В ъпреки някои категорични прогнози, по всичко личи, че топлите австралийски ботушки Uggs нямат намерение да слязат от модната сцена.

Макар през 2003-та да бяха обявени за най-грозното нещо в модата, те постепенно си извоюват все повече и повече привърженици.

С настъпването на първите хладни дни по улиците на американските и канадските градове се намножиха разхождащи се пъстри петна - модерни сега са екстравагантните Uggs с ярки цветове:

светло розово, виолетово и даже оранжево

Не липсват, разбира се, и модели в класическите цветове - бежово, тъмно кафяви и с цвят на кестен.

Популярността на марката UGG Australia, чиято продукция в един момент се прави предимно в Китай, расте и в последно време "смешните ботушки" стигат до притежателите си директно от Австралия, разказва руският сайт за мода и стил FashionTime.ru.

Там производителите дават 100% гаранция за качество - всички Uggs са от двустранна овча кожа, с лека каучукова подметка, която изолира студа и е дълготрайна.

Австралийските се различават от американските по знака "Made in Australia" и сертификатите за качество, които вървят в комплект с обувките.

Историята

Международната история на Uggs (съкратено от английското "ugly boots" - грозни ботуши) започва през 1978 г., когато младият австралийски уиндсърфист Брайън Смит пристигнал в САЩ с раница, пълна със странните обувки.

Калифорнийските му колеги бързо оценили по достойнство ботушите и поръчали стотина, които били разпространени сред холивудските звезди. Започнали да ги носят не само през зимата, но и през лятото.

През 1995 г. американската компания Deckers Outdoor Corporation придобила правата над марката UGG Australia и започнала масово производство в САЩ.

Добра реклама на ботушките прави небезизвестната Опра Уинфри, която през 2000 г. се появява в шоуто си обута в светлобежови Uggs. Говори се, че телевизионната водеща била в такъв възторг от удобните обувки, че дори поръчала 350 еднакви чифта за целия си екип.

Цената на "странните ботушки" започнала да расте и в световен мащаб стигнала до 300 долара.


Възходът

Тайната на австралийските Uggs е в това, че притежават уникалното свойство да задържат хлад през лятото (когато температурите стигат до 24 градуса) и да сгряват и в най лютия студ (топлели дори когато температурите паднат доста под нулата).

Производителите обаче препоръчват ботушите да не се носят в дъждовно или кишаво време, тъй като водата и влагата бързо могат да ги деформират и те да загубят цвета и цялостния си вид.

Ако това все пак се случи, не трябва да си мият с топла вода, а да се напръскат с хладка. След това най-добре е да бъдат оставени да изсъхнат в топло помещение.

За премахването на по-упорити петна може да се използва стара четка за зъби, а за калта - може и бръснарско ножче.

Между другото, ботушките могат да станат водоустойчиви, ако няколко пъти се напръскат със специален спрей - UGG Water&Oil Repellent, който обикновено се продава във всички австралийски онлайн магазини като JustUggs.com.au и AustralianUggBoots.com.au , както и в специализираните магазини.

Новото за сезона

Всяка година производителите се стараят да угодят на настоящите и бъдещите си клиенти, като предлагат стилни дизайнерски решения.

В колекцията Есен-зима 2006/2007 има оригинални високи модели с ленти и шнурове с кожени помпони накрая. С такъв модел в Лондон била забелязана Сиена Милър.

На особена популярност през този сезон се радват спортните модели "Sundance", които стават за дълги походи в планината и които не се "страхуват" от силните дъждове.

Симпатични са и детските предложения за сезона.

За големите фенове на австралийската марка има и удобни домашни пантофи, които допълват усещането за уют в студените зимни вечери.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Почина един от ранените при стрелбата в кампуса на университет в САЩ

Почина един от ранените при стрелбата в кампуса на университет в САЩ

Свят Преди 6 часа

Стрелецът е бил убит малко след като е открил огън

Брад Пит снима филм в исторически хотел в Гърция, свързан с Аристотел Онасис

Брад Пит снима филм в исторически хотел в Гърция, свързан с Аристотел Онасис

Свят Преди 6 часа

Комплексът, който се намира в близост до морето и е разположен на площ от 4500 квадратни метра, се продава за десет милиона евро

