Ти и път е сигурно. Според "Фигаро" САЩ започват мащабна операция срещу големите оси на злото. "Вашингтон глобализира лова на терористи", облезва всекидневникът. И публикува обширно досие по темата, например относно дебаркирането на специални американски части на Филипините (30 американски зелени барети са се впуснали в джунглите на Базилан по дирите на "Абу Саяф"). Има данни и за издирване на ислямисти в Йемен и Сомалия. Относно Ирак Кондолиза Райс, съветничка на американския президент по националната сигурност, настоява, че "статуквото в тази страна е неприемливо". Което пък гневи други страни. Сътрудниците на американския президент обаче са плътно зад него. И затова когато Юбер Ведрин упоменава "американското опростяване на външната политика", Колин Пауъл веднага е репликирал с думите, че френският външен министър е обзет от "истерични напъни", подчертава "Фигаро". Според изданието САЩ най-вероятно са причастни и към смъртта на Антар Зуабри, кървавия шеф на алжирската терористична груха ЖИА, ликвидиран на 8 февруари в Буфарик.

Но да не забравяме, че всичко тръгна от Афганистан. И днес "Бостън глоуб" решава да спре вниманието си на цивилните жертви в конфликта. Блaгодарение на наблюдения върху 14 места на бомбардировки и на проучване върху терена, изданието определя цивилните жертви в Афганистан на около 1000 души. Упоменава и за грешки в разузнаването, заради които са бомбардирани домовете на близки на Бин Ладен, когато визираните лица просто не са били там. Въпросната въздушна атака обаче е струвала смъртта на 70 мирни жители.

А сега се връщаме към Франция, което означава и към предизборната президентска кампания. Популярният хуморист Дийодоне дава интервю в "Еко де саван", в което, колкото и да е смайващо, говори за вдъхновението, което му давал Бин Ладен. Причината - саудитският милиардер бил сам срещу всички. Този път това обаче не звучи много смешно и едва ли интервюто ще се хареса на всички.

"Либерасион" продължава да следи с неотслабващо внимание събитията в близкия Изток. И подчертава как Ариел Шарон се готви да печели войната. Израелският в. "Маарив" обаче не изглежда убеден в това и казва, че "повече не може да продължава така и изказва съмнение дали има ясна стратегия и тактика на правителството".

"Паризиен" е зает с аферата "Гайдамак" и с износа на оръжие за Ангола. Интересно е, че от архивите на бившето КГБ са излезли данни за въпросния Гайдамак. Нелегалният износ на оръжие датира още от времето на покойния президент Митеран. Споменава се и името на Жан-Кристоф Митеран, на съветника Жак Атали, на писателя Пол-Луи Сюлицер.

А "Либерасион" очаква Лионел Жоспен. Или по-точно и той да заяви кандидатурата си за президентската надпревара. Всичко това щяло да стане ясно четвъртък или петък. Очакванията са Жоспен да се появи в новините по ТФ 1. А нещата ще се изяснят в неделя, в популярното телевизионно предаване на Клер Шазал.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>Ще остане ли в ареста 18-годишният, прегазил семейство с АТВ</p>

Бургаският съд решава дали да остави в ареста 18-годишният, прегазил семейство с АТВ

България Преди 18 минути

МВР започва вътрешна проверка, след твърдения на близки на пострадалите, че случаят се прикрива, тъй като родителите на виновния шофьор работят в полицията

Наводнение в Пакистан

Смъртоносни наводнения убиха стотици хора в Пакистан, Кашмир и Непал

Свят Преди 28 минути

Внезапни наводнения, предизвикани от проливни дъждове првърнаха пътища в реки, разрушиха сгради и сееха смърт

<p>Почитаме български светец, какви са поверията за днес</p>

Почитаме български светец, какви са поверията за днес

България Преди 3 часа

Православната църква чества паметта на преподобния Йоаким Осоговски

Първата дама на САЩ Мелания Тръмп

Мелания Тръмп e изпратила писмо на Путин по мъжа си

Свят Преди 3 часа

Не е ясно съсдържанието на писмото, но служители в Белия дом са казали, че в него се споменават отвличанията на украински деца от Русия

Елвис Пресли

16 август: „Кралят“ на сцената и човешките слабости – Елвис Пресли

Любопитно Преди 3 часа

Вижте какво се е случило на този ден в историята

Внимание! Силен вятър и жълт код днес, ето къде

Внимание! Силен вятър и жълт код днес, ето къде

България Преди 4 часа

Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°

Как да използваме AI, за да бъдем по-умни и успешни

Как да използваме AI, за да бъдем по-умни и успешни

Технологии Преди 4 часа

Умните асистенти могат да бъдат и полезни

Експлозия в завод в Русия, много жертви и ранени

Експлозия в завод в Русия, много жертви и ранени

Свят Преди 10 часа

На мястото е обявено извънредно положение

<p>Експерт коментира езика на тялото на Тръмп и Путин</p>

Експерт по езика на тялото разкри какво показва ръкостискането между Тръмп и Путин

Свят Преди 10 часа

Анализ на жестовете и ръкостисканията, които разкриват динамиката между двамата лидери

Лимузината на президента Доналд Тръмп, известна като „Звярът“, малко преди той да напусне Белия дом в петък, 15 август 2025 г., във Вашингтон. Днес президентът Тръмп пътува за среща с руския президент Владимир Путин в Аляска, на военна база на САЩ.

Лимузината на Путин срещу „Звяра“ на Тръмп

Свят Преди 10 часа

Топли ръкостискания и усмивки: Путин и Тръмп стартират срещата в Аляска с приятелски тон

Министър Караджов засне шофьор с 200 км/ч на АМ "Тракия"

Министър Караджов засне шофьор с 200 км/ч на АМ "Тракия"

България Преди 11 часа

Караджов: И книжки трябва да се взимат!

Сузана и Стоян се разделиха с романтичното приключение „Диви и красиви“

Сузана и Стоян се разделиха с романтичното приключение „Диви и красиви“

Любопитно Преди 12 часа

Дамите ще определят съдбата на тайния агент Чефо във формата

Зеленски: Русия продължава да убива и в деня на преговорите с Тръмп

Зеленски: Русия продължава да убива и в деня на преговорите с Тръмп

Свят Преди 13 часа

Зеленски: Русия трябва да сложи край на войната, която започна

Мъртви делфини на плажa край Шкорпиловци

Мъртви делфини на плажa край Шкорпиловци

България Преди 13 часа

Във Варна са получени два сигнала за намерени мъртви делфини

Глобалната инициатива на Хилари Клинтън

Хилари Клинтън би предложила Тръмп за Нобелова награда за мир при това условие

Свят Преди 14 часа

Ако Тръмп убеди Путин да се съгласи на прекратяване на огъня, без размяна на територии с Украйна

Собственикът на колата, ударила автобус, не познавал шофьора

Собственикът на колата, ударила автобус, не познавал шофьора

България Преди 14 часа

МВР: Само вчера Виктор Илиев е получил 2 фиша