Кт тъчна терапия на левкимията разработват учени от лондонската болница "Хамърскит", съобщиха световните медии. На път сме да направим истински пробив в лечението на рака, обявиха изследователите. Те установили, че раковите клетки могат да бъдат разпознавани и маркирани от вид новооткрит ген, наречен от екипа WT-1. След откриването на гена-следотърсач, той бил използван за модел при модифициране на определен вид клетки, съществуващи в организма, в най-добрите воини на имунна система.
Новите защитни клетки разкривали и ликвидирали поразените от левкимия клетки без да засягат здравите. Новата генна терапия може да се прилага срещу всички видове левкимия и до 2 г. ще се тества и върху хора, съобщиха още учените.
Учени опитват генна терапия на левкимията
Клетъчна терапия на левкимията разработват учени от лондонската болница "Хамърскит", съобщиха световните медии. На път сме да направим истински пробив в лечението на рака, обявиха изследователите. Те установили, че раковите клетки могат да бъдат разпознавани и маркирани от вид новооткрит ген, наречен от екипа WT-1.
15 януари 2001, 17:54