ъ дбата на СДС се настанява като една от основните теми по страниците на вестниците в България преди днешното заседание на партията. Най-много версии се опитват да отговорят на въпроси дали хората, започнали медийна кампания срещу сегашното ръководство миналата седмица, ще бъдат изключени.

Според прогнозата на "24 часа" такава опасност грози Димитър Абаджиев и Муравей Радев. "Дневник" пише, че подобно отстраняване може да се получи и чисто процедурно, ако бъде реализирана идеята за регистриране на собствена парламентарна група на СДС, каквато в момента няма. Пред "24 часа" идеята лансира изключеният от сегашната група на ОДС депутат Никола Николов.

Прогнозата на "Дума" е, че днес ще се разбере дали бившият премиер Иван Костов ще прави нова партия или ще оглави СДС. Друга линия развита в различни издания е да се формира нова дясна коалиция. Най-обстойно тази идея развива в интервю пред "Монитор" Елка Константинова. Според нея начело трябва да застане "достоен","неопетнен" и "всеотдаен" човек.

В анализ за "Дневник" социологът Антоний Гълъбов защитава обратната теза и нарича "мит" нуждата от обединение на дясното пространство. Според Гълъбов дясното пространство не може да бъде сведено до един център, защото в българската политическа система започват да се очертават либерални, християн-демократически, консервативни и неоконсервативни ориентации, които търсят автентично политическо представителство.

"Лидерската позиция в дясното политическо пространство днес означава преди всичко политическа отговорност за неговото автентично структуриране - вече не като периферия на един комунистически или социалистически център, а като отражение на реално съществуващи и укрепващи интереси, изискващи свое представителство при воденето на дясна политика", пише за "Дневник" социологът Антоний Гълъбов.

Две теми - мисиите в Кербала и авариите в "Кремиковци" - продължават да присъстват обстойно в българската преса. "Новинар" пише, че Министерството на отбраната е внесло поправки в Закона за отбрана, които предвиждат всеки кадрови военнослужещ, който кандидатства за 6 специални поделения, да подписва декларация, че е готов да бъде изпратен зад граница без негово допълнително съгласие.

"Дневник" коментира поредния инцидент в "Кремиковци", при който в понеделник обгоря работник, така: "Трагедиите са ежедневие в страна, оставена на автопилот, неправеща нищо, за да гарантира сигурността на гражданите, и в която цари всеобщо пренебрежение към правилата".

В интервю пред "Труд" бившият премиер Любен Беров нарича изграждането на "Кремиковци" грешка, която не може да се коригира с нова техника. Беров твърди, че комбинатът винаги ще има проблеми с екологията, железниците, суровината, техниката и технологията. По повод съдбата на "Кремиковци" бившият министър-председател признава: "Българската приватизация е една измъчено дете - за всяка важна сделка винаги сме били пресирани отвън по линия на МВФ, Световната банка, ЕС", казва Любен Беров.

Накрая информацията, която "Стандарт" избира за първа страница. Сегашният премиер Симеон Сакскобургготски решил изненадващо да проверява министерствата и първото, което посетил било здравното.

Според вестника чиновниците са в паника, а по ведомствата забраняват кафетата през работно време. Явно в случая с Министерството на здравеопазването изненадата е оставила на ресорния министър достатъчно самообладание, защото в края на репортажа се споменава, че той връчил на премиера почетния знак на ведомството си.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Надежда Нейнски обмисля работно посещение в Украйна

Надежда Нейнски обмисля работно посещение в Украйна

България Преди 2 минути

Каузата на Украйна ми е много близка на сърцето, каза Нейнски

Бойко Борисов: Кой е направил повече за тази държава от мен и от ГЕРБ

Бойко Борисов: Кой е направил повече за тази държава от мен и от ГЕРБ

България Преди 17 минути

Това каза лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов по време на среща с кметовете на села, общини и областни градове, която се провежда в Стара Загора

