"НДСВ продължава да е алтернатива на БСП" казва пред "Труд" Николай Василев, министър на държавната администрация и административната реформа.

Той коментира, че днешната политика на кабинета не е тази, която е заложена в коалиционното споразумение. По думите му след 1 януари 2007 г. предстои да се случат много неща.

"Борисов поиска партията на Костов", извежда "Стандарт". Според изданието столичният кмет Бойко Борисов направил уникално предложение от ефира на Би Ти Ви.

Няма да правя коалиция с БСП, ако Иван Костов отсега заяви, че ще даде гласовете на партията си на ГЕРБ, когато се явим на избори, са думите на Борисов, цитирани във вестника.

Как ще изглежда бюлетината за президентските избори показват вестниците на читателите си. Листите ще се сгъват на четири и ще ги подпечатват от двете страни, обяснява "Стандарт" и допълва, че все още се умува как в нея да се задраскват кандидат-президентите.

Предизборната кампания започва и официално, обявява "Дневник". Вестникът излиза с интервю на Стефан Попов, оглавяващ предизборния щаб на Неделчо Беронов. До края на кампанията и другите десни партии ще ни подкрепят, прогнозира той.

"Мозер отказа подкрепа на Беронов", информира от своя страна "Сега".

"24 часа" излиза с интервю на Мило Джуканович, премиер на Черна гора. Европеизацията е отлична платформа за по-нататъшното демократично и икономическо развитие, което трябва да ни доведе до пълноправното членство в ЕС, казва той. Решаването на статута на Косово не търпи повече отлагане, смята черногорският премиер.

"Битката за образование събра Първанова и още 25 първи дами", информира "24 часа". Съпругата на президента Георги Първанов Зорка Първанова участва заедно с 25 първи дами в Глобалната конференция по въпросите на грамотността в Ню Йорк. Съпругата на президента е подарила знаме и учебници на българското училище в града.

"Пак откриха некачествено лекарство в аптеките", алармира "Сега" с водещото си заглавие. Отбелязва се, че за трети път само за три месеца Изпълнителната агенция по лекарствата е открила нередовни медикаменти в аптеките.

Последното откритие били ампули нивалин на "Софарма", за които била издадена заповед да бъдат незабавно изтеглени от търговските складове.

"В нивалин, произведен през 2004 г., се оказало, че има повече примеси, отколкото е разрешено за производство. Това значи, че лекарството няма ефекта, който му се приписва", обяснил директорът на агенцията по лекарства Емил Христов.

"Нови 4000 инвалиди от катастрофи", извежда "24 часа". В интервю за ежедневника председателят на Агенцията за хората с увреждания Минчо Коралски съобщава цифрата на хората, станали инвалиди след катастрофи от началото на годината до сега.

Трябва да спестим на тези хора кошмара от сегашните допотопни протези и колички, коментира той. Според него това може да стане като се отпуснат поне 6 млн. лв. повече над планираните за догодина 30 млн. лв. за агенцията.

Делото "Маргините" отново е сред акцентите в пресата. "Проговориха нарочените жертви", пише "Труд". Бившият външен министър ген. Любен Гоцев, бизнесменът Никола Дамянов и Георги Георгиев, адвокат на убития през февруари т.г. Иван Тодоров-Доктора, бяха разпитани вчера в Софийския градски съд, информира изданието.

Посочва се, че според показанията им братята Красимир и Николай Маринови-Маргините нямали мотиви да искат тяхната смърт. Според прокуратурата тримата били "мишени" на братята.

"24 часа" излиза със снимки на "Живите мишени на Маргините в съда" - Никола Дамянов и ген. Любен Гоцев.

"Токуда" не е болница само за богати, заявява пред "Стандарт" д-р Росен Панов, изпълнителен директор на лечебното заведение, което се очаква да отвори врати до края на годината.

Разполагаме с най-модерни техники и технологии за лечение и добре обучени специалисти, което създава условия за качествено здравеопазване, коментира д-р Панов.

