В статията си под заглавие "Зле обмислените промени на Блеър предизвикват ярост", вестникът отбелязва отправените към британския премиер обвинения, че създава хаос и смут в правителството. "Опозицията е обзета от силен гняв заради прибързани основни конституционни промени без предварителни консултации. Лидерът на консерваторите Иън Дънкан Смит заяви, че премиерът действа като "диктатор и очевидно възприема вековната британска конституция като своя играчка", пише "Телеграф".
Наскоро проведената анкета по темата е в центъра на вниманието на "Таймс". Вестникът пише, че критики към Тони Блеър отправят не само избирателите, но и много негови колеги и съпартийци. "Кроткият Тони - прицел на критиките на колеги и гласоподаватели" озаглавява статията си "Таймс" и пояснява, че според цитираната анкета и министри и избиратели са изгубили доверие в Тони Блеър. Британският министър на отбраната Джеф Хун и министърката на търговията Патриша Хюит са сред онези от висшите представители на кабинета, които са разгневени и отчаяни от управлението на Блеър, пише изданието. Пак според вестника, те критикуват премиера за това, че е пренебрегнал очертаната от лейбъристите програма за радикални и мащабни промени през втория мандат от управлението им.
"Скалъпените набързо промени в кабинета са обвързани с недообмислени конституционни промени", цитира вестникът обвиненията към британския премиер.
"Гардиън" е убеден, че военният министър Джеф Хун е бил в списъка на кандидатите за шеф на ново министерство на правосъдието, докато от канцеларията на премиера не са признали в последния момент, че вътрешният министър Дейвид Блънкет е отхвърлил тези планове. Според "Гардиън" Джон Рийд е бил на път да стане военен министър, нещо, което той очевидно отдавна желае. Вместо това шотландският депутат бе назначен начело на здравното министерство и здравната реформа в Англия.
Тони Блеър е прекарал целия вчерашен ден в опити да се възстанови след обвиненията за твърде набързо скалъпените реформи, информира "Файненшъл Таймс". "Дейли Мейл" окачествява министерската въртележка на Тони Блеър като "скърпена надве-натри реформа". Политическият редактор на "Дейли Експрес" се пита дали пък британският премиер не губи влияние и не отслабва хватката си върху властта.
След кабинетните промени вестниците насочват погледи към най-голямата заплаха за вътрешния ред и спокойствието във Великобритания. След международният тероризъм най-силна заплаха за реда и сигурността на британците е въоръжената престъпност и най-вече борбата за надмощие между различни престъпни банди, смята "Гардиън". Висш представител на Скотланд Ярд съобщи, че ямайски престъпни групи са разпрострели операциите си за пласиране на наркотици и оръжие от Лондон до Съмърсет в източна Англия и Абърдийн в Шотландия.
Вестниците отразяват и силния гняв на обикновените британци, предизвикан от решението на съда, че крадецът, който бе ранен в крака от фермера Тони Мартин при опита му да ограби къщата му, има право да съди Мартин за телесна повреда. "Сън" нарича този парадокс капката, която ще прелее чашата на британското търпение. "Нищо чудно, че хората губят всякакъв респект към закона и неговите пазители", пише вестникът.
Британските ежедневници не са забравили и списъка с наградените с Ордена на Британската Империя по случай рождения ден на британската кралица. Най-голямо внимание привлича агент 007, иначе казано - новосъздаденият Сър Роджър Муур, по-известен като един от най-добрите, след сър Шон Конъри, изпълнители на ролята на Джеймс Бонд.
"Дейли Мирър" намира място в подлистника си за пътешествия и летни почивки и за посещение в Атонския манастир. Ежедневникът споменава, че колонията от монаси в манастира, изграден в най-източната част на полуострова, наброява около 1 700 души, а съгласно неотменим указ от 1060 г. на всички жени е забранено да наближават манастира в радиус от 500 м. "На ден могат да бъдат приемани не повече от 10 чуждестранни посетители. Недокоснат от туристически кампании и посещения се издига манастирът, в който необезпокоявани от бурния ход на времето извършват богоугодните си дела български, руски и сръбски монаси", пише вестникът.