Строителите на АМ "Тракия": Ще работим сами
Източник: Иван Янев, БГНЕС
Лот 3 на автомагистрала "Тракия" ще се строи без подизпълнители с всекидневен контрол за качеството, заяви на пресконференция днес Николаос Хаджитеодосиу, представител на гръцката фирма "Актор" и ръководител проекта.

Фирмата е победител в търга за градежа на участъка от магистралата от Нова Загора до Ямбол.

Не искаме да използваме подизпълнители, за да нямаме ограничения в надзора на техническия персонал, имаме система за всекидневно контролиране на качеството и на производителността на труда, поясни Хаджитеодосиу.

По думите му когато се работи с персонал, нает от самото дружество, се работи много по-добре.

Фирмата планира да наеме над 1000 души за строителните дейности по обекта, основно от България - български технически персонал, инженери и администратори.

Ще работим с инертни материали, доставяни от българския пазар, и със собствено оборудване за изграждане на пътния участък, като по-голямата част от машините вече са пренесени в обекти на фирмата в Бургас, каза още Хаджитеодосиу.

"Актор" има два изпълнени в България обекта - обновяването на операта в Пловдив и строеж на две рафинерии за пречистване на бензин и петрол в "Лукойл"-Бургас.

Това не е най-евтината магистрала, която сме строили,

посочи представителят в отговор на въпрос и отбеляза, че цената на всяка магистрална отсечка зависи от конкретните условия и от това дали местността е равнинна или планинска.

Равнинен участък на гръцка магистрала, построен от "Актор", е излязъл по-евтино, сравниха от фирмата.

Хаджитеодосиу изрази очакване, че строителството на отсечката ще приключи в уговорения срок - 25 месеца след подписването на договора, а дори и по-рано, защото "правим добро разпределение на работата, имаме мобилност на оборудването и всекидневно наблюдаваме дейността".

Относно качеството представителят на гръцката фирма увери, че българските граждани ще се радват на качество като на построените от "Актор" магистрали в Гърция.

Фирмата развива дейност не само в областта на строителството

и реконструкцията на пътни обекти, но и в концесионирането им, както и в градежа на пристанища, мостове, тунели, хидроцентрали и заводи за преработка на отпадъци.

От "Актор" изявиха интерес да участват в инфраструктурни проекти в България, както и към концесиониране на дейности у нас.

В отговор на въпрос на БТА как се отразява върху дейността на фирмата кризата в Гърция, Николаос Хаджитеодосиу напомни, че кризата е световна, а фирмата "Актор" работи в Гърция основно по концесионни проекти, които вече са договорени и предстои да се изпълнят.

Според него това дава сигурна, стабилна и гарантирана за бъдеще печалба.

Влиянието на каквато и да било криза върху управлението на пътищата няма да е голямо и няма да се отрази върху финансовите резултати на дружеството, защото въпреки кризата, по пътищата ще има автомобили и ще се плащат пътни такси, коментира той.

В началото на годината бе проведен търг за Лот 2 на магистралата - отсечката Стара Загора-Нова загора.

Той бе спечелен от обединението "Магистрала Трейс" с предложената най-ниска цена - 137, 868 млн. лв. за 32-километровия участък.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Адвокатът на Мавродиев: Вероятно той сам ще поиска екстрадиция

Адвокатът на Мавродиев: Вероятно той сам ще поиска екстрадиция

България Преди 48 минути

Мавродиев се е връщал към България, когато е задържан в Белград

Забраняват пакетчетата със сосове в ресторантите в ЕС

Забраняват пакетчетата със сосове в ресторантите в ЕС

Свят Преди 2 часа

До 2030 година всички опаковки на пазара в ЕС трябва да бъдат рециклируеми

ChatGPT с мащабен редизайн: OpenAI залага на агенти и програмиране вместо на чат

ChatGPT с мащабен редизайн: OpenAI залага на агенти и програмиране вместо на чат

Любопитно Преди 2 часа

Редизайнът, който според изданието може да пристигне в рамките на седмици, отразява нарастващото убеждение в компанията, че форматът на чатбот е изиграл ролята си като основен продуктов фокус

Задържаха мъж за побой и блудство с 8-годишно дете в Благоевград

Задържаха мъж за побой и блудство с 8-годишно дете в Благоевград

България Преди 2 часа

Блудствените действия са били осъществени чрез използване на сила – нанасяне на удари с юмруци по тялото и главата

Палеж, домашно насилие и закана с убийство в Банско

Палеж, домашно насилие и закана с убийство в Банско

България Преди 3 часа

37-годишният мъж е привлечен в качеството на обвиняем

Защо Google иска да пусне милиони комари?

