Кое е приоритет - инвестициите или рушветите?, пита "Капитал", насочвайки се първо към корупционния скандал за АЕЦ "Белене". Всичко тръгна от публикация в четвъртък в канадския вестник "Глоуб енд мейл", припомня изданието. Говорителят на държавната "Канадска атомна енергия" е потвърдил, че правителствени служители в България са им искали подкуп.

"Политика" се спира на друг скандал и пише за "изкривяване на усмивката на Софиянски" след разпита в прокуратурата. Освен от нея столичният кмет е атакуван и от ДПС чрез областния управител Росен Владимиров. "Скандалът е за чудо и приказ - коментира Явор Дачков на страниците на "Политика". - Вместо бухалки кметът Софиянски и Росен Владимиров си вадят документи, а вместо момчета за мръсни поръчки си пращат прокурори."

"168 часа" се спира на данъчното облекчение. На колажа виждаме финансовия министър Милен Велчев като малко детенце на гърне, да си играе с десетолевки и двайсетолевки. Изчисление на изданието показва, че с предложеното от Велчев семейно облагане една фамилия може да спести по 3,33 лв. на дете.

За "априлската линия на НДСВ" пише във водещото си заглавие "Капитал". А именно: ще има ли "данъчна революция", кой, какво и защо точно сега? Или по-точно, това събуждане от управленско късогледство начало на предизборна кампания ли е или и двете заедно, пита "Капитал".

По отношение на задаващите се избори 2005 "Политика" размишлява над обединението вдясно и лансира варианта "цар-президент". За баща на такава възможна коалиция изданието посочва известния журналист в емиграция и председател на фондация "Свободна и демократична България" Дими Паница. Според неговия племенник - депутата Васил Паница, който е в групата на Костов, чичо му лансирал този вариант, за да отдалечи БСП от властта.

Върви и битка за синята бюлетина, твърди "168 часа". За последен път тя е регистрирана с марката ОДС и на "Раковски" 134 не смеят и да мислят какво би станало, ако Костов създаде партия с тези инициали.

"Капитал" се спира подробно и на мистериите в Кербала. А именно: как обявеният атентат срещу президента Първанов всъщност се оказа нещо друго. Все нещо се случва в Ирак с българите, заявява полският военен експерт полк. Януш Гроховски пред "Политика". А "168 часа" е склонен да потърси междинното решение, вместо да гадае на боб. Просто в Кербала се стреля. Куршуми могат да свистят покрай всякакви коли, без някой да мисли специално за някакъв президент. Всичко останало, смята изданието, е пресоляване на една иначе добра пи-ар кампания.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Нов протест на "Правосъдие за всеки"

Нов протест на "Правосъдие за всеки"

България Преди 2 часа

Организаторите са против оставането на Борислав Сарафов като изпълняващ функциите главен прокурор

Тръмп и Зеленски ще говорят утре за санкции срещу Русия

Тръмп и Зеленски ще говорят утре за санкции срещу Русия

Свят Преди 3 часа

Това съобщи представител на Белия дом

Отхвръкнал от пътя камък счупи главата на шофьор на камион

Отхвръкнал от пътя камък счупи главата на шофьор на камион

България Преди 6 часа

Медицински хеликоптер транспортира от Видин до София пострадалия чужд гражданин

Никола Николов-Паскал остава на свобода

Никола Николов-Паскал остава на свобода

България Преди 6 часа

Не е постъпила жалба и от защитата на Николов срещу определената му парична гаранция от 50 000 лева

Путин: Зеленски да дойде в Москва

Путин: Зеленски да дойде в Москва

Свят Преди 6 часа

Путин: Ако не, ще трябва да решим всички наши задачи по военен път

Въздушната отбрана на Полша в бойна готовност за Русия

Въздушната отбрана на Полша в бойна готовност за Русия

Свят Преди 6 часа

„Ситуацията се наблюдава непрекъснато“, обяви полското командване.

Vivacom пуска първия си 5G таблет и нов, още по-добър 5G смартфон с AI функции на изключително достъпни цени

Vivacom пуска първия си 5G таблет и нов, още по-добър 5G смартфон с AI функции на изключително достъпни цени

Технологии Преди 7 часа

„Новите Vivacom 5G устройства са по-интелигентни, по-мощни - и на практика могат всичко"

<p>Микрофон улови как Путин и Си обсъждат безсмъртие&nbsp;</p>

Включен микрофон улови как Путин и Си обсъждат безсмъртие чрез трансплантации на органи

Свят Преди 7 часа

"По-рано хората рядко живееха до 70, но в наши дни на 70 все още си дете", казва Си на Путин, според Politico

Автобус се преобърна в Турция, десетки ранени

Автобус се преобърна в Турция, десетки ранени

Свят Преди 7 часа

След подаден сигнал на място са изпратени екипи на полицията, жандармерията, здравните и пожарните служби

<p>&quot;Ясно послание към Тръмп&quot; - военният парад в Китай през погледа на журналистите</p>

"Ясно послание към Тръмп": Кореспондентите на BBC с коментар за военния парад в Китай

Свят Преди 7 часа

Този парад, който отбеляза 80 години от победата на Китай над Япония във Втората световна война, видя как Пекин представи редица нова военна техника – включително нова ядрена междуконтинентална балистична ракета, нова наземна ракета за доставяне на хиперзвукови оръжия, ново лазерно оръжие и дори дронове "кучета роботи"

Мъж скочи от пешеходния мост във Варна

Мъж скочи от пешеходния мост във Варна

България Преди 7 часа

Той е отведен в болнично заведение

РС Македония отговори на България за писмото на Георгиев

РС Македония отговори на България за писмото на Георгиев

Свят Преди 7 часа

Силяновска: Конституционният съд ще реши

Кечист ли е новото гадже на Мария Бакалова?

Кечист ли е новото гадже на Мария Бакалова?

Любопитно Преди 8 часа

След като в медийното пространство се появиха слухове, че Дейв Батиста е близък с актрисата Мария Бакалова, интересът към него нарасна още повече

Българско село привлича китайски туристи с прочутото си кисело мляко

Българско село привлича китайски туристи с прочутото си кисело мляко

България Преди 8 часа

„Българското кисело мляко е много популярно в Китай... затова искаме да опитаме чистото кисело мляко тук“

Най-малко 21 000 деца в ивицата Газа са получили увреждания

Най-малко 21 000 деца в ивицата Газа са получили увреждания

Свят Преди 9 часа

Около 40 500 деца са с "наранявания, свързани с войната"