Сд д три години домашен арест Либия пусна медсестра, разкрива "24 часа" във водещото си заглавие. Медицинската сестра Мария Зашева се прибира в България другата седмица, след като бе разследвана по СПИН аферата в Либия и бе принудена да живее три години затворена в посолството ни в Триполи. Наши дипломати успели да я приберат там малко преди да пристигнат органите за сигурност.

Сега документите й са върнати и тя може да се прибере. "Най-вероятно щяхме да имаме 7, а не 6 затворени българи, ако тогава не бяхме реагирали светкавично", цитира вестникът участник в събитията от началото на 2001 г.

У нас просветното министерство пък забърква каша с дипломите, категоричен е "Труд". Спряха издаването на дипломите за езиковите, допълва "Новинар". Просветното министерство е спряло процедурата по подготовката на дипломите за завършено средно образование на тазгодишните зрелостници. Причината била в забърканата каша от чиновниците в просветното министерство. Един от гафовете бил, че седмица преди завършването не са разпратени служебни бележки за попълването на среден успех. Освен това, учениците в езиковите гимназии учат пет години, но в дипломите им ще пише четири години, пояснява "Труд".

Ами с поредния си абсурд министерството е на път да провали кандидатстването на огромна част от абитуриентите си, категоричен е "Новинар". И след като ги накара две години да учат едно и също нещо заради смяна на учебните програми по никое време, след като ги сюрпризира с матурите, за финал им обърка и дипломите. Сега остават само разговорите с работодателя на просветния министър. А те могат да бъдат само в духа - "Господин премиер, имайте милост към децата, сменете този човек", заключава "Новинар".

Дали ще бъде сменен на предстоящите избори кметът на София или не - това е една от основните теми за пресата. Американско изследване вбеси политиците, отбелязва "24 часа", който е успял да се добере, както се изразява самият вестник, до проучването, поръчано от Републиканския институт на САЩ. То е за нагласите на избирателите преди местните избори и е предназначено за ползване от партиите.

От това изследване е видно, че БСП би спечелила избори в София начело на лява коалиция. Това е сигурно за общинските съветници и вероятно за избора за кмет. От друга страна софиянци, които твърдо биха гласували за досегашния си кмет, са повече от тези, които не биха гласували за него. Колкото до посланията, които трябва да имат кандидат-кметовете, за да им повярват избирателите, са - за СДС - "Вече сме чисти!" и "Видяхте ни какво можем!", отбелязва "24 часа". За БСП - "Ще загърбим миналото си!". За ДПС - "Пак ще сме с тези, които са на власт". Лозунгът на кандидата на НДСВ би трябвало да бъде - "След 800 дни сами ще си повярваме!". За всички партии пък - "Заслужавате повече!" би свършил добра работа.

Колкото за 800-те дни на НДСВ - "Аз измислих 800-те дни", цитира "Труд" признанието на професор Владимир Квинт. Той стигнал до идеята, след като настоящият премиер го попитал как най-бързо могат да се решат социално-икономическите проблеми на страната. НДСВ, и по-конкретно Василев, обаче пренебрегват програмата му. "След като видях колко неграмотна е програмата на партията, реших, че не мога да свържа името си с нея", допълва Квинт.

Дали обаче се налагат предсрочни парламентарни избори? - Не, категорично заявява в интервю за "Труд" бившият президент Желю Желев. Защото каква алтернатива ще предложат СДС и БСП? Това, което доведе до сближаването им при вотовете на недоверие срещу премиера, са общи интереси. "Първо, все пак двете партии избледняха. Второ, предстои в близко бъдеще България да стане член на НАТО и ЕС. Управлението, което реализира тези стъпки, ще остане в историята. А всяка партия би искала да каже - "Ние вкарахме България в НАТО, в ЕС..."", допълва Желю Желев.

На срещата на върха в Солун на 21 юни България ще поиска крайна дата на преговорите с ЕС, която да бъде през 2004 г., цитира от своя страна "Дума" министъра на външните работи Соломон Паси.

