"Санома Блясък България" с цялостен одит на тиражите и разпространението на изданията си
Източник: netinfo

"Санома Блясък България" (SBB.bg) е първата издателска компания в страната с цялостен одит на тиражите и разпространението на изданията си.

Целта на документа е прецизно и обективно да измери популярността и рекламната ефективност на списанията и така да затвърди доверието на рекламодателите в тях, както и да елиминира спекулации, слухове и неверни твърдения относно пазарния успех на този тип медии.

Одитът е реализиран с подкрепата и одобрението на Българската асоциация на рекламодателите (БАР), Асоциацията на рекламните агенции - България (АРА) и Българската асоциация на пиар агенциите (БАПРА).

Докладът е изготвен от KPMG (KPMG.com) в съответствие с изискванията на Международния стандарт за ангажименти за изразяване на сигурност (МСАИС) 3000 "Ангажименти за изразяване на сигурност, различни от одити или прегледи на историческа финансова информация" и Международните одиторски стандарти. Документът удостоверява точността на данните в издателските справки на "Санома Блясък България" по отношение на отпечатан тираж средно на брой, продажба на дребно средно на брой, абонаменти средно на брой и други платени форми на разпространение средно на брой на всички списания на компанията пред рекламодателите и партньорите й.

От него става ясно, че

сумарно изданията от портфолиото на компанията имат отпечатан тираж средно на брой близо 250 хил.

"Като водещ издател в България и международна компания с много лицензионни издания ние сме длъжни да удостоверим истинността на данните, с които боравят и на които разчитат рекламодателите ни. Това вече е изискване и на международните ни съдружници и партньори. Смятаме, че липсата на точна информация относно тиражите и тяхната реализация вреди на бизнеса като цяло и е сред основните причини за разпространението на слухове и спекулации, които пречат на доброто партньорство между медии и рекламодатели. Одитът доказва, че тиражът на водещите ни заглавия като "Журнал за жената" и "Космополитън" е над 55 хил., затова и те продължават да бъдат предпочитан рекламен канал от много и различни компании. Такива са фактите", заяви Димитър Друмев, изпълнителен директор на "Санома Блясък България".

"Нуждата от максимална ефективност на маркетинговите комуникации в постоянно променящата се медийна среда изисква откритото предоставяне на данни, които са благонадеждни, точни и достъпни. При липса на функциониращо одит бюро по тиражите в България, приветстваме развитието на одит процеса под различни форми, за

да се осигури на всички участници в индустрията достъп до прозрачна, достоверна и надеждна информация”,

сподели Мария Опренова, председател на Българската асоциация на рекламодателите и директор "Маркетинг комуникации" в М-Тел.

"Асоциацията на рекламните агенции - България подкрепя идеята и одитирането на тиражите на изданията на "Санома Блясък България". Данните за тиражите и продажбите биха подпомогнали определянето на ефективността на рекламните инвестиции в конкретните издания. Надяваме се, че това е началото на процеса по определянето на точни и достоверни данни за печатните медии в България", заяви изпълнителният директор на Асоциацията на рекламните агенции-България Мариана Брашнарова.

"Одитирането на тиражите на печатните издания е изключително важен елемент от поддържането на взаимното доверие между рекламодателите и медиите. Без да има точна информация за тиражите и продажбите на печатните изданията, рекламодателите попадат в ситуация, в която

практически е невъзможно да изчислят ефективността на похарчените си рекламни бюджети.

Вярвам, че примерът на една от най-големите медийни групи в България ще бъде последван и от останалите фирми в издателския бранш", каза Александър Дурчев, председател на Българската асоциация на пиар агенциите и изпълнителен директор на All Channels Communication Group.

