0

"Дейли Телеграф", "Гардиън" и "Таймс" се спират на конференцията за борба с промените в световния климат, която се провежда в канадския град Монреал.

САЩ са на студено и сами при сегашните преговори за световния климат, съобщава "Телеграф". "Гардиън" пише, че Америка е изолирана при преговорите, а "Таймс" съобщава, че те ще завършат със съгласие за още преговори.

Под заглавие "Карта на световното замърсяване отчита изтъняването на озоновия слой" вестник "Таймс" пише за създадената от холандски учени първа карта на световното замърсяване, която отчита състоянието на озоновия слой и замърсяването на атмосферата.

Кралският Холандски институт по метереология е съставил картата с цел да се отчита всекидневното състояние и качество на въздуха в световен мащаб.

На международните си страници "Дейли Телеграф" съобщава новината за планираното прехвърляне на обвинения във военни престъпления хърватски генерал Анте Готовина от испански затвор в Международиня Трибунал в Хага.

Той е бил арестуван в курорта Плая де лас Америкас на Канарските острови, информира изданието и цитира испански служители, според които в момента на ареста Готовина е разполагал с два фалшиви паспорта, в които са открити печати от Таити, Аржентина, Китай, Чили, Русия и Чехия, както и с 12 000 евро.

И в друго съобщение от международните страници на "Телеграф" става дума за паспорти, но този път истински.

"Мугабе прибира паспортите на свои критици", съобщава вестникът, като пояснява, че лидерът на Зимбабве е наредил да бъде обявено, че паспортите на 16 от неговите най-отявлени опоненти ще бъдат прибрани при следващия им опит да пътуват извън страната.

В списъка са включени и петима журналисти, които са избягали, активист на правозащитна организация и единственият останал издател на независими вестници.

Според новоприет закон на властите в Зимбабве се дава право да прибират паспорта на всеки, който е навредил на националните интереси, уточнява "Телеграф".

На свободата на словото е посветена първата страница от днешния брой на "Индипендънт". В статия под заглавие "Жертва на свободното слово" вестникът съобщава за ареста на Брайън Хоу.

"Неговото престъпление е, че леглото му - или по-точно спалният му чувал - е много близо до прозорците на спалнята на британския министър председател".

"За мнозина Хоу може да активист на движението за мир и кандидат за награда за дейност в подкрепа на спазването на човешките права, на за двамата полицаи, които го арестуваха, той е нарушител", пише вестникът.

Изданието допълва, че в навечерието на Международния ден за защита на човешките права 56-годишният Хоу, прекарал последните четири и половина години на лагер пред парламента в Лондон, за да привлече вниманието към съдбата на децата в Ирак, стана поредния активист за мир, арестуван от полицията.

"Индипендънт" отбелязва, че след въвеждането през април на нови драконовски закони, които забраняват спонтанното свободно слово в радиус от 1 км от Камарата на Общините много демонстранти са се оказали в положението на нарушители на закона.

Вестникът припомня, че само преди три дни 25-годишната Мая Ивънс беше осъдена за нарушение на точка 132 от закона от 2005 г. за правата на полицията в борбата й срещу организираната престъпност. Нейното действие, предизвикало това наказание, бе публичен прочит на имената на 97 убити британски войници.

Със снимки и публикации на цели две страници "Индипендънт" изброява арестите на хора заради участие в мирни протести, а заглавието, което вестникът избира за този свой репортаж е "Блеърова Великобритания през 2005 г. ? страната, където мирните протести могат да ви струват скъпо".

Няколко вестника отразяват днес похвалите за изявите на новия лидер на най-голямата опозиционна партия във Великобритания - торите. Вестниците отбелязват продължаващия възход на Дейвид Камерън, но не пропускат да отбележат и тъмните облаци над главата на друг опозиционен лидер.

"Дейли Мейл" и "Дейли Експрес" съобщават за появилите се в британския парламент слухове, че лидерът на третата по големина партия, шефът на либералдемократите Чарлз Кенеди възнамерява да напусне поста си през март, като отбелязват и факта, че представители на партията категорично отхвърлят тези слухове.

"Гардиън" днес твърди, че хората, чието хоби е да си отбелязват колко самолета са видели да прелитат над главите им всеки ден са се превърнали "в истински бич за ЦРУ".

