"Сега" цитира думи на Екатерина Михайлова: "Ако така продължим, ще се изколим". Изданието подчертава още, че до гласуването дали да има или не извънредна конференция, привържениците на Надежда Михайлова не са се изказвали. "Спряха и не се изклаха. Докога" е заглавието на "24 часа". Вън от известните информации от заседанието, в редакционен анализ вестникът се спира на приликите между сегашния премиер Сакскобургготски и предишния Костов като пише, че двамата са в "синхронна криза".
"Основната разлика между жълтите и сините засега е, че в НДСВ центробежното движение засяга елитарен кръг. Докато в СДС имат натиск и отдолу", пише "24 часа". Според "Труд" двете решения на форума - да няма извънредна национална конференция и да се регистрира парламентарна група на СДС са спечелена "първа тежка битка" на Надежда Михайлова срещу костовистите.
В интервю за вестника политологът Евгений Дайнов лансира тезата, че лидерът на партията трябва да се избира пряко, а двамата спечелили най-много гласове след него да му стават заместници. "Няма арбитър, който да наклони везните в едната или другата посока. Този спор, който очевидно е за бъдещето на партията, ще се реши само ако бъде решен от гласоподавателите на СДС", казва Дайнов пред "Труд". Той очертава като една от грешките на Надежда Михайлов, че СДС не се е обърнал към формиращата се средна класа.
"Труд", "Новинар" и "Стандарт" избират за първа страница големи заглавия с информацията за писмото от посланици на държави-членки в ЕС до либийския премиер в подкрепа на българските медици. В редакционен коментар "Новинар" го нарича "безспорен успех на българската дипломация".
Под заглавие "Ще имаме ползи само, ако отстояваме интереса си" вестник "Сега" публикува анализ от лидера на БСП Сергей Станишев за членството на България в ЕС и НАТО. В него Станишев критикува сегашното правителство за неспособността му да формулира собствена политика, което личало в поведението около кризата в Ирак.
На подобна критика е подложено и решението за затваряне на 3-ти и 4-ти блок на АЕЦ "Козлодуй" и "непрозрачността", според Станишев, около разполагането на US бази в България. Като част от българския интерес Станишев споменава искането на политическа подкрепа от САЩ за неща като размера на външния дълг и нарастващия външно-търговски дефицит и поставя няколко изисквания в процеса на интеграция към ЕС, сред които:
- правителствен доклад за поетите досега ангажименти,
-предварително обсъждане в парламента на позициите по оставащите глави
- предоговаряне на ангажиментите по глава "Енергетика".