<p>Мъж е пребит до смърт край изоставен строеж в Ловеч</p>

Фатален побой в Ловеч: Мъж е пребит до смърт край изоставен строеж, има задържан

България Преди 35 минути

Мъж е арестуван в Ловеч за смъртта на 41-годишен мъж, след като му нанесъл побой. Това съобщи регионалният говорител на МВР в града Габриела Тодорова

Клисурски: План-сметката за изборите ще бъде около 75-80 млн. евро

Клисурски: План-сметката за изборите ще бъде около 75-80 млн. евро

България Преди 38 минути

На днешното си заседание Министерски съвет прие план-сметката за провеждането на изборите за народни представители на 19 април

Министър Адемов: Няма да допуснем социалната система да се използва за агитация

Министър Адемов: Няма да допуснем социалната система да се използва за агитация

България Преди 54 минути

Социалният министър съобщи, че Министерски съвет все още не е обсъждал дали ще бъдат отпуснати средства за добавка за пенсионерите за Великден

Иван Хил Пинто

Външният министър на Венецуела призова за незабавното освобождаване на Мадуро

Свят Преди 1 час

Николас Мадуро бе свален от власт и отвлечен от САЩ на 3 януари тази година

ЕС санкционира 8 руснаци за нарушения на човешките права

ЕС санкционира 8 руснаци за нарушения на човешките права

Свят Преди 1 час

Санкционирани са и началници на наказателни колонии, в които затворниците са били държани в нечовешки и унизителни условия

NOVA отчете най-силния старт на сезон за последните 15 години

NOVA отчете най-силния старт на сезон за последните 15 години

Любопитно Преди 1 час

Всички предавания, стартирали в ефира на медията, са с огромна преднина пред конкуренцията

Задържаха мъж, изработвал фалшиви дипломи и сертификати в София

Задържаха мъж, изработвал фалшиви дипломи и сертификати в София

България Преди 1 час

Мъжът е задържан за срок до 72 часа, прокуратурата иска постоянен арест

Тръмп поднови атаките срещу Върховния съд и заплаши с нови мита

Тръмп поднови атаките срещу Върховния съд и заплаши с нови мита

Свят Преди 1 час

В събота Тръмп заяви, че ще увеличи от 10 процента на 15 процента временните митнически ставки за вноса в САЩ от всички страни, което е максималното ниво, позволено от закона

Севернокорейският лидер Ким Чен-ун заедно с дъщеря си Ким Джу Ае

Лидерът на Северна Корея Ким Чен-ун издигна дъщеря си тийнейджърка за шеф на ракетните сили

Свят Преди 2 часа

Детето, за което отдавна се смята, че се казва Джу Ае и е на около 13 години, все по-често придружава върховния лидер при публични появи, включително на площадки за тестово изстрелване на ракети

Украйна си върна 400 кв. км територия в южния фронт, обяви Сирски

Украйна си върна 400 кв. км територия в южния фронт, обяви Сирски

Свят Преди 2 часа

От изявлението на Сирски не стана ясно каква част от тази територия е била превзета преди това от Русия

Бившият принц Андрю

Пълно унижение: Ще премахнат ли бившия принц Андрю като наследник

Свят Преди 2 часа

Днес австралийският министър-председател е казал на британския си колега сър Киър Стармър, че неговото правителство би подкрепило планове за отстраняване на Андрю от линията на кралското наследяване

Божанов към ГЕРБ: Разгледайте законопроекта ни за кметовете на малките населени места

Божанов към ГЕРБ: Разгледайте законопроекта ни за кметовете на малките населени места

България Преди 2 часа

Виждаме, че Борисов е събрал кметове да им обяснява тепърва какво да прави ГЕРБ, допълва Божанов

От сърдечна операция до бизнес за милиони: Хейли Бийбър за най-трудния си път

От сърдечна операция до бизнес за милиони: Хейли Бийбър за най-трудния си път

Любопитно Преди 2 часа

След инсулт и сърдечна операция, моделът превърна страха в мотивация за създаването на козметичната си империя. Днес Хейли е успешна бизнесдама и щастлива майка, която се радва на първите думи на своя син Джак и на новия си път в живота