Защо Google иска да пусне милиони комари?

Свят Преди 3 часа

Целта е да се ограничи разпространението на болести

Проверяват незаконен обект за над 500 000 лв. на язовир „Студен кладенец“

Проверяват незаконен обект за над 500 000 лв. на язовир „Студен кладенец“

България Преди 3 часа

В хода на проверката обяснения се снемат от служител на Община Кърджали

Евроинс ще предоставя застраховка „Гражданска отговорност“ на българските превозвачи на максимална цена от 1998 евро на тежкотоварно превозно средство

Евроинс ще предоставя застраховка „Гражданска отговорност“ на българските превозвачи на максимална цена от 1998 евро на тежкотоварно превозно средство

България Преди 3 часа

Мярката подкрепя местните транспортни фирми, извършващи международни превози и доставки, и е договорена с активната подкрепа на БАЕЗ, в партньорство с Министерството на икономиката и Комисията за финансов надзор

Българите се оказаха най-опасните шофьори в Гърция сред чужденците

Българите се оказаха най-опасните шофьори в Гърция сред чужденците

България Преди 3 часа

Увеличение на пътнотранспортните произшествия (ПТП) с автомобили с чуждестранна регистрация е регистрирано в Гърция през 2025 г., като България остава на първо място сред страните на произход

Над 100 загинали, взели фентанил в България

Над 100 загинали, взели фентанил в България

Свят Преди 3 часа

Според последните данни в ЕС за година са регистрирани поне 7600 смъртни случая заради свръхдоза

Как погребаха проекта за нов европейски изтребител шесто поколение

Как погребаха проекта за нов европейски изтребител шесто поколение

Свят Преди 3 часа

Ако беше реализиран, това щеше да бъде най-големият и най-скъпият европейски отбранителен проект

<p>Шест популярни личности, загинали при странни инциденти</p>

Трагичната съдба на звездите: Шест популярни личности, загинали при странни инциденти

Любопитно Преди 4 часа

Смъртта е неизбежна част от живота, но за тези шестима известни мъже и жени краят дойде по шокиращ и непредвидим начин. Разказваме ви за нелепите инциденти – от скатове и търкалящи се бали сено до пагубното падане на един кралски трон

<p>Фон дер Лайен предложи нови санкции срещу Русия&nbsp;</p>

Урсула фон дер Лайен предложи нови санкции срещу Русия

Свят Преди 4 часа

В следващите дни предстои началото на преговорите по същество с Украйна и Молдова за присъединяване към ЕС

Снимката е илюстративна

Рибари извадиха от морето тялото на стюардеса, убита по време на гмуркане в Маями

Свят Преди 4 часа

31-годишната Кели Уилямс е извадена от прибоя от двама рибари с тежки травми. Разследващите издирват плавателния съд, прегазил младата жена, докато се е гмуркала с шнорхел в популярен парк. От American Airlines изразиха дълбока скръб

<p>Бившият изпълнителен директор на Google инвестира 55 милиона долара в седем имота в Киев</p>

Бившият изпълнителен директор на Google Ерик Шмид инвестира 55 милиона долара в седем имота в Киев

Свят Преди 4 часа

Технологичният милиардер постепенно задълбочава и ангажимента си към отбранителния сектор на страната

Тревога в Пентагона: Израел шпионира САЩ?

Тревога в Пентагона: Израел шпионира САЩ?

Свят Преди 5 часа

Според медийни публикации Пентагонът се опасява от шпионаж от страна на Израел