Кристиан Вигенин: България трябва да бъде социална и сигурна държава. БСП може да го постигне
Кристиан Вигенин   
Източник: БГНЕС

"БСП е последователна по отношение на социалната политика и доходите. Тя трябва да бъде продължена с повишаване на доходите от началото на следващата година - минималната работна заплата на 850 лв., ново повишение на пенсиите. Заедно с това и от мерките за първите 100 дни сме предвидили мораториум върху цените на енергията". Това заяви зам.-председателят на БСП и водач на листите в Пловдив град и Ямбол Кристиан Вигенин в предаването „Референдум“ по БНТ.

По думите му в редица парламенти социалистите са се борили, а сега и в програмата им е залегнало ново преизчисление на пенсиите от 1 януари. „С нов средноосигурителен доход към 2021 г., за да имаме едно справедливо увеличение. Това е пътят и нашите възрастни съграждани имат право да живеят достойно“, добави той.

“БСП няма да допусне България да бъде въвлечена по какъвто и да е начин във военния конфликт в Украйна. Действията, които България трябва да предприеме, е да направим така, че да гарантираме сигурността на страната си и гражданите ни да се чувстват спокойни. И да е ясно, че каквото и да се случи след изборите, България няма да изпраща оръжия за Украйна, а ще говорим за мир”, заяви Вигенин.

Той определи като грешка прекъсването на доставките от „Газпром“. Според него е необходима конкуренция и при един нов дългосрочен договор, руската страна не бива да се изключва, ако предлага адекватни цени.

Вигенин коментира и хулиганската проява на футболния мач в Северна Македония: „Трябва да се реагира бързо и остро, независимо че става дума за хулиганска проява на футболни агитки. Не трябва да си мълчим и да оправдаваме подобни действия. Трябва да очакваме много активна политика от страна на македонските власти, които да се противопоставят на подобни действия. Решението за вдигане на ветото и приемането на френското предложение бе прибързано и неслучайно БСП не го подкрепи. Виждаме, че откакто това се случи, на практика в РСМ нищо не се е променило".

Социалистът се обяви за по-тежки наказания по отношение нарушаването правилата на пътя и най-важното - те да бъдат неизбежни, защото според него само по този начин би имало превантивен ефект.

„В тази ситуация и тези изпитания са нужни хладнокръвие, разум и компетентност. Ние в БСП ги имаме. Нека хората знаят, че никой няма да бъде оставен в предстоящите трудни месеци. Смятам, че България най-после трябва да бъде социална и сигурна държава. Това може да стане като се гласува за „БСП за България“ с номер 28“, каза в заключение Кристиан Вигенин.

Това съдържание е част от платената изборна рубрика на сайта.

Съпруга крещи на мъжа си: - Какъв е тоя сив косъм на сакото ти? Пак си ходил при майка си да се оплакваш!
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Южна Корея ще разследва твърденията на Пхенян за нарушено въздушно пространство

Южна Корея ще разследва твърденията на Пхенян за нарушено въздушно пространство

Свят Преди 46 минути

Южнокорейската Служба за национална сигурност каза, че правителството планира да разгледа последния инцидент с дрона заедно с военните и полицията, а резултатите ще бъдат докладвани незабавно

Иранският президент обвини САЩ и Израел в подклаждане на размирици

Иранският президент обвини САЩ и Израел в подклаждане на размирици

Свят Преди 57 минути

До изказването му се стига на фона на демонстрации, които заливат улиците на Ислямската република през последните седмици

Заради студа: Русе обяви 12 януари за неучебен ден

Заради студа: Русе обяви 12 януари за неучебен ден

България Преди 2 часа

Основният мотив за обявяването на неучебния ден е грижата за здравето и безопасността на учениците

<p>Човешки останки са открити сред бушуващите горски пожари в Австралия</p>

Човешки останки са открити сред бушуващите горски пожари в Австралия

Свят Преди 2 часа

От средата на седмицата Югоизточна Австралия е в плен на гореща вълна, довела до избухването на горски пожари

<p>Експлозия&nbsp;след сватба в Исламабад, загинаха младоженците и още шестима</p>

Газова бутилка избухна след сватба в Исламабад, загинаха младоженците и още шестима

Свят Преди 3 часа

Полицията съобщи, че експлозията е станала в жилищен район в центъра на Исламабад и че властите разследват причината

<p>Руските сили завзеха още едно село в украинската Запорожка област</p>

Москва: Руските сили завзеха още едно село в украинската Запорожка област

Свят Преди 3 часа

Министерството допълни, че руските войски са нанесли удари по украинско оръжейно предприятие и енергийни съоръжения

Прекъсването на интернет достъпа в Иран продължава над 60 часа

Прекъсването на интернет достъпа в Иран продължава над 60 часа

Свят Преди 3 часа

Ограниченията върху интернет достъпа бяха въведени в четвъртък вечерта в цял Иран

<p>ДСБ с настояване за 100% машинно гласуване</p>

"Демократи за силна България" с настояване за 100% машинно гласуване

България Преди 3 часа

ДСБ предупреждава за най-трудната година за страната от десетилетия и вижда три взаимно усилващи се риска – геополитически, корупционен и икономически

Иран: Американските бази и Израел - "легитимни цели" при намеса в страната

Иран: Американските бази и Израел - "легитимни цели" при намеса в страната

Свят Преди 4 часа

Коментарите на Галибаф са първите, които включват Израел като потенциална цел при ирански удар

ПСС провежда акция за ранен турист под Мусала

ПСС провежда акция за ранен турист под Мусала

България Преди 4 часа

Екип от Боровец от шест души е в процес на транспортирането му от заслона до болнично заведение

Хартиен "отрязък" вместо 200 евро заблуди продавач в Разградско

Хартиен "отрязък" вместо 200 евро заблуди продавач в Разградско

България Преди 5 часа

По случая е започната проверка за измама

След "буферния период" НАП следи за спекулативни цени в магазините

След "буферния период" НАП следи за спекулативни цени в магазините

Пари Преди 5 часа

Над 1000 са проверките, извършени от началото на годината, уточни Христо Марков

Израел е в състояние на повишена готовност за евентуална намеса на САЩ в Иран

Израел е в състояние на повишена готовност за евентуална намеса на САЩ в Иран

Свят Преди 5 часа

Доналд Тръмп неведнъж заплаши и предупреди иранските управляващи да не използват сила срещу демонстрантите

Албена Михова: Комедията е подценявана, а системата в образованието спъва децата

Албена Михова: Комедията е подценявана, а системата в образованието спъва децата

Любопитно Преди 5 часа

Актрисата говори за професионалните си граници, мястото на хумора, личните избори и обществените промени в разговор с Мариян Станков - Мон Дьо

Как християнството вдъхнови монашеството и подвига на Теодосий Велики

Как християнството вдъхнови монашеството и подвига на Теодосий Велики

България Преди 6 часа

На преподобния Теодосий Велики християнството дължи създаването и образцовото устройство на първите общежителни манастири

Тропическият циклон "Коджи" остави хиляди в Куинсланд без ток

Тропическият циклон "Коджи" остави хиляди в Куинсланд без ток

Свят Преди 6 часа

По-рано австралийският министър-председател Антъни Албанезе описа внезапните наводнения като "огромен риск" за голяма част от крайбрежието на Куинсланд.