CEO CLUB BULGARIA прие 1000-ния си член
Източник: netinfo

CEO CLUB BULGARIA (www.ceoclub.bg) вече е най-голямата неформална бизнес мрежа на активни бизнес лидери и предприемачи работещи във и с България. Целта на клуба е да създаде и предложи правилната и ефективна среда от хора, които взимат решения за правене на бизнес в България и споделят съвременни принципи на активност, конструктивен подход и бизнес етика.

Започвайки през 2008 като on-line група в бизнес-социалната мрежа Linkedin, членовете на клуба днес са повече от 1000* изпълнителни директори на топ ръководни позиции в своите организации както и активни бизнес предприемачи. Повече от 15% от членовете са чужденци, а над 20% дами. Има представители от почти всички професионални сфери и индустрии като основен критерий за членство е нивото на заеманата позиция. Засега освен София, клуба има клонове във Варна и Пловдив.

Освен активна он-лайн дейност членовете провеждат сбирка един път месечно - всеки първи вторник. На тези срещи, членовете канят свои партньори, провеждат се презентации или има интересен гост, като основният акцент си остава чистия неформален нетуъркинг и добре прекараното време.

Основател и председател на CEO CLUB BULGARIA е Милен Иванов, който е и собственик на компанията Хорайзънс България, предлагаща услуги в областта на Човешките Ресурси - подбор на персонал, обучения и хедхънтинг чрез марките Horizons Recruitment и Jordan Sheppard Executive Search.

Части от интервю с Милен Иванов в списание „Ние Жените“:

Как ви хрумна идеята да направите такъв клуб преди 2 години?

Истината е, че когато видях функционалността и нарастващата популярност на интернет сайта www.Linkedin.com, реших, че използвайки тази платформа ще е доста ефективно да се формира качествена общност и то бързо. Така и стана. Дори интереса към клуба надмина моите очаквания. В момента имаме над 800 члена и групата нараства всеки ден. Благодарение на това развитието на клуба се превърна в доста лесна и приятна работа. Оказа се, че повечето модерни изпълнителни директори и предприемачи имат регистриран профил в мрежата, ползват я почти всеки ден и могат да бъдат доста активни стига да има нещо, което ги провокира, а същевременно не ги натоварва допълнително.

За тези, които не познават Linkedin и се занимават с някакъв бизнес или градят корпоративна кариера, ще им кажа да побързат и да отделят време, да се понаучат и да почнат да го ползват. Това е най-популярната бизнес социална мрежа в света с над 85 милиона потребители професионалисти. Нещо като „фейсбук за бизнесмени” , без спама, игричките и чатенето. Страшно полезен за осъществяване на качествени контакти и ефективна комуникация, което и основната идея на клуба.

Какво всъщност се случва там?

Това което е интересно при нас е, че веднъж месечно правим нетуркинг среща в някой ресторант, на която членовете реално се виждат, запознават се с новите членове и се забавляват заедно.

Определено бягаме от адмистративни процедури, устави и графици. Членовете ни са заети и натоварени хора. Те не биха искали в свободното си време да присъстват на поредното събрание. Имено това е различното, което се харесва в нашите срещи. Понякога имаме презентации на някой бизнес, но всичко е в рамките на приятното и конкретното. Презентаторите са самите членове или гости, които имат конкретни предложения за сделки.

От скоро имаме и собствен уебсайт: www.ceoclub.bg, който е едно своеобразно продължение на Linkedin, и обществена визитка на клуба.

А какви са вашите членове?

Chief Executive Officer (CEO) преведено на български означава „Главен Изпълнителен Директор”. Това са хората, които взимат крайните бизнес решения в техните организации в дадената област за която отговарят. При нас има и доста собственици на бизнес или т.н. предприемачи, които са отново хората от които зависи почти всичко в техните бизнеси. Получава се много интересна пресечена точка между професионалисти, които управляват ресурси (изпълнителните мениджъри) и тези, които ги създават (предприемачи). Понякога те са едни и същи, но по принцип има разлика. Много изпълнителни директори рано или късно стартират собствен бизнес. И обратното: предприемачи се връщат отново в корпоративния свят. В трети случаи едните наемат другите на работа.

