Как разгадаването на тайните на Вселената да донесе благополучие на обществото?

10 международни и 10 родни гост-лектори обединяват разностранните си гледни точки върху темата Innovation for Social Growth: Connect the Dots на тазгодишното издание на международния форум за иновации Innovation Explorer на 23 февруари в зала „Джон Атанасов“, София Тех Парк. 

 

За девета поредна година мащабното събитие на агенция Innovation Starter остава вярно на доказано сполучливата си формула да е арена на най-смелите футуристични визии за развитието на света и България. Към общата дестинация – социален ръст на обществото за ускорено икономическо развитие, предстои да ни насочат 20 експерти, не само от различни географски посоки, но и от всякакви професионални направления: физика, политика, социология, предприемачество, комунални услуги, бизнес, цифровизация, изкуство и много други.

f

Визионерският форум ще се проведе от 9:00 до 17:00 ч, организиран в два основни панела: “Разкриване на тайните на вселената”, “Иновации за социално израстване на обществото”.

Сред лекторите в първия панел са:

  • Джеймс Бийчам, известният физик, който търси отговори на най-сложните загадки във Вселената чрез Големия адронен колайдер в ЦЕРН, Женева;
  • Емре Башкан, който освен журналист, консултант, изследовател и предприемач, е и мореплавател. Визионерът от Турция се е посветил на мобилизирането на иновационния потенциал на хора и институции;
  • Анна Мъри, първата жена собственик на издателство в съседна Румъния. Предприемчивата дама е от лидерите на Ашока, откривателите на създателите на Уикипедия, Teach for America и многобройни социални движения в цял свят.
  • Във втория панел разбирането ни за света и неговото устойчиво бъдеще ще бъде провокирано и иновирано от лектори като:
  • Консултантът по иновации на европейски проекти Карл МакФол от Швеция, чиято мисия е да превръща организациите във водещи примери за модерни, устойчиви и интелигентни компании, които допринасят за общественото и индивидуалното благополучие;
  • Феликс Фон Хелд, Изпълнителен директор в Института за иновации и методологии за промяна, Германия. През последните години е работил като консултант по иновации в повече от 20 индустрии;
  • Джеймс Дойл, Изпълнителен директор на Музея за модерно изкуство, Ирландия. Той е и автор и на множество книги за иновациите в културния сектор.
  • Маню Моравенов, Изпълнителен директор на БФБ и др.

 “Иновациите са приложими към всеки аспект на действителността, затова и решихме тази година да адресираме болезнените теми на българското общество през успешни истории за развитието на нашата цивилизация. Да дадем тема за размисъл на бизнеса, публичния сектор и стартиращите компании колко лесно забравяме, че само по-добре образовани и въоръжени до зъби с наука, въображение и вдъхновение ще преодолеем сегашните кризи, за да превърнем България в най-доброто място за живот в света” - споделя Леона Асланова, основател на форума. 

Как да постигнем това? 

 

 

В дискусиите в 9-ото издание на Innovation Explorer ще се включат доказани специалисти като: д-р Борислав Цеков (Институт за модерна политика), Даньо Димитров (маркетинг агенция “Джей Ти Ен”) Евелина Ван Менсъл (АУБ), предприемачът и инвеститорът Елвин Гури, Елена Дариева (социологическа агенция “Насока”), Марина Шидерова (Fram Creative), Тим Курт (Аурубис), Франсоа Деберг (Веолия), Христина Каспарян (Българска стопанска камара), Цветанка Минчева (УниКредит Булбанк), Маню Моравенов (БФБ) и др. 
Модератори отново ще бъдат емблематични български журналисти като Венелин Петков, Люба Кулезич, Марио Гаврилов, Миролюба Бенатова, Флора Стратиева, които превръщат разговора с гостите в телевизионно преживяване. 
Форумът се реализира с генералната медийна подкрепа на Нова телевизия, Нетинфо, БНР, JobTiger и сп. Мениджър. Генерални партньори са УниКредит Булбанк, Кауфланд, Аурубис, Софийска вода, част от Веолия. 

