"Телеграф" и други вестници съобщават за поредното вандалство на сина на Филип Боков, началник на кабинета на премиера Станишев.

Този път прочутият крадец на коли, който все се разминава със сериозна присъда, е пребил майка си Юлия заради 2000 лв. 34-годишният Георги Боков нахлул в жилището й в столицата и поискал тя да му върне сумата, която преди време й дал за операция. Юлия обяснила, че няма пари и тогава Боков започнал да я удря по лицето и корема. Майката е подала жалба в 4-то РПУ.

"Прокурор връща 17 папки", не били подредени - така, за поредния скандален случай, стигнал до искане за уволнение на магистрат, разказва "24 часа".

Столичният районен прокурор Яни Костов е забравил 2120 дела и преписки. Върнал 177, защото документите не били подредени. Вчера началникът му Александър Налбантов е поискал да бъде уволнен дисциплинарно.

Предложението е изненадало неприятно обвинител номер 1 Борис Велчев, тъй като името на Костов не фигурира в доклада за нарушенията, извършени в Софийската районна прокуратура през последните 5 години. Велчев познавал Костов от години, искал да прави аспирантура по наказателно право. "Имам висока оценка за него, но уважавам мнението на Налбантов", е казал Велчев.

Вестникът припомня, че Яни Костов работи в районната прокуратура от март 1997г., син е на съдийка от ВАС. За три години и половина два пъти негови дела са прехвърляни на колегите му.

"24 часа" публикува голямо интервю с политолога Иван Кръстев, който прогнозира, че през втория мандат на Първанов отношенията президент-правителство ще са "като в другарски съд".

"Вдигат пенсиите 6 месеца по-рано" е заглавието на водещата новина в "Труд". Тази щяла да е евроизненадата за Коледа: възрастните да получат в края на годината всичките пари, които им се полагат като увеличение на пенсиите за първите 6 месеца на 2007г.

"Левицата да не се главозамайва", призовава в интервю за вестника социологът Петър-Емил Митев.

"Сега" съобщава, че Комисията по дискриминация е наказала "Електроразпределение" заради ромите. Георги Георгиев, български гражданин от ромски произход от квартал "Стадиона" в Лом, който е общински съветник, е успял да осъди електроразпределително дружество за дискриминация заради монтирането на електромерите на стълбове високи 4-5 метра.

Вчера Комисията за борба с дискриминацията е задължила Енергото в Плевен, което е собственост на чешката компания CEZ, да свали измервателните уреди на височина 1,40-1,60 метра, за да могат хората да следят показанията си. Очаква се следващата седмица комисията да нареди същото и на останалите енергодружества в страната.

"БСП превзема митниците", съобщава "Монитор" от първата си страница.
От соцпартията търсели начин да махнат или да изолират шефа на Главно управление "Митници" Асен Асенов, а контрабандисти преразпределяли каналите преди влизането в ЕС.

Според вестника Асенов, ресорният зам.-министър Георги Кадиев, а вероятно и финансовият министър Пламен Орешарски днес ще дават обяснения пред парламентарната комисия за борба с корупцията.

Депутати от БСП твърдели, че целта е да се създаде парламентарно и обществено недоверие към Асен Асенов, за да бъде той сменен с посочен от "Позитано" 20 човек. Асенов оцеля повече от година след смяната на правителството на Симеон Сакскобургготски, но според левите било време вече да си ходи, пише "Монитор".

"Костов натопи България пред ЕС", така "Стандарт" информира за писмото на председателя на ДСБ до шефовете на Европейската народна партия. Вестникът определя писмото до Ханс Герт Пьотеринг като "срамно и антибългарско".

"Десните за Първанов, комунистите за Волен", пише на водещо място "Новинар" и разказва как в партията на Костов имало разнобой кого да подкрепят на втория тур в неделя.

"Дума" обявява в заглавие: "Волен употребява бедните и слабите", но твърдението е на френския "Либерасион". В обширен анализ вестникът пише, че българската националистическа партия "Атака" смесва открито ксенофобски идеи и социална демагогия, за да капитализира гнева на губещите от прехода и пътя към Европа.

"Бундестагът единодушно: клаузи от 1 януари" , е водещото заглавие на "Дневник". Вестникът твърди, че въпросът ще се реши на срещата на европейските лидери през декември.


Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Внимание, шофьори! Промени в движението по АМ &bdquo;Тракия&ldquo; и&nbsp;&bdquo;Хемус&ldquo;</p>

Внимание, шофьори! Промени в движението по АМ „Тракия“ заради ремонтни дейности

България Преди 13 минути

Водачите трябва да бъдат внимателни в няколко участъка на магистралите и да следват указанията на пътната сигнализация

Тръмп потвърди, че е сменил тайно самолета си в Турция заради заплаха

Тръмп потвърди, че е сменил тайно самолета си в Турция заради заплаха

Свят Преди 25 минути

Президентът на САЩ потвърди, че Сикрет Сървис и военните са настояли да пътува с друг самолет след срещата на върха на НАТО

Пако Рабан и апокалипсисът, който така и не дойде

Пако Рабан и апокалипсисът, който така и не дойде

Свят Преди 1 час

Пророчеството за падането на космическата станция „Мир“ се провали напълно

Японските ракети уплашиха Източна Азия

Японските ракети уплашиха Източна Азия

Свят Преди 9 часа

Токио засилва трупането на военен потенциал

Украйна предаде на САЩ план за край на войната с Русия

Украйна предаде на САЩ план за край на войната с Русия

Свят Преди 9 часа

Зеленски: Непосредствено след изборите Русия планира допълнителна мобилизация

Затвориха плаж "Изток" в Свети Влас заради фекални води

Затвориха плаж "Изток" в Свети Влас заради фекални води

България Преди 10 часа

Ще съставят акт за нерегламентирано заустване на непречистени отпадъчни води в Черно море

Румен Радев обсъди мерки срещу детската престъпност

Румен Радев обсъди мерки срещу детската престъпност

България Преди 12 часа

Актуализират Закона за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни

Появи се купувач за „Марица Изток 3“

Появи се купувач за „Марица Изток 3“

България Преди 12 часа

Към момента дружеството, заявило интерес, не извършва дейност

Пожарът от взривения склад с боеприпаси пламна отново

Пожарът от взривения склад с боеприпаси пламна отново

България Преди 12 часа

Предстои обезвреждане на установени опасни взривни вещества в района

Отстраниха 27-килограмов тумор от жена в София

Отстраниха 27-килограмов тумор от жена в София

България Преди 13 часа

Пациентката първоначално не потърсила медицинска помощ заради страх от оперативна интервенция

Пожар пламна до Дъбрава, има засегнати къщи

Пожар пламна до Дъбрава, има засегнати къщи

България Преди 13 часа

На място вече са пренасочени екипи на пожарната

Историческо - Ливан премахна смъртното наказание

Историческо - Ливан премахна смъртното наказание

Свят Преди 14 часа

Така Ливан става първата държава с основно арабско население без екзекуции

Новият механизъм за минималната заплата трябва да съчетае покупателната способност и издръжката на живот с движението на възнагражденията и производителността на труда.

Как ще се определя минималната заплата от 2027 г.

Парите ни Преди 14 часа

Правителството, синдикатите и работодателите се разбраха за критериите, но преговорите за новия механизъм продължават

Българка даде шанс за живот на трима в Германия

Българка даде шанс за живот на трима в Германия

България Преди 14 часа

От Министерството на здравеопазването и ИАМН изразяват своята най-дълбока признателност и поклон пред близките на починалата жена