Има членове от почти всички индустрии с лек превес, може би, на тези от IT (информационите технологии) - все пак стартирахме клуба онлайн и хората, които се предполага да са най-активни там са именно от този бизнес. Но имаме и членове, които се занимават с производство, търговия, консултантска дейност, комуникации, фармация, недвижими имоти и реклама. Критерия за членство е да си топ мениджър за твоята организация за България. Много от нашите членове са чужденци, които постояно пребивават тук или са на времен мандат управлявайки Българския клон на международна организация. Има хора и от големи и от малки фирми. Имаме и много млади предприемачи и такива които са в края на своята кариера. Основното е възможността да вземеш решение и оперативната активност.

Това което няма да срещнете при нас са бизнесмени със съмнително минало, соц ръководители и политически динозаври.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
Съдът оправда изцяло прокурор Константин Сулев

Съдът оправда изцяло прокурор Константин Сулев

България Преди 16 минути

Присъдата не е окончателна и подлежи на протест пред горната инстанция

Кремъл: Мнозина в Одеска и Николаевска област искат да свържат съдбата си с Русия

Кремъл: Мнозина в Одеска и Николаевска област искат да свържат съдбата си с Русия

Свят Преди 26 минути

Песков добави, че за Европа би било по-добре да търси диалог с Русия по въпросите на сигурността

"Да, България" предлага служителите на ДАИ да носят бодикамери

"Да, България" предлага служителите на ДАИ да носят бодикамери

България Преди 36 минути

Това съобщи във Facebook съпредседателят на политическата формация Ивайло Мирчев

Обявиха продължението на „Семейство Симпсън“ на големия екран

Обявиха продължението на „Семейство Симпсън“ на големия екран

Любопитно Преди 44 минути

Семейството ще се завърне в киносалоните след 20-годишна пауза

След гонка с полицията в Гърция - хванаха българин, превозвал мигранти

След гонка с полицията в Гърция - хванаха българин, превозвал мигранти

България Преди 59 минути

Българин е арестуван в Северна Гърция с мигранти в багажника

Стартират строги проверки срещу спекулата: Глоби за търговци, качили цените необосновано

Стартират строги проверки срещу спекулата: Глоби за търговци, качили цените необосновано

България Преди 1 час

На санкции подлежат компаниите, които при липсата на икономически предпоставки, а към момента такива не съществуват, необосновано покачват цените си

.

Календар за подстригване през октомври: Най-добрите дати за нова визия

Любопитно Преди 1 час

През октомври 2025 г. Луната ще премине през четири фази, всяка от които със собствено влияние

Експлозия на кола бомба в Пакистан, десетки жертви

Експлозия на кола бомба в Пакистан, десетки жертви

Свят Преди 1 час

Местни жители казаха, че експлозията е била толкова мощна, че е била чута в радиус от километри

.

Мода за дъждовни дни: Как да носим гумени ботуши със стил през есента

Любопитно Преди 1 час

Гумените ботуши за хип за есента на 2025 г.

Китай осъди на смърт 11 членове на мафия семейство

Китай осъди на смърт 11 членове на мафия семейство

Свят Преди 1 час

Семейство Минг и други престъпни групи са участвали в криминални дейности, включително телекомуникационни измами, трафик на наркотици и проституция

Тайните знаци преди раздялата на Никол Кидман и Кийт Ърбан

Тайните знаци преди раздялата на Никол Кидман и Кийт Ърбан

Любопитно Преди 2 часа

В навечерието на шокиращата новина проследяваме знаците, които двамата дадоха преди решението си

<p><span class="cf0">Не претопляйте тези ястия в микровълновата: Може да се отровите</span></p>

Не претопляйте тези ястия в микровълновата: Може да се отровите

Любопитно Преди 2 часа

Разгледайте нашата галерия, за да разберете кои храни никога не трябва да претопляте в микровълновата.

Положителен тест за бременност ще разтърси Къщата на Big Brother

Положителен тест за бременност ще разтърси Къщата на Big Brother

Любопитно Преди 2 часа

Разкритие за бременен съквартирант шокира останалите в епизода тази вечер

Желязков: Договорът с "Боташ" е задължил "Булгаргаз" с над 600 млн. лв.

Желязков: Договорът с "Боташ" е задължил "Булгаргаз" с над 600 млн. лв.

България Преди 2 часа

Поставя се въпросът за един структурен елемент от нашата енергетика, който има неблагоприятната възможност да върви към неплатежоспособност, каза Желязков

<p>ФБР подари на новозеландци 3D принтирани пистолети, забранени в страната</p>

Началникът на ФБР подари на новозеландци създадени с 3D принтер пистолети, които са незаконни в страната

Свят Преди 2 часа

Пистолетите са строго регулирани оръжия в новозеландското законодателство и за притежанието им е необходимо допълнително разрешение