"Овчаров прави компания "слон" в енергетиката", съобщава "Труд". Всички държавни фирми в енергетиката може да се обединят в една голяма компания, която да бъде конкурентноспособна на енергийните гиганти в Европа.

Министърът на икономиката и енергетиката Румен Овчаров обяви това вчера на семинар за преструктурирането на държавните дружества в неговия ресор.

Вариантите за консолидация на енергийните фирми са два. Първият предвижда обединяване на всички големи дружества - НЕК, "Булгаргаз", АЕЦ "Козлодуй", ТЕЦ "Марица-изток 2" и "Мини Марица-изток". При втория вариант ще се осъществи частична консолидация по браншови принцип.

"Откриха завод за месо, най-големия на Балканите", информира "24 часа".

Най-голямото месопреработвателно предприятие на Балканите откри вчера президентът Георги Първанов в пловдивското село Костиево.

Новият завод е четвъртото предприятие за кайма и формовани разфасовки на холдинг "Белла България". Машините и съоръженията на завода са доставени от водещи световни фирми в месопреработването.

"Без концесия за "Тракия, ако не е защитен държавният интерес", посочва "Труд".

Четири инфраструктурни обекта ще бъдат дадени на концесия до края на годината - пристанище Видин-север, Ферибот Видин-център, летище Русе и пристанище Лом, обяви премиерът Сергей Станишев по време на парламентарния контрол.

Кабинетът води преговори с концесионерите на магистрала "Тракия" и ако в тях не се защити държавният интерес, договорът за строеж няма да влезе в сила.

"Печелившето число", е озаглавен коментар в "Капитал". Признава се, че правителството "Станишев" се е оказало най-сериозният данъчен реформатор.

Повод е решението на бюджетната комисия в парламента корпоративният данък да стане 10%.

"Въпреки че предходното правителство направи първите стъпки, малко парадоксално точно сегашният кабинет, смятан за противоречив и нерешителен заради сложните баланси в тройната коалиция, ще се окаже с най-големи заслуги за процеса.

В първата година от управлението си правителството на Станишев намали осигуровките с шест пункта и това беше възнаградено с подобрени приходи на НОИ и "избелване" на доходите.

Сега, ако бъде потвърдено в пленарната зала, решението за 10% корпоративен данък ще позиционира България като страната с най-благоприятно облагане на фирмите в Европа", коментира седмичното издание.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Нетаняху: Иранският шантаж с блокирането на Ормузкия проток няма да проработи

Нетаняху: Иранският шантаж с блокирането на Ормузкия проток няма да проработи

Свят Преди 2 часа

Иран вече не разполага с капацитета да произвежда балистични ракети, заяви Нетаняху

<p>Битка за власт в ЕС: Кой ще оглави финансовия &quot;супернадзорник&quot;&nbsp;в Париж?</p>

"Суперрегулатор" или провал? Разногласия между столиците замъгляват плановете на ЕС за мощен финансов надзор

Свят Преди 4 часа

Политическите борби и национални интереси поставят под въпрос ролята на бъдещия ръководител на европейския пазарен регулатор

60-тонна перка полетя от 140-метрова вятърна турбина в Бавария

60-тонна перка полетя от 140-метрова вятърна турбина в Бавария

Свят Преди 5 часа

Няма пострадали при инцидента - първият подобен в 30-годишната история на компанията

Москва осъди нанасянето на "умишлен удар", след като двама журналисти от Ар Ти бяха ранени в Ливан

Москва осъди нанасянето на "умишлен удар", след като двама журналисти от Ар Ти бяха ранени в Ливан

Свят Преди 5 часа

Двама представители на руската медия пострадаха при експлозия в Южен Ливан

<p>Намушкалият жена в Бургас остава в ареста - откриха прилики със случая на&nbsp;11-годишната Никол</p>

Съдът в Бургас остави в ареста мъжа, нападнал млада жена с нож

България Преди 6 часа

На този етап разследването е установило, че Иванов е нанесъл общо пет рани по тялото на жената

<p>Рая Назарян към депутатите от&nbsp;51-вото НС:&nbsp;Бъдете достойни&nbsp;</p>

Рая Назарян закри последното редовно пленарно заседание на 51-вото Народно събрание

България Преди 6 часа

Не забравяйте да бъдете добронамерени във всичко, което правите, каза още Назарян

Газовото находище "Южен Парс" е в центъра на ескалацията на войната в Персийския залив

Газовото находище "Южен Парс" е в центъра на ескалацията на войната в Персийския залив

Свят Преди 6 часа

Днешните въздушните удари представляват най-сериозната ескалация досега в американско-израелския конфликт срещу Иран

ФСБ засилва защитата на висшите си военни след серия убийства на високопоставени офицери

ФСБ засилва защитата на висшите си военни след серия убийства на високопоставени офицери

Свят Преди 7 часа

ФСБ съобщи, че състоянието на първия заместник-началник на ГРУ се подобрява, след като беше прострелян три пъти на 6 февруари

<p>Бомбардировките на Израел по Иран - &quot;един от най-големите удари&quot; в Каспийско море</p>

Израел бомбардира ирански военни кораби и бази в Каспийско море

Свят Преди 7 часа

Израелската армия публикува изображения, показващи разрушенията след атаките срещу иранския флот

<p>Майката на Николай Златков разкри кога са починали синът ѝ, Калушев и 15-годишното момче</p>

Майката на Николай Златков: Той, Калушев и 15-годишното дете са починали на 5-6 февруари

България Преди 7 часа

По думите на почернения родител има съществени пропуски в направените експертизи на телата

Депутатите искат изслушване на министър Христанов, звънят на Йотова да го търси

Депутатите искат изслушване на министър Христанов, звънят на Йотова да го търси

България Преди 8 часа

Йордан Цонев предложи на Костадин Ангелов да се обади на президента Йотова тя самата да търси Христанов

8 деца в болница с морбили във Врачанско: МЗ разкри, че само едно е било имунизирано

8 деца в болница с морбили във Врачанско: МЗ разкри, че само едно е било имунизирано

България Преди 8 часа

Към настоящия момент се провежда епидемиологично проучване за определяне на контактните лица, издирване на други заболели и предприемане на противоепидемични мерки

КЕВР наложи санкции за над 108 000 евро на две компании за пазарна манипулация

КЕВР наложи санкции за над 108 000 евро на две компании за пазарна манипулация

България Преди 8 часа

„Топлофикация София“ и „Енерджи Маркет“ бяха глобени за сделки на енергийния пазар под пазарните нива

Москва въвежда психологически консултации за тези, които не искат деца

Москва въвежда психологически консултации за тези, които не искат деца

Свят Преди 8 часа

Спадът в ръста на раждаемостта в Русия е едно от основните безпокойства на руския президент Владимир Путин от идването му на власт преди 25 години

Русия призова за зона на безопасност около иранската АЕЦ "Бушехр"

Русия призова за зона на безопасност около иранската АЕЦ "Бушехр"

Свят Преди 8 часа

В АЕЦ "Бушехр" остават около 480 руски граждани