Световната банка пък отново ни ощастливи с кредит. Този път с 32 млн. евро за подкрепа на някакъв Проект за реформа в приходната администрация, обявява отново същият вестник. Както и да се наричат заемите обаче, те отиват преимуществено за образование, обучение, обмяна на опит, възвисяване и всякакво ощастливяване на душата канцеларска, допълва "Дума". Онкоболните, инвалидите, сираците и прочие подобни индивиди, обаче няма да останат капо. За тях властта предвижда семинари, конференции, кръгли маси и софри - толкова, колкото са необходими, допълва вестникът.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Ето защо Русия отмени парада в Севастопол

Ето защо Русия отмени парада в Севастопол

Свят Преди 5 минути

Украйна свали два руски многоцелеви изтребителя с дронове

NOVA отбелязва 6 май със специална програма

NOVA отбелязва 6 май със специална програма

Любопитно Преди 12 минути

Студио, посветено на силата на бойния дух и мисията да защитаваш родината, очаква зрителите в празничния ден

Папамобил на папа Франциск стана детска линейка в Газа

Папамобил на папа Франциск стана детска линейка в Газа

Свят Преди 33 минути

Това е станало според желание на папата

,

Няма начин да бъдеш перфектна майка, но има милион начини да бъдеш добра

Любопитно Преди 1 час

Събитието „Ох, на мама!“ за бременни и родители ще се проведе в София на 17 и 18 май 2025 г. в Event Space 2020

Met Gala 2025: Защо на Доналд Тръмп е „забранено“ да присъства на събитието?

Met Gala 2025: Защо на Доналд Тръмп е „забранено“ да присъства на събитието?

Любопитно Преди 2 часа

Иванка Тръмп също бе редовен участник в събитията на Met Gala

Симион планира да направи Джорджеску премиер

Симион планира да направи Джорджеску премиер

Свят Преди 2 часа

Ще сменя членовете на Конституционния съд и тайните служби, ако стане президент на Румъния

Виждали ли сте този мъж, полицията го издирва? (СНИМКА)

Виждали ли сте този мъж, полицията го издирва? (СНИМКА)

България Преди 2 часа

Янко Димитров Петров е обявен за общодържавно издирване след като на 3 май е изчезнал от село Хвойна

Масова стрелба в САЩ, убити, все още няма заподозрян

Масова стрелба в САЩ, убити, все още няма заподозрян

Свят Преди 2 часа

Полицията смята, че стрелецът не е бил само един

<p>Тръмп ли управлява света?</p>

Експерти: Тръмп ли управлява света?

Свят Преди 2 часа

„Поклонението пред побойник е като да пиеш отрова, за да утолиш жаждата - това само задълбочава кризата"

<p>Кои са забранените храни на&nbsp;Met Gala 2025</p>

Правила за хранене на Met Gala 2025: Какво е позволено и какво не по време на най-голямата модна вечер

Любопитно Преди 2 часа

Макар че Met Gala е едно от най-ексклузивните, престижни и обсъждани събития през годината, то е доста популярно и със своите „странни“ дози и забрани

Подписаха коалиционното споразумение за новото правителство на Германия

Подписаха коалиционното споразумение за новото правителство на Германия

Свят Преди 2 часа

То обединява Социалдемократическата партия и Християндемократическия съюз

Кола удари лисица в Национален парк "Пирин"

Кола удари лисица в Национален парк "Пирин"

България Преди 3 часа

Животното е било транспортирано и предадено на ветеринарен лекар

Управляващата коалиция в Румъния се събра на спешна среща

Управляващата коалиция в Румъния се събра на спешна среща

Свят Преди 3 часа

Тя е заради резултатите от първия тур на президентските избори

Джиджи Хадид отпразнува 30-ия си рожден ден с Брадли Купър

Джиджи Хадид отпразнува 30-ия си рожден ден с Брадли Купър

Любопитно Преди 3 часа

Супермоделът качи снимки от звездния си рожден ден в Ню Йорк

Обратното броене започна - Кой има най-голям шанс да стане следващият папа

Обратното броене започна - Кой има най-голям шанс да стане следващият папа

Свят Преди 3 часа

Погребението на Франциск се състоя на 26 април и на него присъстваха световни лидери, включително президентът Доналд Тръмп, украинският президент Володимир Зеленски и принц Уилям