Кой ще свири на "Каварна фест 2013"
Източник: netinfo
в варна рок" ще обедини и тази година почитателите на тежката музика, като освен "Дийп Пърпъл" (Deep-Purple.com), на сцената ще излязат още седем групи с утвърдено име в историята на рока.

На първи юни почитателите на хевиметъла ще имат удоволствието да видят на сцената "Ария".

Бандата започва своята история с първия си албум, който излиза през 1985 г. Песните на "Ария" отправят много послания, обхващайки теми като насилието, мъката, травмите от войната, както и житейски въпроси, като преживявания на душата извън тялото.

На втори юни пък се очаква още едно незабравимо руско изпълнение, този път в лицето на пънк-рок група "АЛИСА", чието мото е: "Не на войната! Правете рокендрол!".

Рокаджиите ще зарадват публиката с песни от новия си албум "Саботаж", но няма да пропуснат да изсвирят и най-известните им парчета. Началото на групата е поставено през април 1983 г. от Святослав Задерий, пианистът Павел Кондратенко, китаристът Андрей Шаталин и барабанистът Михаил Нефьодов.

Организаторите на фестивала не са пропуснали да осигурят и женско присъствие на сцената, канейки Doro Pesch.

Немската рок звезда е известна и като вокалистка на бандата Warlock, но най-вече нашумява със соловата си кариера.

Първоначално свирейки с местни банди, Doro прави голяма крачка с Warlock и тяхното излизане на пазара в САЩ. Warlock са известни с албумите си Burning the witches, Hellbound, True as steel и др.По това време групата търпи много промени и Doro остава единствения от първоначалните членове на групата.

В този момент се решава на стъпката да продължи соло. През 1989г. излиза първият й самостоятелен албум Force Majeur, последван от успешни албуми в САЩ, които оглавявават и класациите в Европа.

През 93-а се появява Calling the wind – албум в различни версии за САЩ и Европа, който съдържа множество съвместния изпълнения на Doro и други музиканти, и поставя тенденция на дуетите в кариерата й. 

Няма да липсват и български рок групи.

"Каварна рок" ще включи в събитието небезизвестната група "Черно фередже".

Групата е създадена през 1994г., с два издадени албума, продължава с изпълнения на живо и до днес.

"Черно фередже" са известни с участията на хора от публиката по време на техни концерти, което превръща изпълненията на групата в един голям купон.

До тях ще застанат група "Аналгин", която стартира през 1999г. с участието на легендарния глас от "Ахат" – Звездомир Керемидчиев (Звезди).

Организаторите все още пазят в тайна кой ще е хедлайнерът на първия ден от фестивала.

Промоционални билети за двата дни на "Каварна рок 2013" вече са пуснати за продажба в мрежата на "Ивентим" (Eventim.bg), на цена от 70 лв.

Промоцията ще продължи до 31,01,2013г. , след което двудневният билет ще бъде на цена от 90 лв., а еднодневният - 60 лв.
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Нов скандал в САЩ, Тръмп си прави фонд с 1,78 млрд. долара

Нов скандал в САЩ, Тръмп си прави фонд с 1,78 млрд. долара

Свят Преди 5 часа

Целта е компенсиране на „ощетените“ от предишната администрация на демократа Джо Байдън

Тръмп отложи новите удари срещу Иран

Тръмп отложи новите удари срещу Иран

Свят Преди 6 часа

Тръмп: В момента се водят сериозни преговори

Йотова: Може да сме блестящи домакини на „Евровизия“

Йотова: Може да сме блестящи домакини на „Евровизия“

България Преди 8 часа

Йотова: Всеки разбра за България и беше повод да ме разпитат и за страната

„Бангаранга, България!“: Финалът на „Като две капки вода: Сезона-Слънце“ взриви София

„Бангаранга, България!“: Финалът на „Като две капки вода: Сезона-Слънце“ взриви София

Любопитно Преди 8 часа

С бурни овации, емоционални речи и мощна подкрепа за DARA започна големият финал на „Сезона-Слънце“, който още от първите минути се превърна в истински телевизионен спектакъл

ВАС отмени дерогацията за ТЕЦ "Марица Изток" 2

ВАС отмени дерогацията за ТЕЦ "Марица Изток" 2

България Преди 10 часа

Спорът касае предоставяне на дерогация от европейските екологични стандарти

Утре DARA PARTY в центъра на София, променят движението

Утре DARA PARTY в центъра на София, променят движението

България Преди 10 часа

Кулминацията на вечерта, естествено, ще е моментът, когато на сцената ще излезе самата DARA

Гърция изтегля ракетите, които пазеха България

Гърция изтегля ракетите, които пазеха България

Свят Преди 11 часа

След разполагането на батареите Турция се оплака в рамките на НАТО от дислоцирането им

Съдът пусна обвинените за имотна измама в "Люлин", прокуратурата протестира

Съдът пусна обвинените за имотна измама в "Люлин", прокуратурата протестира

България Преди 11 часа

С постановление на прокурор четиримата бяха задържани за срок до 72 часа

След репортаж на NOVA: Едуард Петросян получи виза

След репортаж на NOVA: Едуард Петросян получи виза

България Преди 12 часа

Проблемите започват след пропуск да поднови документите си

Зоуи Кравиц блесна с годежен пръстен за $500 000

Зоуи Кравиц блесна с годежен пръстен за $500 000

Любопитно Преди 12 часа

Актрисата Зоуи Кравиц бе забелязана да танцува на откриващото шоу от турнето на годеника си Хари Стайлс в Амстердам. Източници разкриват, че двамата вече планират две сватби в Лондон и Ню Йорк, а певецът е „напълно запленен“ от бъдещата си булка

Задържаха турска лодка, пълна с мигранти, край Синеморец

Задържаха турска лодка, пълна с мигранти, край Синеморец

България Преди 12 часа

Моторната лодка, превозваща чуждите граждани, е установена и задържана от служители на Гранична полиция

Родилка на 14 години беше превозена с медицински хеликоптер

Родилка на 14 години беше превозена с медицински хеликоптер

България Преди 12 часа

Младата пациентка е родила в търновската болница

Спасиха 20-годишен младеж с инсулт

Спасиха 20-годишен младеж с инсулт

България Преди 13 часа

Младежът е изписан от болницата без никакви усложнения и поражения след прекарания инсулт

Някой иска да патентова „Bangaranga“ в Европа

Някой иска да патентова „Bangaranga“ в Европа

България Преди 13 часа

Ден след историческия триумф на DARA в събота, е подадена заявка за защита на бранда в целия Европейски съюз, разкрива адвокат Диана Попова

Адвокат коментира как работи схемата за измами с имоти

Адвокат коментира как работи схемата за измами с имоти

България Преди 13 часа

Адвокатът коментира и връщането на откраднат имот

Испанският съд отмени глоба на Шакира, държавата ѝ връща над 55 милиона евро

Испанският съд отмени глоба на Шакира, държавата ѝ връща над 55 милиона евро

Свят Преди 13 часа

Върховният съд в Мадрид призна, че данъчните власти са сгрешили за статута на колумбийската звезда през 2011 г. и са я глобили неправомерно. Певицата сподели, че решението слага край на години съсипващ натиск върху нея и семейството ѝ