"Санома Блясък България" АД издава "Нешънъл джиографик" България, "Нешънъл джиографик кидс", списание №1 в света на модата "Ел", женската библия "Космополитън", най-продаваните списания у нас "Блясък" и "Журнал за жената”, светското списание "Стори", списание "Моето дете“, списание "Харпърс базар", "Кулинарен журнал", "Здравен журнал" и "Гответе с мен". Като онлайн издател "Санома Блясък България" АД поддържа NationalGeographic.bg, Cosmopolitan.bg, Bliasak.bg, Rozali.com и GotveteSMen.com.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Чешкият премиер поздрави Андрей Бабиш за победата на изборите

Чешкият премиер поздрави Андрей Бабиш за победата на изборите

Свят Преди 6 часа

АНО спечели близо 35% от гласовете на парламентарните избори

Бурята "Ейми" взе жертви във Франция

Бурята "Ейми" взе жертви във Франция

Свят Преди 6 часа

Бурята прекъсна електрозахранването

<p>Десетки арестувани на протест в Лондон след кървавата атака в Манчестър</p>

В Лондон арестуваха десетки протестиращи, които подкрепят забранена пропалестинска организация

Свят Преди 8 часа

Организаторите на демонстрацията отхвърлиха призивите на полицията и правителството да отменят проявата

Дрон над летището във Франкфурт, 41-годишен мъж е арестуван

Дрон над летището във Франкфурт, 41-годишен мъж е арестуван

Свят Преди 9 часа

Няма данни 41-годишният задържан да има връзка с Русия

Председателят на Висшия адвокатски съвет коментира казуса с и.ф. главен прокурор

Председателят на Висшия адвокатски съвет коментира казуса с и.ф. главен прокурор

България Преди 9 часа

Проблемът с изпълняващия функциите главен прокурор рефлектира в актовете на Върховния касационен съд, каза той

Внимание, шофьори! Авария остави тунелите "Витиня" и "Ечемишка" без осветление

Внимание, шофьори! Авария остави тунелите "Витиня" и "Ечемишка" без осветление

Свят Преди 9 часа

Екипите работят за възстановяване на електрозахранването в максимално кратки срокове, уточниха от АПИ

<p>&quot;Това е една от най-варварските руски тактики&quot;</p>

Украински министър след атаката срещу пътнически влак: Това е една от най-варварските руски тактики

Свят Преди 10 часа

Министърът поясни, че срещу гарата са били извършени две последователни атаки

Край на изборния ден в Чехия: Кой ще управлява страната?

Край на изборния ден в Чехия: Кой ще управлява страната?

Свят Преди 10 часа

Резултатите от повечето избирателни райони ще станат ясни най-късно днес вечерта

<p>Д-р Гергана Николова обясни как да се предпазим от грип</p>

Д-р Гергана Николова: Най-добре е да се ваксинираме, а не после да се чудим как да се лекуваме

България Преди 11 часа

Трябва да бъдем отговорни както за собственото си здраве, така и за това на останалите, смята специалистът

Израел е нанесъл удари в Газа въпреки призива на Тръмп

Израел е нанесъл удари в Газа въпреки призива на Тръмп

Свят Преди 11 часа

20 къщи са били разрушени по време на нощните бомбардировки, твърди Махмуд Басал

<p>Бурята &quot;Ейми&quot; спря десетки полети на летище&nbsp;в Амстердам</p>

Бурята "Ейми" спря десетки полети на летище "Схипхол" в Амстердам

Свят Преди 11 часа

Кралският метеорологичен институт на Нидерландия издаде предупреждение за ветрове, достигащи 90 км/ч по нидерландското крайбрежие

Световни реакции на призивите на Тръмп за край на бомбардировките в Газа

Световни реакции на призивите на Тръмп за край на бомбардировките в Газа

Свят Преди 11 часа

Групировката "Хамас" каза, че е готова да освободи заложниците и се съгласи с някои от условията в плана на Тръмп

Вряла вода от цистерна нанесе изгаряния на майка и дете в Златоградско

Вряла вода от цистерна нанесе изгаряния на майка и дете в Златоградско

България Преди 11 часа

По-тежко е пострадала жената, която е с изгаряния по тялото от първа, втора и трета степен

Вълна от протести заля Европа заради войната в Газа

Вълна от протести заля Европа заради войната в Газа

Свят Преди 12 часа

В Италия се събраха над 2 милиона души на демонстрация в подкрепа на жителите на Газа

Израел е готов за мирни преговори в Египет по плана на Тръмп

Израел е готов за мирни преговори в Египет по плана на Тръмп

Свят Преди 12 часа

Представителите са готови да заминат до ден