Сигнал за стрелец в най-голямата реформистка синагога в САЩ

Сигнал за стрелец в най-голямата реформистка синагога в САЩ

Свят Преди 8 часа

Камион се е блъснал в сградата на „Темпъл Израел“, а полицията разчиства района

<p>Комисията по отбрана подкрепи присъединяването на България към Съвета за мир на Тръмп</p>

Комисията по отбрана подкрепи присъединяването на България към Съвета за мир

България Преди 8 часа

Депутатите одобриха и законопроект за нова социална помощ за пенсионери, хора с увреждания и самотни родители

<p>Кървава престрелка в кампуса на университет в САЩ&nbsp;</p>

Кървава престрелка в кампуса на университет в САЩ - двама са ранени, нападателят е застрелян

Свят Преди 8 часа

Университетът е блокиран, занятията отменени, а полицията продължава разследването

Как корпорациите са си сътрудничили с американската армия през десетилетията

Как корпорациите са си сътрудничили с американската армия през десетилетията

Свят Преди 8 часа

Американската армия използва инструменти с ИИ в настоящата война срещу Иран, но сътрудничеството на Пентагона с технологичните компании датира от десетилетия

Ирански медии: Съпругата на Али Хаменей е жива

Ирански медии: Съпругата на Али Хаменей е жива

Свят Преди 10 часа

Те посочиха, че първоначалните съобщения за смъртта ѝ не са верни

България и Гърция проведоха съвместни полети с МиГ-29 и F-16 за засилване на въздушната защита

България и Гърция проведоха съвместни полети с МиГ-29 и F-16 за засилване на въздушната защита

България Преди 10 часа

Тези тренировки се провеждат ежегодно и са част от подготовката на авиационните екипажи на двете страни

<p>Русия алармира за опасност в Арктика - НАТО разпалва напрежението</p>

Русия предупреждава за покачващо се напрежение в Арктика заради военните учения на НАТО

Свят Преди 10 часа

Ученията на Алианса увеличават геополитическата конфронтация и крият рискове за стабилността на региона

<p>Кристин Илиева 8 години след тежката катастрофа: Продължавам да се боря</p>

Белезите ѝ разказват за 8 години борба: Кристин Илиева отбеляза годишнина от тежката катастрофа, която промени живота ѝ

България Преди 10 часа

Моделът сподели спомените си от инцидента и трудностите по възстановяването през социалните мрежи

<p>Майката на Николай Златков: Взеха тялото на сина ми без мое съгласие, за да погребат истината с него</p>

Казусът "Петрохан-Околчица" се заплита: Майката Николай Златков - истината за смъртта му няма да бъде погребана

България Преди 11 часа

Ралица Асенова обвинява бащата на Ники, че е действал против волята ѝ и възпрепятства изясняването на обстоятелствата около трагедията

<p>Близкият изток в нова криза: Израел бомбардира ирански ядрен обект, ЕС евакуира&nbsp;свои&nbsp;граждани (ОБЗОР)</p>

ЕС евакуира граждани от Иран, Израел нанася удари по иранската ядрена програма

Свят Преди 11 часа

Азербайджан съдейства за безопасното репатриране на европейци, докато напрежението в Близкия изток ескалира с въздушни удари на Израел и заплахи от Иран

Напрежението ескалира в „Шеф под прикритие - Аватар“

Напрежението ескалира в „Шеф под прикритие - Аватар“

Любопитно Преди 12 часа

Гледайте новия епизод утре вечер от 21:30 ч. по NOVA

Тръмп: Високите цени на петрола са от полза за САЩ, по-важно е да се спре Иран

Тръмп: Високите цени на петрола са от полза за САЩ, по-важно е да се спре Иран

Свят Преди 12 часа

Той заяви, че възпирането на иранския режим от придобиването на ядрени оръжия е по-важен приоритет за него

<p>Пеевски е сигнализирал СГП за намеса на Емил Дечев в работата на МВР</p>

Пеевски е сигнализирал прокуратурата за намеса на Емил Дечев в работата на професионалния състав на МВР

България Преди 12 часа

Той е сигнализирал СГП за заявеното от Дечев, че ГДБОП трябва да го разпита "по донос, внесен от отстранената за груби нарушения от Европейската прокуратура Теодора Георгиева"