Тс с. "4,4 по Рихтер тресна Девня, Провадия и село Манастир" - извежда във водещото си заглавие "Монитор". И допълва: земетресението разлюля в 1,10 ч. след полунощ Провадийско. По чудо няма жертви. Около 50 семейства в района останаха без покрив, а живеещите по високите етажи във Варна прекараха нощта в колите си.

А иначе страх люлее шофьорите, пише "Виж", защото КАТ приема драстични мерки. Например 60 лв. глоба за минаване на червено. И не само, допълва "Труд": 1000 лв. глоба за пиян шофьор, от 200-500 лв. става глобата за шофиране до 1,2 промила алкохол в кръвта. До 60 лв., пише "Монитор" става глобата за разговор по мобилен телефон в движение и до 40 лв., ако карате без колан.

Кое налага драстичните глоби научаваме от "24 часа": от КАТ очаквали около 37 души да загинат на пътя в последните 13 дни на 2003 г. Прогнозата е от съпоставителна статистика за черната серия в края на две поредни години.

А в същото време екшъните в подземния свят продължават: застреляха човек на Данкина, съобщава "Труд". Поредната екзекуция била извършена снощи към 19 ч. в "Младост-2", след като килърите се представили за полицаи. Те заели позиция пред апартамента на втория етаж, позвънили на вратата и заявили, че са полицаи. Собственикът Николай Петров, с прякор Колята Боксьора, нещо се усъмнил. Тогава гангстерите разбили вратата и открили огън по него. После спрели тока, за да се измъкнат незабелязано.

Става дума за Колята Боксьора, авер на Данкина, допълва "24 часа". Тай е поредната жертва на продължаващата повече от година гангстерска война, бил е свързан с Николай Зарев-Данкина (разстрелян неотдавна в "Надежда"), Огнян Борисов-Гамстера и Ганчо Влъчков-Ганеца. Всички те са известни като група, подозирана за десетки кражби и грабежи на автомобили, рекет, търговия с наркотици.

Правителството пък прие нова стратегия за борбата с престъпността, пише "Виж". Основен акцент е битката с организирания криминален контингент. Безсилието на властта да се справи с престъпността е очевидно, отбелязва в специален анализ за "24 часа" бившият премиер Иван Костов. И пита дали това е само безсилие или е съучастие.

Такава е политическата 2003 г. - всички са недоволни, пише социологът Кольо Колев в "Труд". НДСВ продължава да си управлява, СДС се олюлява, но си е на място, а БСП уж си разширява подкрепата, но не се разширява. Само ДПС си стои. Турската общност в България е достатъчно голяма, за да има втори лидер, заявява изненадващо американският посланик Пардю, цитиран от "Пари". Затова Джеймс Пардю се срещнал с Гюнер Тахир, най-яростният противник на Доган.

А в класацията на "Труд" читателите щедро раздават не злато, а тиквени медали, най-вече на царя, отреждайки за управляващите и жълтото паве.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Бойко Борисов: Самонадеяността свали правителството

Бойко Борисов: Самонадеяността свали правителството

България Преди 7 часа

Борисов: Няма една тема, по която мога да кажа, че за тези 11 месеца ГЕРБ е сгрешил

За първи път автопилот самостоятелно приземи самолет

За първи път автопилот самостоятелно приземи самолет

Свят Преди 8 часа

Системата за автономно кацане се активирала автоматично

Украйна: Русия подготвя мащабна провокация с жертви

Украйна: Русия подготвя мащабна провокация с жертви

Свят Преди 9 часа

Според украинското разузнаване е възможна мащабна атака на 6-7 януари с много жертви

НАП санкционира с около 45 000 лв. търговци, вдигнали цени необосновано

НАП санкционира с около 45 000 лв. търговци, вдигнали цени необосновано

България Преди 9 часа

Глобите за първо нарушение могат да достигнат до 10 000 лева, а при повторно – до 20 000 лева

Kокичета цъфнаха в града на розите - Казанлък

Kокичета цъфнаха в града на розите - Казанлък

България Преди 10 часа

Въпреки календарната зима и минусовите температури, нежните растения показаха завидна сила

Руска атака в Украйна, Румъния вдигна изтребители

Руска атака в Украйна, Румъния вдигна изтребители

Свят Преди 11 часа

Населението в северната част на румънския окръг Тулча е било предупредено

Спасиха с хеликоптер младеж, паднал на ски писта в Банско

Спасиха с хеликоптер младеж, паднал на ски писта в Банско

България Преди 12 часа

С друг полет измръзнала жена беше евакуирана от хижа в Рила

<p>В последните 2 работни дни в банките са внесени над млрд. лв.</p>

Банките осигуриха плавен преход към еврото

България Преди 12 часа

Всички наличности по сметки бяха автоматично превалутирани

Земетресение с магнитуд 6,5 разтърси Мексико

Земетресение с магнитуд 6,5 разтърси Мексико

Свят Преди 12 часа

Трусът е бил усетен силно в столицата Мексико и е принудил президентката на страната Клаудия Шейанбаум да прекъсне пресконференция, която е давала в този момент

Почина бебето, простреляно на Нова година в РС Македония

Почина бебето, простреляно на Нова година в РС Македония

Свят Преди 13 часа

Главната прокуратура в Скопие обяви, че е издадена заповед за аутопсия на детето

Изненадващите ползи от чашата портокалов сок

Изненадващите ползи от чашата портокалов сок

Любопитно Преди 13 часа

Въпреки високото съдържание на захар, една чаша портокалов сок дневно може да има редица ползи за здравето

Предупреждение за опасно време в 14 области в събота

Предупреждение за опасно време в 14 области в събота

България Преди 13 часа

Вятърът ще остане до умерен от юг-югозапад, с временно силни пориви

Трансформацията на звездите през 2025 г.: Шокиращи отслабвания и смели промени във визията

Трансформацията на звездите през 2025 г.: Шокиращи отслабвания и смели промени във визията

Любопитно Преди 13 часа

През 2025 г. звездните трансформации излязоха извън суетата – от драстични отслабвания до смели промени във визията, знаменитостите заговориха открито за здраве, оцеляване и ново начало

Кирило Буданов

Зеленски назначи шефа на разузнаването за началник на кабинета му

Свят Преди 14 часа

„Сега Украйна се нуждае от повече внимание към въпросите на сигурността“, заяви украинският президент

Руската столица Москва

САЩ призова американците: Незабавно напуснете тази страна

Свят Преди 15 часа

Ако все пак решите да пътувате до Русия „излезте от всички профили в социалните мрежи и не ги използвайте, докато сте в Русия. Подгответе завещание“, препоръчва Държавният департамент