Отпускат още пари за възстановяване от бедствията
Отпускат още пари за възстановяване от бедствията   
Източник: ЕПА/БГНЕС

Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане към Министерски съвет предостави 510 777 лв. за преодоляване на последиците от земетресението през май.

Тези пари са част от общо 782 490 лв., предоставени от комисията за целите на дейността й.

Решението за отпускането на парите е било взето на извънредно заседание под ръководството на вицепремиера Цветан Цветанов, съобщиха от пресслужбата на Министерския съвет.

От средствата за земетресението 321 575 лв. са за възстановяване на 40 жилищни сгради в общините Перник и Радомир, 41 600 лв. за възстановяване сградата на Целодневната детска градина "Българче" в Перник.

За укрепване сградата на синдикалния дом в града на областния управител на област Перник се предоставят 32 969 лв.

На Министерството на образованието и науката са отпуснати 114 633 лв. за възстановителни работи по сградите на ТПГ "Никола Вапцаров" - Радомир и на Първо помощно училище в София.

Комисията е решила да не се предоставят средства за отстраняване на леки вреди в размер до 2000 лв., когато не е засегната конструкцията на сградата и ремонтът може да се извърши със собствени средства или с потребителски кредит.

На заседанието е бил представен проект за допълнение и изменение на Правилника за организацията и дейността на комисията, за облекчаване на процедурата за получаване и отчитане на възстановителната помощ за физически лица.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
.

Как да заменим майонезата в салатите за Великден: ​​5 най-добри алтернативи

Любопитно Преди 1 минута

Има много здравословни дресинги, които ще направят ястието по-малко калорично и по-здравословно

<p>Плашещо, но безвредно: Какво е&nbsp;&bdquo;синдром на експлодиращата глава&ldquo;</p>

Синдромът на експлодиращата глава може да ви връхлети, докато заспивате - какво казват експертите

Свят Преди 2 минути

Близо 30% от хората поне веднъж в живота си чуват силен шум или гръм, докато заспиват. Науката нарича това „синдром на експлодиращата глава“ – стряскащо, но напълно безопасно състояние, което не изисква специално лечение

МВнР предупреди българите да напуснат Кувейт

МВнР предупреди българите да напуснат Кувейт

България Преди 50 минути

Спрени са търговските полети от Международното летище в Кувейт

Амал Клуни зашемети в Милано: Адвокатката показа нова прическа и безупречен стил

Амал Клуни зашемети в Милано: Адвокатката показа нова прическа и безупречен стил

Любопитно Преди 52 минути

Амал Клуни зашемети в Милано с модерна кожена пола и нова, по-къса прическа в карамелени нюанси, демонстрирайки за пореден път безупречен стил, подходящ за променливото време през април

Асеновград разгръща душата си в „Изживей България“

Асеновград разгръща душата си в „Изживей България“

Любопитно Преди 1 час

Не пропускайте туристическата поредица в събота от 16:00 ч. по NOVA

Над 30 ученици от професионална гимназия „Джон Атанасов“ се включиха в програмата Vivacom Job Lab за умения за бъдещето

Над 30 ученици от професионална гимназия „Джон Атанасов“ се включиха в програмата Vivacom Job Lab за умения за бъдещето

Любопитно Преди 1 час

Job Lab се провежда в ключов момент, когато пропастта между образованието и бизнеса се задълбочава, а бъдещето изисква не само теоретични знания, но и добре развити меки умения за успешна реализация

Бус удари полицейски коли в Горна Оряховица

Бус удари полицейски коли в Горна Оряховица

България Преди 1 час

По първоначална информация шофьорът е изгубил управление над колата

.

Изписаха легендарната Янка Рупкина от болница, певицата остава в кома

България Преди 1 час

Проблемите за странджанската певица започнаха в средата на март, когато тя бе приета по спешност в болница

,

„Счупено сърце“: Лили Иванова изненада почитателите си с ново видео

Любопитно Преди 1 час

Лили Иванова изненада почитателите си с нов видеоклип към песента „Счупено сърце“ по текст на Мартин Карбовски. Примата на българската музика пусна видеото в разгара на националното си турне и седмици преди историческия си концерт в зала „Олимпия“

В сянката на диктатора: Бурният живот на Саджида Талфах – вдовицата на Саддам Хюсеин

В сянката на диктатора: Бурният живот на Саджида Талфах – вдовицата на Саддам Хюсеин

Любопитно Преди 2 часа

През 2015 г. в социалните мрежи се разпространи новината, че Саджида Талфах е починала, но семейството на Хюсеин опроверга слуховете. Доколкото е известно, вдовицата на Саддам Хюсеин е все още жива и здрава

В Иран: Пленихме пилот на САЩ и свалихме изтребител

В Иран: Пленихме пилот на САЩ и свалихме изтребител

Свят Преди 2 часа

Иранската информационна агенция "Тасним" предаде, че е получила снимки на сваления американски изтребител

<p>Криптокралицата Ружа Игнатова &ndash; борба до край или бягство с парите?</p>

Ружа Игнатова – борба до край или бягство с парите?

Любопитно Преди 2 часа

Не пропускайте финалните епизоди на сериала „Взимай парите и бягай“ през уикенда от 21:30 ч. по NOVA

<p>Малена Замфирова е вече у нас, започва възстановяване</p>

Малена Замфирова започна възстановяване, вече е в България

България Преди 2 часа

За нея се грижи екип от физиотерапевти с ръководител Михаил Ненов

Украйна удари дълбоко в Русия, порази рафинерия в Башкортостан

Украйна удари дълбоко в Русия, порази рафинерия в Башкортостан

Свят Преди 3 часа

Сателитно изображение потвърждава нанесени щети по рафинерията

Разкриха коя е най-смъртоносната професия в Ню Йорк

Разкриха коя е най-смъртоносната професия в Ню Йорк

Свят Преди 3 часа

Ново проучване показва, че строителството е най-смъртоносната професия в Ню Йорк с 20 жертви за година, а правозащитници алармират, че латиноамериканските работници са изложени на най-голям риск заради липса на безопасност

Пам Бонди с президента на САЩ Доналд Тръмп

Четирите думи на Тръмп към Пам Бонди, преди да я уволни

Свят Преди 3 часа

Тръмп казал на Пам Бонди „Мисля, че е време“ ден преди да я уволни като главен прокурор, според доклад