „Snake Island“ в Загреб. Сюжетът проследява тайна мисия на украински водолази за взривяването на газопроводите, а в главните роли са носителите на „Оскар“ Шон Пен и Адриен Броуди