Ф илчев изненада с амнистия за мръсните пари, извежда "Дневник".
Главният прокурор Никола Филчев в понеделник изненадващо предложи да се амнистират незаконните капитали, натрупани по времето на прехода.

Филчев обяви, че прокуратурата има много данни за износ на милиони долари в чужбина, но това не е достатъчно за присъди.
Май дойде времето да проведем амнистия, каза той.
Политиците и дори посланикът на САЩ Джеймс Пардю реагираха отрицателно.

Филчев предложи идеята на форум за еврореформата на прокуратурата и обясни, че целта му е да започне публична дискусия. Според него мръсните капитали трябва да се легализират, защото "днес е ясно, че пазарната икономика няма алтернатива".

Незаконните пари са източник на напрежение в държавата, който трябва да се премахне, заяви главният прокурор. Не за първи път прокуратурата подема "акция" срещу мръсните пари.

Световната банка готви нова стратегия за България, информира същото издание.
Следващата стратегия на Световната банка (СБ) за България ще бъде четиригодишна, ще е фундаментално различна от сегашната, много гъвкава и вместо Стратегия за подпомагане ще се нарича Стратегия за партньорство.

Това каза директорът за България на финансовата институция Ананд Сет, след подписването на заемното споразумение за отпускане на третия заем за преструктуриране на българската икономика PAL-3.

Европейската комисия предлага стажове за преводачи, пише още "Дневник".
Преводаческата служба на Европейската комисия предлага петмесечен стаж за висшисти два пъти годишно. Стажантите вършат същата работа като щатните преводачи на институцията: писмен превод на европейското законодателство, а текстовете им се проверяват от старши служители.

Някои стажанти могат да бъдат назначени в езиковата библиотека, в отдела по терминология или в друг помощен отдел на службата по преводи.

България може да връща пари по САПАРД, смята "Сега".
435 млн. лв. е остатъкът по програма САПАРД, заяви пред БТА в Чепеларе Асен Друмев, изпълнителен директор на фонд "Земеделие".

Според него може да се наложи България да върне част от тези пари, които са около 41% от седемгодишния бюджет по програмата, и трябва да бъдат договорени за приблизително година.

В последните дни от работата си Народното събрание отказа да предостави правото да се одобряват и договарят проекти по САПАРД за сметка на бюджета по финансовите споразумения за 2005 г. и 2006 г., припомни Друмев.

"Майкрософт" предложи компромис на ЕС, четем в същия ежедневник.
"Майкрософт" предлага компромис в зародилия се спор с антитръстовото законодателство в Европейския съюз, съобщиха информационните агенции.

Софтуерният гигант е предложил да разкрие част от информацията, свързана с работата на операционната й система "Уиндоус". Целта на компанията е да избегне глобите от страна на ЕС, които се оценяват на $5 млн. дневно.

През март миналата година ЕС наложи на "Майкрософт" да подпомогне своите конкуренти с лицензирани технически спецификации и да продава версия на "Уиндоус" без медиа плеър и да плати глоба от 497 млн. евро.

Европейската комисия даде срок до 1 юни компанията да отговори на тези изисквания. В противен случай трябва да плаща нови глоби и такси, равняващи се на 5% от дневните й приходи.

Цената на месото расте по-бързо от доходите, информира "Стандарт".
Цените на основните хранителни стоки се увеличават по-бързо от доходите на българина.

Със заплатата си можем да купим по-малко хляб, домати, сирене, кашкавал и свинско месо в сравнение с предишната година. Това показват данните на Националния статистически институт (НСИ) за покупателната способност на домакинствата.

През 2004 г. парите са ни стигали за покупката на 2189 кг домати или 2525 кг пиперки годишно. Това е с 20% по-малко от зарзавата, който човек е можел да си купи през 2003 г. Цената на хляба и свинското изпреварва ръста на доходите от 3 до 6%.

Принц Нарухито пита за българското вино, пише вестникът.
Принц Нарухито предизвика интереса на японските предприемачи към страната ни. Престолонаследникът разгледа българския павилион на световното изложение в Аичи, а след него дойдоха бизнесмени, които потърсиха търговски контакти с наши фирми.

