Т ой е на 37, роден е във Варна, а в момента е професор по История и Международни отношения в два университета в Мадрид - Schiller International University и IE University и дори е носител на Наградата за най-добър учител във втория университет.

Завършва в университета в Отава, Канада.

Там изучавал история, а дипломната му работа по магистратурата била за френско-индианските съюзи по време на седемгодишната война в периода 1754-1763г. До ниво докторат се концентрирал повече върху канадска колониална история и индиански племена в източна Канада, което му помогнало да намери доста добри възможности след това. От Индианското министерство на Канада дори го наели благодарение на тази научна работа.

Мечтата му обаче била да преподава и тъй като в Канада не се случило, заминал за Австрия. Там успял да намери университет в Инсбрук, където има катедра по канадистика. Предложили му да направи курс в продължение на един семестър по история на канадските индиански племена и култура.

Впоследствие започнах да търси и други възможности в Европа и разбрал, че в Испания се търсят много хора с английски език. Отишъл уж само да проучва нещата, но буквално три дни след пристигането му му предложиха работа като учител по английски език. След това започнал да следи академичния пазар, да си подава резюмета. И така днес преподава едновременно в два университета.

Има и издадени три книги по История на английски език - Contested Ethnic Identity, Terror and Fear, The Communist Century.

Във видеото горе научете какъв е бил пътят му до признанието.Как му се е налагало да работи какво ли не, за да се издържа по време на престоя си в Канада и какво значи успехът за него. Разказва и как едно обикновено момче от Варна с труд и настойчивост успява да си пробие път в професорските среди в чужбина.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Израел удари най-голямото газово находище в Иран

Израел удари най-голямото газово находище в Иран

Свят Преди 2 часа

Беше нанесен и удар по петролен комплекс

Румънски съд освободи Андрю Тейт

Румънски съд освободи Андрю Тейт

Свят Преди 2 часа

Братята Тейт са обект на разследвания и в други държави

Тръмп обяви, че е въоръжил опозицията и кюрдите в Иран, те отричат

Тръмп обяви, че е въоръжил опозицията и кюрдите в Иран, те отричат

Свят Преди 3 часа

Хаменей обвини Тръмп, че е "престъпник" и че е лично замесен в подстрекаването на демонстрациите

АПИ спира 24-часовата пътна помощ за леки автомобили

АПИ спира 24-часовата пътна помощ за леки автомобили

България Преди 3 часа

Започват проверки на договорите от предходните месеци

В България съдят активист от САЩ за тероризъм в Чехия

В България съдят активист от САЩ за тероризъм в Чехия

България Преди 5 часа

В съдебната зала Лимесанд заяви, че „Палестина трябва да бъде свободна“

Разследват отравяне на кучета и обесване на котка

Разследват отравяне на кучета и обесване на котка

България Преди 5 часа

Мъж на 31 години от село Гърмен е задържан със заповед до 24 часа, след като е установен да влачи куче с товарен автомобил

Русия спаси десетки миньори след атака от Украйна

Русия спаси десетки миньори след атака от Украйна

Свят Преди 5 часа

Електроснабдяването е възстановено, а миньорите са изведени на повърхността

<p>Критичните 40 минути, в които НАСА ще загуби връзка с &bdquo;Артемис II&ldquo;</p>

40-те минути, в които екипажът на „Артемис II” ще загуби връзка със Земята

Свят Преди 6 часа

Исторически момент в космоса: Четиримата астронавти на НАСА остават напълно сами за 40 минути, докато Луната блокира всички сигнали към Земята. Вижте защо тази принудителна изолация е едновременно най-опасното и най-спокойното време от мисията

МААЕ предупреди за риск от ядрена авария в АЕЦ „Бушер“

МААЕ предупреди за риск от ядрена авария в АЕЦ „Бушер“

Свят Преди 6 часа

Иран критикува лично генералния директор на МААЕ Рафаел Гроси

Водно бедствие в Русия, загинали и хиляди евакуирани

Водно бедствие в Русия, загинали и хиляди евакуирани

Свят Преди 6 часа

Спасителните екипи продължават работата си, но се очакват нови дъждове

Мъж наряза гумите на 9 автомобила в София

Мъж наряза гумите на 9 автомобила в София

България Преди 6 часа

Извършителят действал в района на метростанция "Сливница"

„Не остарявай, любов“: Отиде си големият Михаил Белчев, Илияна Йотова с трогателни думи

„Не остарявай, любов“: Отиде си големият Михаил Белчев, Илияна Йотова с трогателни думи

България Преди 6 часа

Държавният глава изказва съболезнования на семейството и близките на обичания певец, композитор и поет

Красив, но смъртоносен: Гърция премахва емблематичен храст от училища и градини

Красив, но смъртоносен: Гърция премахва емблематичен храст от училища и градини

Свят Преди 7 часа

Здравните власти в Атина наредиха спешно изкореняване на популярния зокум (олеандър) около училища и паркове. Експерти предупреждават, че емблематичният храст е силно токсичен и може да причини сърдечен арест, докато еколози се обявиха против масовото премахване

Приемно семейство е готово да вземе двете деца от Ямбол

Приемно семейство е готово да вземе двете деца от Ямбол

България Преди 7 часа

Децата са в добро здраве, независимо от това, че са настанени в две приемни семейства