Според вестника записването на номерата на самолетите и полетите от любителите на това хоби е помогнало за разкриване на употребата на летища по света за, както се твърди, тайни полети на самолети на ЦРУ с цел пренасяне на заподозрени в тероризъм лица в лагери за разпити извън Америка.

"Таймс" отделя място за любопитно съобщение и информира читателите си, че британски водопроводчик е бил коронован за крал на южноафриканско племе.

"Алън Хънт се запознал с бъдещата си съпруга докато работел близо до Дърбън. по-късно се оказало, че тя е осиротяла принцеса на кралски род и той получил титлата почетен крал", пише вестникът.

Коментари 0
Кирилица:
Фонетична
Имате 2000 позволени символа

* Моля, коментирайте конкретната статия и използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и написани само с главни букви!

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни

Последни

щитовидна жлеза

Тихият убиец: Как да разпознаем проблемите с щитовидната жлеза

България Преди 37 минути

Може да отнеме години преди да бъдат диагностицирани

Грешки, които забавят работата на смартфона

Грешки, които забавят работата на смартфона

Технологии Преди 38 минути

Мобилният телефон може да работи по-добре с малко промени

Атанасов: Виждате какъв е съставът на правителството

Атанасов: Виждате какъв е съставът на правителството

България Преди 9 часа

Атанасов: Не господин президентът, който и да е той, би трябвало да назначава шефовете на службите

Лондон: Украйна може да си върне Крим тази година

Лондон: Украйна може да си върне Крим тази година

Свят Преди 9 часа

Бен Уолъс: Ако ударите руските сили в слабо място, те действително ще се сринат

Зеленски призна: Украйна не може да влезе в НАТО сега

Зеленски призна: Украйна не може да влезе в НАТО сега

Свят Преди 10 часа

Зеленски: Не защото не го желаем, а защото е невъзможно

Поне 50 загинали и 179 ранени при влакова катастрофа в Индия

Поне 50 загинали и 179 ранени при влакова катастрофа в Индия

Свят Преди 11 часа

Близо 50 линейки са на мястото

Протест пред президентството срещу Радев

Протест пред президентството срещу Радев

България Преди 12 часа

Демонстрацията е на инициативата „Правосъдие за всеки”

Верижна катастрофа на "Цариградско шосе"

Верижна катастрофа на "Цариградско шосе"

България Преди 12 часа

При инцидента са се ударили четири коли

Нинова: Ако е мъж, Борисов да си даде сам имунитета

Нинова: Ако е мъж, Борисов да си даде сам имунитета

България Преди 12 часа

Нинова: Нали сам казва, че е невинен

<p>Трифонов: Ужасно и жалко национално предателство</p>

Слави Трифонов: Грозно, ужасно и жалко национално предателство

България Преди 13 часа

Трифонов: Дългата ръка на ДПС удобно подаде патерицата, на която да се подпре ГЕРБ

Радев ще приеме мандата от Денков в понеделник

Радев ще приеме мандата от Денков в понеделник

България Преди 13 часа

Денков посочи, че в понеделник в 11.00 часа ще бъде върната папка с изпълнен мандат

Трогателно! Последните думи на принцеса Даяна след катастрофата

Трогателно! Последните думи на принцеса Даяна след катастрофата

Любопитно Преди 14 часа

Трагичната ранна смърт на Даяна предизвиква нестихващ интерес в продължение на повече от две десетилетия

Официално: Ето кой влиза в кабинета „Денков-Габриел”

Официално: Ето кой влиза в кабинета „Денков-Габриел”

България Преди 14 часа

Николай Денков от ПП-ДБ и Мария Габриел от ГЕРБ-СДС ще бъдат премиер и вицепремиер на ротация през девет месеца

Гешев официално поиска имунитета на Бойко Борисов

Гешев официално поиска имунитета на Бойко Борисов

България Преди 14 часа

Това става по предложение на Софийската градска прокуратура

Той ли е бащата? Ал Пачино поискал ДНК тест от бременната си приятелка

Той ли е бащата? Ал Пачино поискал ДНК тест от бременната си приятелка

Любопитно Преди 15 часа

Актьорът бил "шокиран", тъй като е вярвал, че не може да забремени никого поради "медицински проблеми"

Какво става в Русия, евакуация, спецчасти

Какво става в Русия, евакуация, спецчасти

Свят Преди 15 часа

Руската държавна телевизия публикува кадри с евакуираните след обстрела в района на Белгород тази сутрин