Със заглавие "Избори на 14 август - радост за социализма" "Сега" прогнозира голяма победа на социалистите на следващите парламентарни избори, ако те се проведат през август догодина, съобщава Българската редакция на Би Би Си.

Прогнозата на вестника за датата на изборите е логична на фона на изборите през 1997-а и 2001-ва, а за евентуална победа на БСП изданието се позовава на горещия месец, предполагащ ниска избирателна активност и факта, че мнозинството от електората на водещата лява партия не ходи по курорти.

Според "Сега" при тези условия една коалиция на БСП и ДПС ще бъде недостижима и като гласове, и като места в парламента.

"Труд" излиза на първа страница със сензационната догадка, че вероятно се готви смяната на директора на Националната служба за борба с организираната престъпност ген. Румен Миланов. Изданието се позовава на слухове във високите етажи на службата и дори лансира вариант за негов заместник. Материалът обаче не предлага версии за причините за евентуална смяна на генерала.

Футболът също пълни страниците на българските вестници. "Труд" публикува на първа страница снимка на българските национали с призив: "Българи, юнаци, народът иска тройка в шведската врата!".

"24 часа" пък пуска любопитни подробности от заниманията на българските футболисти в хотела им в Португалия. Димитър Бербатов замръквал в интернет; като върли фенове на глобалната мрежа се изявявали още Чиликов и Боримиров.

От един от балконите пък упорито се чувало тракане на зарчета и пулове, а явно играта на карти не била вече толкова популярна, колкото сред предишните български футболни поколения, заключава пратеникът на "24 часа" в Португалия.

"Правим бебета за износ" е любопитно заглавие в "Монитор", според който 6000 са желаещите в България да осиновят дете. Изданието обаче се спира на друга страна на проблема - че българки раждат зад граница и изоставят децата си там.

Вестникът цитира зам.-министъра на правосъдието Марио Димитров, според когото ведомството му има информация за 20 такива случая само от началото на тази година. Той припомня пред "Монитор", че от март в България подобно деяние се наказва със затвор.

Според схемата, описана от зам.-министъра, изоставените българчета най-често били настанявани в приемни семейства и се водели граждани на съответната държава, в която са се родили. Жената взимала туристическа виза, като най-често ползвала организирани екскурзии и раждала в чуждия родилен дом.

В голяма част от случаите българките направо продавали децата си по договореност с чужденци, пише вестникът, доверявайки се на свои източници.

"НАТО ни дава досиета на терористи", звучи актуално водещото заглавие на "24 часа". Според вестника България е получила информационен масив на НАТО за борба с тероризма заради опасността от опити за терористични актове по време на олимпийските игри в Гърция.

Изданието съобщава, че от дни в района на т.нар. "Женски пазар" в София, където живеят много араби, текат полицейски хайки за терористи.

По същата тема "Монитор" пише: "13 опасни араби засечени във Варна". Според вестника това са граждани на арабски държави, за които има данни, че са свързани с международна терористична мрежа.

Изданието се позовава на експерти, според които българското Черноморие било много уязвимо заради туристическия сезон и игрите в Гърция.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
ГДБОП разби нелегална фабрика за цигари в Мизия

ГДБОП разби нелегална фабрика за цигари в Мизия

България Преди 3 часа

Фабриката е била с модерно оборудвана, шумоизолирана и снабдена с генератор за собствено производство на електричество

Протести с искане за увеличаване на размера на обезщетението за майчинство

Протести с искане за увеличаване на размера на обезщетението за майчинство

България Преди 4 часа

Сред другите искания е ежегодна индексация на майчинството и детските надбавки

Mежду 20 000 и 50 000 мълнии над България очакват тази нощ

Mежду 20 000 и 50 000 мълнии над България очакват тази нощ

България Преди 6 часа

Гръмотевичните бури с валежи могат да доведат до локални наводнения

След три дни Русия успя да изгаси рафинерия, ударена от Украйна

След три дни Русия успя да изгаси рафинерия, ударена от Украйна

Свят Преди 7 часа

В резултат на тези удари производството на горива в Русия е намаляло значително

"Възраждане" атакува Радев заради Украйна

"Възраждане" атакува Радев заради Украйна

България Преди 8 часа

От „Възраждане“ искат прекратяване на споразумението с Украйна

Голям пожар избухна близо до София

Голям пожар избухна близо до София

България Преди 8 часа

Горят халета за преработка на пластмаса

Съдът върна обвинителния акт срещу „Българския вълк от Уолстрийт“

Съдът върна обвинителния акт срещу „Българския вълк от Уолстрийт“

България Преди 9 часа

Цолов е излежал присъда от четири години в САЩ

<p>Съпругата на един от &bdquo;Калашниците&ldquo;: Ще ви приключим, ще ви убием</p>

Арестуваха съпругата на един от „Калашниците“ за побой над свидетел

България Преди 9 часа

Обвиняемата е заплашила свидетеля с думите: „Ще ви изселим от квартала, ще ви приключим, ще ви убием“

Тръмп: Преговорите с Иран минаха много добре

Тръмп: Преговорите с Иран минаха много добре

Свят Преди 10 часа

САЩ и Иран проведоха технически преговори в катарската столица Доха

Звездата от „Смъртоносно оръжие“ Дани Глоувър е с Алцхаймер

Звездата от „Смъртоносно оръжие“ Дани Глоувър е с Алцхаймер

Свят Преди 10 часа

79-годишният актьор Дани Глоувър разкри в емоционално интервю, че страда от болестта на Алцхаймер. Звездата от „Смъртоносно оръжие“ сподели, че е научил диагнозата скоро след почетния си „Оскар“ и благодари на семейството си, което е неотлъчно до него

КФН сезира прокуратурата за продажба на активи на „ДаллБогг: Живот и здраве“

КФН сезира прокуратурата за продажба на активи на „ДаллБогг: Живот и здраве“

България Преди 10 часа

В деня, в който КФН е взела решение за отнемането на лиценза, е постъпило уведомление, че има сключен договор за продажба на дружеството

Банките вече могат да начисляват такса за обмяна на левове

Банките вече могат да начисляват такса за обмяна на левове

Парите ни Преди 10 часа

Около 6% от парите все още са в икономиката

<p>Мелания Тръмп направи изненадващо публично изявление</p>

Мелания Тръмп подкрепи закон, ограничаващ транссексуалните атлетки

Свят Преди 11 часа

Първата дама Мелания Тръмп наруши мълчанието си с изненадваща позиция в социалните мрежи, подкрепяйки решението на Върховния съд на САЩ. Тя похвали магистратите за ограничаването на транссексуални жени в женските спортни състезания

Тежка катастрофа с жертва край Бургас

Тежка катастрофа с жертва край Бургас

България Преди 11 часа

Един от пострадалите е починал в болница "Бургасмед"

Приключи първото Национално състезание по киберсигурност за ученици, организирано от ЛЕВ ИНС

Приключи първото Национално състезание по киберсигурност за ученици, организирано от ЛЕВ ИНС

Любопитно Преди 11 часа

Над 70 училища участваха в първото Националното състезание по киберсигурност