Оу утре - блокада. Така твърди "Стандарт" в днешния си брой и отбелязва - от утре ще ходим на гости само с полицай. Причината естествено е визитата на папата. В следващите 9 дни хората ще ходят на гости в центъра на София, само с полицай-придружител, твърди изданието. На него ще трябва да обяснят имат ли основателни причини да влязат в блокираните райони. Това били само част от мерките. А иначе столицата е вече под блокада. Въжета, метални заграждения и флагчета опасват районите, а хората, които работят в тях, вече имат служебни бележки и ги има в списъка на униформените лица.

"Демокрация" пък настоява, че София е под МВР контрол и хаос. Изданието отчита мерките, но подчертава, че МВР не може да оповестява идеите си в последния момент и така да доведе до предстоящия хаос. Във всичко това "Демокрация" вижда "престараване" колкото и визитата на папата, и асамбелята на НАТО да са от съществено значение, защото българинът не трябвало да се чувства затворник в собствената си страна.

"Новинар" пък извежда на първа страница негодуването на уличните търговци около "Св. Александър Невски", които от вчера ругаели, че посещението изяло хляба им.

За една друга блокада говори от своя страна "Дума" - докери са блокирали порт Бургас. Ефективната стачка е тръгнала от вчера заради намалени надници. В протестите са се присъединили и докери от Лом и Варна.

И отново за визитата на папата - в становище на православната църква, цитирано от дирекция на вероизповеданията се казва, че папата можело да влезе в катедралния храм "Св. Александър Невски", обяснява "Новинар", но с присъствието си щял да разсейва богомолците. "Труд" пък се вълнува защо височайшият ни гост е решил да ни донесе частица тъкмо от мощите на св. Дазий - римски светец от тракийски произход, загинал мъченически за вярата през трети век в Доростол (Силистра). Нямаше ли да е по-добре за България да има частица от мощите на св. Кирил, съхранявани в базиликата Сан Клементе, пита "Труд".

"24 часа" отново се връща на историята на атентата и дава думата на бившия разузнаач Марин Петков, който е почти убеден, че Йоан Павел Втори няма да спомене нито дума за атентата.
"Кай се народе, папата иде" - такъв пък е шеговият коментар на "24 часа", с който изданието обобщава престараването на охранителните органи. Ами какво ще стане, ако пред "Св. Александър Невски" рукне пороен дъжд", пита "24 часа". Никой няма да може да извади чадър ли? Или защо е забранено да се носи даже вода на четиричасовата меса в Пловдив. Но това, както се казва, са от въпросите без отговор.

А иначе, отбелязва "Труд", спират и оловния бензин, но това вече не е заради папата, а мерки заради екологията.
20 000 фиктивни ученици имало в страната, твърди просветният министър Атанасов. А "Стандарт" отбелязва, че токът поскъпва от юли с 20 на сто. Но това отново си е заради причини вътре в страната.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Денис Ремзи си тръгна от Hell’s Kitchen без Черна куртка

Денис Ремзи си тръгна от Hell’s Kitchen без Черна куртка

Любопитно Преди 57 минути

Той даде ексклузивно интервю в подкаста “Кухнята след Ада”

Семен Новиков спечели сребро на Европейското по борба в Тирана

Семен Новиков спечели сребро на Европейското по борба в Тирана

Любопитно Преди 1 час

По-рано днес Стефан Григоров донесе първи медал за България

Ремонтират 140 км пътища за Джиро д’Италия в Бургаско

Ремонтират 140 км пътища за Джиро д’Италия в Бургаско

България Преди 3 часа

В момента и в трите отсечки се асфалтира, след което ще се постави пътната маркировка

Ново предложение как да се смени Сарафов

Ново предложение как да се смени Сарафов

България Преди 5 часа

Това би могло да стане чрез допълнение в преходните и заключителните разпоредби на Закона за съдебната власт

Пакистан чака отговор от Иран за преговори със САЩ

Пакистан чака отговор от Иран за преговори със САЩ

Свят Преди 5 часа

Примирието приключва в 4:50 ч. тихоокеанско стандартно време на 22 април

Риск от недостиг в Европа на авиационно гориво през лятото

Риск от недостиг в Европа на авиационно гориво през лятото

Свят Преди 6 часа

Европейски авиокомпании вече предупредиха за възможен недостиг на гориво през следващите седмици

Гюров: В градската прокуратура резултатът е 72:0

Гюров: В градската прокуратура резултатът е 72:0

България Преди 6 часа

Гюров: Две трети от разследванията на МВР се удариха в стена от прокурори

Зеленски: Ситуацията в Иран не позволи на руснаците да постигнат това, което искаха

Зеленски: Ситуацията в Иран не позволи на руснаците да постигнат това, което искаха

Свят Преди 7 часа

Зеленски посочи, че продължаването на войната би могло да укрепи позицията на Русия

Кои участници ще заслужат Черни куртки в Hell’s Kitchen?

Кои участници ще заслужат Черни куртки в Hell’s Kitchen?

Любопитно Преди 7 часа

Те ще се борят за седемте места в елитния отбор

Йотова: Имаме всички основания да свикаме Народното събрание

Йотова: Имаме всички основания да свикаме Народното събрание

България Преди 7 часа

Йотова: Давам много висока оценка на и. д. главен секретар на МВР Георги Кандев

10 години без Принс: Истината за фаталната грешка и кой понесе отговорност за смъртта му

10 години без Принс: Истината за фаталната грешка и кой понесе отговорност за смъртта му

Любопитно Преди 7 часа

Десетилетие след смъртта на Принс истината за фаталното предозиране с фентанил продължава да вълнува света. Разкриваме подробностите около последните му часове, тайната битка с болката и съдебното възмездие за трагедията в „Пейсли Парк“

Иран обеща "незабавен и решителен отговор" на САЩ

Иран обеща "незабавен и решителен отговор" на САЩ

Свят Преди 7 часа

Двуседмичното спиране на огъня между Иран и САЩ се очаква да изтече утре

<p>Разходите на рафинерията в Бургас са скочили 10 пъти</p>

Трайков: Разходите на рафинерията в Бургас са скочили 10 пъти

България Преди 8 часа

Параметрите по договора с турската компания „Боташ“ може да се „калибрират“

Съобщените случаи на морбили в страната станаха 149

Съобщените случаи на морбили в страната станаха 149

България Преди 8 часа

Имунизацията в България срещу морбили е задължителна

В критично състояние са майка и двете ѝ деца след катастрофа в Шуменско

В критично състояние са майка и двете ѝ деца след катастрофа в Шуменско

България Преди 8 часа

Майката е в кома, на изкуствена белодробна вентилация

Топ 6 правила за спестяването, които наистина работят

Топ 6 правила за спестяването, които наистина работят

Любопитно Преди 9 часа

Съществуват обаче доказани стратегии, които ви позволяват да спестявате, без да чувствате пълни ограничения и болка