П артия "Атака" защитава същите принципи и ценности в България, които ние защитаваме във Франция. Това заяви лидерът на Националния фронт на Франция Жан Мари льо Пен, който е в България за откриването на предизборната кампания на "Атака".

Фактът, че аз съм тук означава, че имате приятели в Европа, заяви крайният националист Льо Пен. Той определи кандидата за кмет на столицата Слави Бинев като "голям спортист с мъжки качества като воля, кураж и отдаденост, които заедно с усмивката и доброжелателността ще го направят много добър кмет на София."

Той призова Европа да не се страхува от патриотите, защото те обичали хората и родината си. "В Европа има власт, която е в ръцете на нашите противници, които ни създадоха репутация на фашисти, но ние не сме фашисти", категоричен бе Льо Пен.

Кандидатът на "Атака" Слави Бинев подчерта, че приоритет номер 1 е да бъдат развенчани митовете и митоманията. Според него работата на столичния кмет трябва да се концентрира върху кварталите, където живеят хората, а не в центъра на София, "на жълтите павета".

Той планира създаването на "един паралелен град, организиран по нов начин, който би могъл да поеме проблемите, които имаме в София".

Кандидатирам се за кмет заради всяко безобразие, което превръща града ни в кошмар. Това заяви на свой ред Мартин Заимов, кандидат за кмет на СДС и ДСБ, при откриването на кампанията си в парк "Оборище", който допреди няколко годни носеше името на неговите дядо и прадядо - Владимир и Стоян Заимови.

По думите му се искат три неща: знание как се решават проблемите, правила, които важат за всички, и воля за това всяка работа да се свърши докрай. Обичам София с цялото си сърце, увери Заимов.

На видеостена бяха показани и "безобразията", срещу които ще се бори той като кмет - картини от законни и незаконни сметища в града.

Двамата лидери на СДС Пламен Юруков и на ДСБ Иван Костов излязоха заедно на сцената като потвърждение, че коалицията им е истинска.

"Съюз БГ" (Движение "Гергьовден", "Новото време" и "Земеделски народен съюз") също откриха предизборната си кампания при паметника на Иван Вазов на бул. "Витоша".

Кандидатът за кмет на София инж. Юлияна Дончева и кандидатите за общински съветници и районни кметове на коалицията пристигнаха на мястото на събитието с ретро трамвай - един от символите на стара София.

Демократическата партия пък, която издига за свой кандидат треньора на националния отбор по футбол Константин папазов, постави началото на своята кампания в НДК. Събитието бе открито от председателя на партията Александър Праматарски. На откриването Тити Папазов зададе поредните си десет въпроса към кмета Бойко Борисов.

С дискусия "Разговор за София" в хотел "Кемпински-Зографски" бе даден официалния старт на надпреварата и за кандидата на БСП-София ген. Бриго Аспарухов.

Освен премиера и министри в дискусията взеха участие и кандидатите на общинската листа, районните кметове, бизнес организации, градски сдружения, студентски организации, представители от културните, научните и университетските среди.

Стартираме кампанията със самочувствието, че присъстваме в почти всички общини, за да покажем, че имаме способни и подготвени хора със заряд да мислят за доброто на обществото. Това пък заяви лидерът на НДСВ Симеон Сакскобургготски при откриването на предизборната кампания на партията вчера.

Сакскобургготски припомни, че НДСВ още от 2001 г. работи за децентрализацията на общините, защото това е бъдещето на Европа.

"След присъединяването ни към ЕС ролята на общините нарасна значително, защото кметовете и общинските съвети имат големи възможности за усвояването на еврофондовете. Те вече не могат да се оправдават, че нямат пари, защото е въпрос на предприемчивост, мениджърски усилия и познаване на еврофондовете, за да си намерят средства", отбеляза Сакскобургготски.

Кандидатът за кмет на София Антония Първанова каза, че ще работи за превръщането на столицата в модерен европейски град. Тя се ангажира заводът за отпадъци в София да заработи още през 2009 г.

Приоритет в нейната програма е финансирането на проекти в здравеопазването, образованието и социалната дейност. Столицата има нужда от нови детски градини и ясли, каза Първанова.

ГЕРБ откриха кампанията си още в първия ден на официалния и старт за всички партии. Това стана с водосвет в столичния храм "Св. Неделя".

Неформалният лидер на партията Бойко Борисов пожела успех на всички кандидати за кметове и общински съветници, издигнати от ГЕРБ.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Председателят на НС Рая Назарян на визита в Киев

Председателят на НС Рая Назарян на визита в Киев

България Преди 11 минути

Тя ще участва във втората парламентарна Среща на върха в Буча, Украйна

Могат ли мишките да "спасят" астронавтите на Марс?

Могат ли мишките да "спасят" астронавтите на Марс?

Любопитно Преди 1 час

Учени откриват изненадващо решение за физическата форма в Космоса

Кралски вкус с малко средства: Рецепта за сочен императорски пай

Кралски вкус с малко средства: Рецепта за сочен императорски пай

Любопитно Преди 1 час

За да приготвите този „кралски“ пай, е необходимо само да комбинирате няколко основни продукта с „остатъци“ от кухнята

Грешката, която всички правим: Защо никога не трябва да изхвърляте стъблата на билките?

Грешката, която всички правим: Защо никога не трябва да изхвърляте стъблата на билките?

Любопитно Преди 1 час

Дори кората на цитрусовите плодове може лесно да се използва повторно у дома

Ирански генерал приветства "новия регионален ред"

Ирански генерал приветства "новия регионален ред"

Свят Преди 9 часа

Каани: Сега има единен команден център на фронта на съпротивата

Руски петролен танкер достигна Куба

Руски петролен танкер достигна Куба

Свят Преди 9 часа

Русия счита за свой дълг да се намеси

Каролин Ливит: Най-младият прессекретар в историята на Белия дом

Белият дом: Иран говори друго в преговорите

Свят Преди 10 часа

Тръмп обмисля да поиска арабските държави да платят за войната

Израел приема смъртно наказание за палестинците, убили израелци

Израел приема смъртно наказание за палестинците, убили израелци

Свят Преди 11 часа

Асоциацията за граждански права в Израел подаде петиция до Върховния съд на страната, изисквайки отмяна на закона

Шмигал: България подготвя енергийна помощ за Украйна

Шмигал: България подготвя енергийна помощ за Украйна

Свят Преди 11 часа

Шмигал отбеляза, че Украйна вече има успешен опит в сътрудничеството с „Уестигхаус“

Нейнски: България също беше изнудвана от Русия, така че разбира Украйна

Нейнски: България също беше изнудвана от Русия, така че разбира Украйна

Свят Преди 11 часа

Тя подчерта, че България помни времената на комунизма

Сирийски бази бяха атакувани с дронове

Сирийски бази бяха атакувани с дронове

Свят Преди 11 часа

Дамаск се опитва да остане настрани от регионалната война

Загинал и 8 ранени след стрелба в училище в Аржентина

Загинал и 8 ранени след стрелба в училище в Аржентина

Свят Преди 12 часа

Нападателят е бил задържан след стрелбата

Гюров и Зеленски подписаха десетгодишно споразумение за отбрана

Гюров и Зеленски подписаха десетгодишно споразумение за отбрана

Свят Преди 12 часа

Премиерът беше категоричен, че България ще бъде партньор на Украйна

Иран възстанови електроснабдяването в Техеран

Иран възстанови електроснабдяването в Техеран

Свят Преди 12 часа

Това става след атаки срещу енергийната инфраструктура