110 млн. лева ще е дефицитът в бюджета на София за страничните разходи, обясни зам.-кметът. Освен при транспорта проблеми ще има и при чистотатат, озеленяването и осветлението на града. Проблеми ще има и при постъпването на чуждестранни инвестиции, защото от общинския бюджет на могат да се отделят средства за съинвестиране.
Според споразумението за децентрализация общинският бюджет се разделя на две части през следващата година - средства, които са на държавна и общинска отговорност. Новото е и това, че с приходите от държавна отговорност не могат да се покриват общински разходи. През 2003 г. се променя и данъкът, който фирмите плащат на общините, съобщи още Венцислав Николов.
Повече информация за пътнотранспортните произшествия в столицата и броя на пътниците, превозвани ежедневно от колите на Столичната компанията за градски транспорт.