Ва ата и ние хората!!!  

Как не разбираме, колко жизнено важна е тя за нас. Във вода израства плодът в утробата на майката, с вода ни измиват при идването ни и преди заминаването ни от тази земя. С вода приемаме светото кръщение. Голям процент от тялото ни е вода и не по-малка е нуждата ни от вода за организма всеки ден. Когато замърсяваме водата ние замърсяваме органите си вътре в нас след като я консумираме такава. Какво ли не правим първо да разрушим природата с идеята за по-добър живот, а след това с неистови усилия искаме да я опазим и възстановим. Водата е кръвта за планетата, която обитаваме и съответно както ние не можем да живеем без кръв и органите в нас, така и тя и живите същества които я обитават не могат без вода.

Странно е как всеки един по отделно с действията си въпреки, че осъзнава какво причинява не го взема на сериозно. Да всеки не вреди глобално, но всички ние взети заедно убиваме и водата и себе си съответно. Без храна както е известно може по-дълъг период да се оцелее, но без вода не. Защо ни е толкова трудно да проумеем, че не парите, златото и всички богатства могат да се сравнят със значимостта да имаме вода. Та ние започваме денят си с чаша кафе и душ, а за това е необходима вода. С душ и чаша вода до леглото го завършваме. Но това е инстинкт а не осъзнаваме че тази ценна течност всеки един миг може да бъда погубена и то от нас хората. Има много източници на вода и поради тази причина си мислим както и да и вредим не бихме могли да я погубим напълно, винаги ще я има на планетата в наличност. Много хора още сега купуват вода за пиене в бутилки страхувайки се че тази от чешмите вече може да им навреди и въпреки този факт пак продължаваме да безчинстваме. Толкова много вода на планетата а в един момент ще бъдем жадни, но не само ние. С това си поведение обричаме на жажда и изчезване много животински и растителни видове. Стремим се с неосъзнатите си действия да превърнем красивата ни планета в пустиня. Тази толкова необходима ни течност изминава дълъг път в кръговрата на живота за да я има за нас. При всеки дъжд капка по капка тя образува реки и езера. При всяко изпарение капка по капка тя се превръща в облак и пак обратно идва при нас. А ние хората какво правим капка по капка я отравяме и разхищаваме. Да може би в наличност ще има от тази течност, но тя няма да бъде годна за употреба а както и с всяка вещ с която се обграждаме защо ни е ако не можем да я ползваме. Ние цивилизованите хора прекалено много почнахме да обръщаме внимание на външността си а забравихме вътрешното здраве и красота. Разбира се не казвам че трябва да спрем да се къпем и поддържаме телата и домовете си чисти, но преди всичко за да имаме дълго тези тела живи и здрави на тази планета ние трябва да ги зареждаме с чиста енергия. А за нас енергията е водата и храната. Какво като караме скъпи и красиви коли и живеем почти в замъци, а органите ни се разрушават благодарение на нашата безотговорност към това как се грижим не за вещите си а за планетата си. Никой не иска да осъзнае че нашият дом е планетата и трябва за нея преди всичко да сме най-загрижени. Водата е толкова ценен дар и ако не го опазим ще даваме в един миг и душите си за капка вода, но ще бъде късно. 

Нека превърнем в мото на живота си че всяка опазена капка вода е капка кръв в нашето тяло. Нека осъзнаем че водата е нашето гориво и ако не се вразумим в един миг ще стане прекалено късно и нашите деца и внуци ще платят висока цена на страдание и болка от нашето безхаберие и бездушие. За да можем винаги и сега и наследниците след нас да живеят здрави на тази планета трябва да обичаме природата и да се грижим за нея не по малко от колко се грижим за себе си.

Природата това сме ние и ако не обичаме нея, значи не обичаме и себе си.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Протест пред НАТФИЗ: Аз не съм семестриална такса, аз съм студент

Протест пред НАТФИЗ: Аз не съм семестриална такса, аз съм студент

България Преди 2 часа

Студентите са подкрепени и от целия факултетен съвет на факултет "Екранни изкуства"

Арест на общински служител, липсва асфалт от път в Ардино

Арест на общински служител, липсва асфалт от път в Ардино

България Преди 2 часа

Става въпрос за еднолентов път между селата Седларци и Жълтуша

Автомобил помете пешеходец край Самоводене

Автомобил помете пешеходец край Самоводене

България Преди 4 часа

В резултат на инцидента, движението по пътя в съответния участък е временно преустановено

ЕС наложи санкции на руски учени за отравянето на Алексей Навални

ЕС наложи санкции на руски учени за отравянето на Алексей Навални

Свят Преди 4 часа

Много вероятната причина за смъртта на Навални е отравяне с епибатидин

Глобиха чужденци, влезли в едно от Седемте рилски езера

Глобиха чужденци, влезли в едно от Седемте рилски езера

България Преди 5 часа

На чужденците са съставени актове за установяване на административно нарушение

София, Пловдив Бургас и Варна подадоха кандидатури за „Евровизия 2027“

София, Пловдив Бургас и Варна подадоха кандидатури за „Евровизия 2027“

България Преди 6 часа

Конкурсът преминава във следваща фаза - оценка на кандидатурите

ГДБОП разби канал за антики с ценности за над 120 000 евро

ГДБОП разби канал за антики с ценности за над 120 000 евро

България Преди 6 часа

Двамата заподозрени са били арестувани при опит за осъществяване на сделка

Кризата в Русия ескалира, спряха продажбите на бензин за гражданите в Новоросийск

Кризата в Русия ескалира, спряха продажбите на бензин за гражданите в Новоросийск

Свят Преди 7 часа

Украинските удари принудиха Русия да внася бензин от страни като Индия

Как да проверите новия размер на пенсията си

Как да проверите новия размер на пенсията си

Парите ни Преди 7 часа

Видео обяснява стъпките в електронния портал след осъвременяването от 1 юли

Снимката е илюстративна

По-страшна от Холивуд: Запознайте се с Титанобоа – 1-тонната змия, властвала над Амазония

Свят Преди 7 часа

Дълга колкото самолет и тежка колкото кола, праисторическата чудовищна змия е поглъщала цели крокодили

Пуснаха под домашен арест водача на джета край Ахелой

Пуснаха под домашен арест водача на джета край Ахелой

България Преди 7 часа

По време на съдебното заседание стана известно, че на надуваемия атракцион първоначално са се качили петима израелски туристи

Кръстиха новородено момиче на Ерлинг Холанд

Кръстиха новородено момиче на Ерлинг Холанд

Свят Преди 7 часа

Голът на нападателя вдъхновил бащата Бярте да преосмисли избора на име за дъщеря си

Заплаха от супертайфун над териториите на САЩ в Тихия океан

Заплаха от супертайфун над териториите на САЩ в Тихия океан

Свят Преди 7 часа

Днес Бави се намира на 1223 км източно от Гуам

Отстъпките се връщат на имотния пазар

Отстъпките се връщат на имотния пазар

Парите ни Преди 8 часа

Над половината продавачи вече правят компромис с цената, но най-често в рамките на 2 до 10%