Общо 19 839 акции от дружеството бяха придобити за 794 652,43 лв. по време на два търга.
На свободния сегмент пазарните настроения бяха смесени.
Индексът на най-ликвидните български акции SOFIX падна с 1% за седмицата до 583,87 пункта.
Низходящото движение на индекса до голяма степен бе провокирано от спада на акциите на "Неохим" (NEOH) при новината за възможно обратно изкупуване на до 3% от капитала.
Акциите на производителя на изкуствени торове паднаха до 10,80 лв., като се има предвид нивото им от 13 лв. през изминалите седмици.
В петък "Неохим" успя да възстанови позициите си до ниво 12 лв. и завърши седмицата със 7% спад.
Тютюневите компании също отстъпваха през седмицата, но към края на периода успяха да възстановят част от позициите си.
В сряда "Благоевград-БТ" (BLABT) падна до 119 лв., а "Булгартабак холдинг" АД (BTH) затвори на ниво 46,05 лв., или с 4% по-малко.
"Доверие обединен холдинг" (DOVUHL) бе сред пазарните лидери.
След отстъплението при издаването на новите акции от последния сплит, цената на холдинга постепенно нарасна.
В петък DOVUHL достигна нов исторически връх - 2,30 лв./акция, при седмичен ръст 10%.
Новина от изминалата седмица бе и обявяването на новия пазарен индекс на БФБ - BG-40, който ще включва 40-те най-ликвидни компании от последните шест месеца (критерий за ликвидността в този случай ще бъде броят на сделките).
Началната стойност на индекса ще бъде 100 пункта и всяка акция ще има равно тегло за разлика от SOFIX, който се определя по формулата за претеглени индекси.
На румънския капиталов пазар
Румънските пазарни индекси достигнаха исторически върхове - общият пазарен индекс BET-C скочи с 4,64% за седмицата и затвори на ниво 2,276.5 пункта.
Най-търгувани бяха акциите на петролната компания "SNP Petrom", които скочиха с 11,3%. Сред най-активните бяха банките "BRD Sociеtе Gеnеrale" (+1,1%) и "Banca Transilvania" с 6,8% ръст.
Пазарни лидери бяха химическата омпания "Oltchim" (OLT) с 10% ръст и производителите на алуминиеви изделия "Alro S.A. Slatina" (ALR) със скок 9,20%.
Петте финансово-инвестиционни компании (SIFs) изостанаха от пазарното движение.
SIF1 Banat Crisana продаде част от своя дял от банка "BRD Sociеtе Gеnеrale", като в момента притежава 4,78% от банката.
Сред по-малките компании акциите на машиностроителната компания "Electroputere" (EPT) скочиха с 25,35% при новината за предстоящата приватизация.
В търга ще участват "Siemens", "Bombardier" и "General Electric", както и Асоциацията на служителите в компанията.
На руския капиталов пазар
Низходящата корекция на руския капиталов пазар доминираше през изминалата седмица на фона на оценката на основния производствен клон на "ЮКОС" и решението на правителството да организира търг за 76,8% от "Юганскнефтгаз" за сума от порядъка на 4 млрд. щатски долара до края на ноември.
Пазарният индекс на десетте най-ликвидни дружества MICEX-10 падна с повече от 15%.
Независимият одитор "Dresdner Kleinwort Wasserstein" оцени "Юганскнефтгаз" на 15,7-18,3 млрд. долара, а задълженията на фирмата са за 2,9 млрд. долара.
Като най-песимистична бе обявена цената от 10,4 млрд. долара.
Акциите на енергийната компания "Мосенерго" се сринаха с 53,24% на фондова борса "MICEX" и няколко пъти бяха сприрани от търговия, след като предходната седмица затвориха със 70% скок.
На фона на спада на цените на цветните метали, акциите на металургичния гигант "Норникел" също паднаха с 10,41%.
Петролните гиганти "Лукойл" и "Сургутнефтгаз" отстъпиха съответно 2,89% и 0,9%, като "Сургутнефтгаз" се смята за един от потенциалните купувачи на "Юганскнефтгаз".