До края на месец януари 2023 г. може да закупите билети с цена за ранна регистрация от уебсайта на организаторите: www.innovationexplorer.bg

 
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Тръмп каза, че би могъл да разположи войници в Чикаго

Тръмп каза, че би могъл да разположи войници в Чикаго

Свят Преди 3 часа

Тръмп: Може да чакаме, а може и да не чакаме

Украйна осъди руски агент на 15 години затвор

Украйна осъди руски агент на 15 години затвор

Свят Преди 4 часа

Докато се е преструвал, че е жена, агентът е опитвал да установи координатите на евентуални цели за удари

300 000 лв. обезщетение за смъртта на Сияна

300 000 лв. обезщетение за смъртта на Сияна

България Преди 7 часа

Той апелира застрахователите да платят и останалите суми

Клингбайл: Топката е в полето на Владимир Путин

Клингбайл: Топката е в полето на Владимир Путин

Свят Преди 7 часа

Вицеканцлерът каза, че Германия ще “поеме отговорност“ за предоставянето на гаранции за сигурност

Германия повдигна обвинения на американец за шпионаж в полза на Китай

Германия повдигна обвинения на американец за шпионаж в полза на Китай

Свят Преди 9 часа

Американският гражданин е обвинен, че е предлагал военни тайни на Пекин

Откриха тялото на милионер на дъното на Мраморно море

Откриха тялото на милионер на дъното на Мраморно море

Свят Преди 9 часа

Халит Юкай беше собственик на корабостроителна фирма

Млад мъж загина при катастрофа в Пазарджишко

Млад мъж загина при катастрофа в Пазарджишко

България Преди 9 часа

Колата напуснала платното за движение и се блъснала в стоманобетонен стълб

Обявиха верните отговори на матурата по профилиращ предмет

Обявиха верните отговори на матурата по профилиращ предмет

България Преди 9 часа

На държавния изпит по професионална квалификация в частта му по теория на професията гимназистите писаха по различни теми, свързани с тяхната специалност

Обвиниха момче за палежа на пожара в София в неделя

Обвиниха момче за палежа на пожара в София в неделя

България Преди 9 часа

Разследването по случая продължава

Донатела Версаче

Донатела Версаче изглежда невероятно на 70 години

Любопитно Преди 9 часа

Донатела демонстрира стройната си фигура, позирайки в бяла рокля с пайети, като свежото ѝ лице беше изложено на показ

„Български пощи“ спират приемането на пратки за САЩ

„Български пощи“ спират приемането на пратки за САЩ

България Преди 10 часа

Причината е в планираните промени от Администрацията на САЩ

Джокович стартира US Open с победа и нов исторически рекорд

Джокович стартира US Open с победа и нов исторически рекорд

Свят Преди 10 часа

В следващия кръг четирикратният шампион в Ню Йорк ще срещне американеца Закъри Свайда

Бебе почина в Царево, задържаха родителите му

Бебе почина в Царево, задържаха родителите му

България Преди 10 часа

Родителите са на 19 и 23 години

Сняг заваля в Румъния

Сняг заваля в Румъния

Свят Преди 10 часа

Минус 1,7 градуса, са били отчетени в района на Марамуреш и Трансилвания рано тази сутрин

Украйна осъди Уди Алън за участие във филмов фестивал в Москва

Украйна осъди Уди Алън за участие във филмов фестивал в Москва

Свят Преди 10 часа

Носителят на четири "Оскара" говори за изкуствения интелект и сподели мрачен спомен от посещение в СССР

Мистериозна планета с размерите на Земята може да се крие отвъд Нептун

Мистериозна планета с размерите на Земята може да се крие отвъд Нептун

Любопитно Преди 10 часа

Съществуването на Планета Y би обяснило някои аномалии около Нептун