Доказано с патент: Стив Джобс е изобретателят на iPhone
2 юни 2008, 09:49
Патентното ведомство на САЩ пусна 371 страничен документ, който с прости думи се нарича "Патент за iPhone". На първо място сред изобретателите на патентованото устройство е самият Стив Джобс.
Ако трябва да бъдем точни, патентът е издаден не за самия iPhone. Той описва сензорен дисплей с функция multitouch, както и потребителски интерфейс и цялото управление на този смартфон.
Освен това, в документа има функции, които са попаднали в него случайно (явно при подаване на заявката, самите разработчици не са си представяли ясно какво точно искат от iPhone), или ще се появят в бъдещите версии на устройството.
При нарушения на забраната ще бъде налагана глоба от 150 евро. Предвижда се да бъде въведена и задължителна застраховка за хората, които карат такива превозни средства
Националната метеорологична служба на САЩ издаде рядко предупреждение за „особено опасна ситуация“, тъй като сухите и ветровити условия подхранват появата на още пожари в западната част на страната
Технологията има различни имена: Micro RGB, True RGB или други, в зависимост от производителя и подхода му. Но като цяло основата е сходна: нов начин за създаване на изображения с голяма прецизност, много повече детайли и реалистични цветове
От областната дирекция засега не предоставят повече информация за предмета на акцията и за точния брой на задържаните, като се позовават на продължаващи процесуално-следствени действия