"Потресен съм от омразата", тези думи на Ахмед Доган извежда като челно заглавие "Труд". Настоявам прокуратурата да извади писмото на Емин, в него няма тайни, заявил пред вестника лидерът на ДПС по повод смъртта на Ахмед Емин. На 24 октомври писмото официално е било предоставено на Доган.

Написано на лист от тефтерче, то започва с обръщението "г-н Доган", уточнява "Труд". "Никога не съм бил предател или изменник на родината си Р. България. Всичко това, което става, е един чудовищен сценарий за връщането на България на равнището на 1989 година", цитира изданието писмото от Емин.

"Вие сте били и ще бъдете осторожник и защитник на националната сигурност на страната ни. Не се чувствам жертва или употребен. Това, което става - така е било писано", написал Емин в предсмъртното си послание към Доган.

Следват изречения, посветени на близките. "Труд" ще публикува целият разговор с Доган на 29 октомври.

"Високомерието не подмина и ДПС", коментира пред "Труд" социологът Петър-Емил Митев. Парадоксално било, че от всички водещи политици у нас имунизиран срещу политическо високомерие се оказал само единственият потомствен аристократ - Симеон Сакскобургготски, отбелязва социологът.

След смъртта на Ахмед Емин ДПС не може да остане същото, твърди Митев.

На въпрос за ситуацията в БСП и предстоящия конгрес той отговаря, че лидерството на Станишев няма реална алтернатива, а до него са хора със здрави нерви, огромен опит и подчертана лоялност.

Социологът вижда две възможности за коалиции, в които ГЕРБ би влязла за бъдещо управление на страната - десноцентристка и "голяма коалиция" с БСП.

"Фискалният резерв ще е буфер срещу кризата", пише "Дневник". Изданието акцентира върху някои от мерките във връзка със световната финансова криза, предложени от финансовото министерство и обсъждани от съвета на управляващата коалиция заедно с основните параметри на бюджет 2009.

Друга предложена мярка е компенсиране на свиването на преките чуждестранни инвестиции с увеличаване на публичните разходи.

Въпреки досегашните неуспехи в усвояването на европейски средства за 2009 г., се планира увеличение на реализираните средства по тези пера, отбелязва "Дневник". Общо трябва да се усвоят 3,939 млрд. лева.

"И корупцията вдига лихвите", твърди в интервю за "Сега" лидерът на ДСБ Иван Костов. Повишаването на лихвите в България и понижаването на кредитния рейтинг се дължат и на тежката корумпираност и мафиотизация на страната, твърди Костов.

"След речта на министър-председателя в Народното събрание съм сигурен, че има опасност следващата година да преживеем рецесия, и то по време на изборите," прогнозира лидерът на ДСБ, като визира изслушването на премиера в парламента за мерките във връзка със световната финансова криза.

"Ще оттегля общата сметка за парно, въпреки че това решение е единствено", отбелязва пред "Дневник" Рамадан Аталай, председател на парламентарната енергийна комисия.

"Предложението ми за асоциация на съседите е, за да има прозрачност", отбелязва той и подчертава предимствата на такава асоциация - по закон може да купува с 10% по-евтина енергия от топлофикация спрямо битовите абонати, както и да участва в получаване на грандове от еврофондовете за мерки за енергийна ефективност.

Нови акции за противодействие на организираната престъпност по модела "Дупница" очаква премиерът Сергей Станишев, пише "Сега". Това станало ясно след срещата му с главния прокурор Борис Велчев.

"Акцията в Дупница е факт, който показва ясната воля на държавата, и тези действия трябва да продължат", е заявил премиерът.

"Първанов се зае да реди и следващия кабинет", коментира "Сега" в приложението "Наблюдател" като визира последното интервю на президента Георги Първанов пред "Стандарт".

Първанов развива идеята си за широка следизборна коалиция, коментира изданието и цитира думите на президента, че в цяла Европа се правят големи коалиции и то от непримирими през десетилетията политически субекти.

Според "Сега" по този начин държавният глава несъмнено дава да се разбере, че много му се говори какво ще е следващото правителство и държи той да има водещата дума.

Това, че след новогодишното парти ме цепи главата и не помня нищо, почти се понася. По-лошото е, че в офиса колегите съчуствено питат: "Шефът вика…
Прочети целия
Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Има ли лаптопът ни конкретен срок на живота си

Има ли лаптопът ни конкретен срок на живота си

Технологии Преди 5 минути

Според някои твърдения в интернет, лаптопите имат предопределена продължителност на своята работа преди да е нужен нов и този срок може да бъде разбран чрез няколко семпли проверки на състоянието

Ще бъде ли двойна тарифата на такситата в новогодишната нощ

Ще бъде ли двойна тарифата на такситата в новогодишната нощ

България Преди 10 минути

Таксиметровите шофьори ще бъдат сред първите, които реално ще усетят преминаването към еврото

Усещате се като провал в края на годината? Прочетете това

Усещате се като провал в края на годината? Прочетете това

Любопитно Преди 30 минути

2025-а беше трудна година за всички нас и може би основното ви постижение беше, че запазихте психичното си здраве и продължихте да работите

Бионсе официално стана милиардерка

Бионсе официално стана милиардерка

Любопитно Преди 31 минути

Бионсе официално стана милиардер благодарение на турнетата си, музиката и бизнес империята Parkwood Entertainment, присъединявайки се към съпруга си Джей Зи и утвърждавайки семейството си като музикална и бизнес сила

,

Русия призова за сдържаност, след като Тръмп предупреди Иран за възможен удар

Свят Преди 44 минути

Иран отрича да има програма за ядрени оръжия

НСИ: На човек от населението се падат по 9 755 лв. от БВП

НСИ: На човек от населението се падат по 9 755 лв. от БВП

България Преди 51 минути

Днес НСИ оповести ключовите показатели за България към 30 декември 2025 година. Следваща актуализация ще е на 3 април 2026 година

Втори ден на протести във Врачанско заради спиране на тока

Втори ден на протести във Врачанско заради спиране на тока

Свят Преди 1 час

Жители блокираха част от главния път Е79

Китай продължи мащабните си военни учения с бойни стрелби около Тайван

Китай продължи мащабните си военни учения с бойни стрелби около Тайван

Свят Преди 1 час

Освен това Тайван е засякъл 14 китайски военни кораба, осем други плавателни съда и един стратостат

.

Европейски лидери обсъждат преговорите за мир в Украйна

Свят Преди 1 час

Срещата е част от продължаващите неспирно от ноември дипломатически усилия за прекратяване на конфликта

,

Русия обяви, че е превзела още две села в Източна Украйна

Свят Преди 1 час

Вчера руският президент Владимир Путин обяви, че въоръжените сили на страната му напредват уверено по цялата фронтова линия

Джордж и Амал Клуни получиха френско гражданство

Джордж и Амал Клуни получиха френско гражданство

Любопитно Преди 2 часа

Джордж и Амал Клуни официално получиха френско гражданство, след като напуснаха Холивуд от притеснение за възпитанието на 8-годишните си близнаци, избирайки живот във ферма във Франция, далеч от папараци и средата на Лос Анджелис

Разследват убийство на 75-годишен мъж, задържаха сина му

Разследват убийство на 75-годишен мъж, задържаха сина му

България Преди 2 часа

Деянието е извършено по особено мъчителен начин чрез нанасяне на удари с нож в областта на гръдния кош

Лукашенко помилва 20 политически затворници

Лукашенко помилва 20 политически затворници

Свят Преди 2 часа

Въпреки това в страната остават зад решетките над 1000 политически затворници