Всички ежедневници пишат за убийството в Италия на 18-годишния българин Стоян Александров. Баща му Стефан Александров е тежко ранен и е в болница в критично състояние, пише "Стандарт", като посочва, че версиите за инцидента в Мондрагоне са рекет или грабеж.

За тема на броя "Труд" е избрал започващата телевизионната битка за зрители и пари. "Сървайвър" чака 11 млн. лв. от реклама, "Биг брадър" - 13,2 млн. лв., оповестява изданието.

"24 часа" информира, че 73-ма футболни хулигани са били арестувани заради масовия бой преди футболното дерби "Левски" - ЦСКА в неделя. Цифрата оповестил началникът на "Охранителна полиция" в СДП Георги Златков.

Сред акцентите в ежедневниците е и изложбата на оригинални рисунки на Леонардо да Винчи в София. "Трактат на живописта" може да се види в Националната библиотека, информира "Дневник".

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Задържаха висш гръцки офицер за шпионаж за Китай

Задържаха висш гръцки офицер за шпионаж за Китай

Свят Преди 3 часа

Според той е предавал строго секретни военни данни чрез специализиран криптиран софтуер

Българин бе арестуван с над 6 кг хероин в Гърция

Българин бе арестуван с над 6 кг хероин в Гърция

Свят Преди 6 часа

Стойността на конфискуваното количество се оценява на повече от 150 хиляди евро

Разследват италианец за „лов на хора“ в Сараево

Разследват италианец за „лов на хора“ в Сараево

Свят Преди 6 часа

По време на войната около 11 000 цивилни са загинали от снайперски обстрел и артилерийски атаки

Съдът обяви за незаконен строежа в  „Сините камъни“

Съдът обяви за незаконен строежа в „Сините камъни“

България Преди 7 часа

Решението на Административният съд в Сливен подлежи на обжалване.

Пребит до смърт човек насред Бистрица, пуснаха обвиняемия под домашен арест

Пребит до смърт човек насред Бистрица, пуснаха обвиняемия под домашен арест

България Преди 7 часа

СГП поиска спрямо обвиняемия да бъде взета най-тежката мярка за неотклонение

ЕС удря руската енергетика, банки, стоки и услуги в нов пакет санкции

ЕС удря руската енергетика, банки, стоки и услуги в нов пакет санкции

Свят Преди 7 часа

Комисията стартира мащабен 20-и пакет с цел той да бъде приет преди войната на Русия срещу Украйна да навлезе в петата си година

ЕРП-тата обявиха - високите сметки за ток са заради повишено потребление

ЕРП-тата обявиха - високите сметки за ток са заради повишено потребление

България Преди 7 часа

Средната януарска сметка спрямо предходната е по-висока с 30-40%

Атентат в джамия в Исламабад, Пакистан

Атентат в джамия взе десетки жертви, над 100 са ранени в Исламабад

Свят Преди 7 часа

Атаката е най-смъртоносният самоубийствен атентат в Исламабад от повече от десетилетие

MAGA реагира на интервюто на боксьорката Имане Хелиф

MAGA реагира на интервюто на боксьорката Имане Хелиф

Свят Преди 7 часа

"Моля, не ме използвайте за политически битки", заяви Хелиф

Българин осъди болница, без да знае го направили баща

Българин осъди болница, без да знае го направили баща

България Преди 7 часа

Използван е негов биологичен материал, оставен за съхранение

Издирват дете след случая "Петрохан"

Издирват дете след случая "Петрохан"

България Преди 8 часа

ДАЗД се е самосезирала и своевременно е сезирала останалите компетентни органи

Мама или тате? Кой влияе повече на здравето на детето – науката разкрива

Мама или тате? Кой влияе повече на здравето на детето – науката разкрива

Любопитно Преди 8 часа

В продължение на десетилетия психологията и медицината са се фокусирали върху майките: ако нещо се обърка с детето, обществото често обвинява майчината свръхзакрила или емоционална студенина

Омбудсманът алармира за буферни паркинги в София

Омбудсманът алармира за буферни паркинги в София

България Преди 8 часа

Последиците от взетото решение ще засегне значителен брой граждани и ще доведе до увеличаване на трафика в столицата