Принцът обиколи всички щандове и разпита за виното, меда и билките, изложени там. Посрещна го икономическият министър Милко Ковачев.

Не съм посещавал България, но знам за известното в цяла България кисело мляко, каза Нарухито.
Той призна, че е впечатлен и от розовото масло и вината ни. Харесвал също и българския фолклор.

Нарухито дойде на изложението за откриването на дните на Япония. След неговото посещение се удвои и броят на японските гости на щанда ни.

Обратно в сайта X

ДОСТЪП ЗА ЛОГНАТИ ПОТРЕБИТЕЛИ За да пишете, оценявате или докладвате коментари, моля логнете се в профила си.

  1. Запомни ме
забравена парола Полетата маркирани с * са задължителни
Полето Потребителско име не трябва да е празно.
Полето E-mail не трябва да е празно.
Полето Парола не трябва да е празно.
Полето Повторете паролата не трябва да е празно.
  1. Декларирам, че съм се запознал с Общите условия за ползване на услугите на Нетинфо.
Полетата маркирани с * са задължителни
<p>МААЕ с извънредно заседание заради Иран</p>

МААЕ с извънредно заседание заради ударите срещу Иран

Свят Преди 55 минути

Заседанието се свиква по искане на Русия

Nano Banna 2 на Google прави още по-истински снимки

Nano Banna 2 на Google прави още по-истински снимки

Технологии Преди 1 час

Новото поколение AI за създаване на изображения постига значителен скок в прецизността, като може да редактира практически всички детайли и прави различаването на истинските кадри от обработените много по-трудно

„Заспала“ заплаха в леда в Румъния: Бактерия на 5000 години се оказа имуна срещу съвременните лекарства

„Заспала“ заплаха в леда в Румъния: Бактерия на 5000 години се оказа имуна срещу съвременните лекарства

Любопитно Преди 1 час

Бактерията е открита в ледената пещера Скарисоара в Румъния, където изследователи са пробили 25-метрово ледено ядро, представляващо около 13 000 години замръзнала история

Честита Баба Марта! Червено-белият танц на пролетта, който ни пази от зло

Честита Баба Марта! Червено-белият танц на пролетта, който ни пази от зло

България Преди 1 час

Нека се потопим в историята, традициите и обичаите на този уникален български празник

Дара ще представи България  на "Евровизия" с песента "Бангаранга"

Дара ще представи България на "Евровизия" с песента "Бангаранга"

България Преди 9 часа

"Бангаранга" беше избрана след гласуване от жури и зрители

Иран изстреля десетки ракети срещу Катар

Иран изстреля десетки ракети срещу Катар

Свят Преди 9 часа

Има ранени, един е критично състояние

Радост в Техеран след новината, че Хаменей е убит

Радост в Техеран след новината, че Хаменей е убит

Свят Преди 9 часа

Тялото му е било извадено изпод развалините на неговата резиденция, според израелски медии

Борисов: Иранските атаки да бъдат прекратени незабавно

Борисов: Иранските атаки да бъдат прекратени незабавно

България Преди 10 часа

Борисов: Надявам се, че съвсем скоро силата на преговорите ще надделее

Пеевски: Операцията срещу Иран променя стратегическата среда и изисква отговорни, премерени реакции

Пеевски: Операцията срещу Иран променя стратегическата среда и изисква отговорни, премерени реакции

България Преди 10 часа

Служебният кабинет трябва да взаимодейства с Народното събрание, вместо да политиканства на дребно, се казва в позицията

Дрон взриви небостъргач в Бахрейн

Дрон взриви небостъргач в Бахрейн

Свят Преди 10 часа

Към поразените сгради са изпратени спасителни и противопожарни екипи

Нетаняху обяви, че Али Хаменей вероятно е убит

Нетаняху обяви, че Али Хаменей вероятно е убит

Свят Преди 11 часа

Нетаняху призова иранците да свалят режима в Иран

Израел току-що удари Исфахан

Израел току-що удари Исфахан

Свят Преди 11 часа

По-рано днес израелската армия отправи предупреждение към жителите на Исфахан

Порнозвезда търси бащата след секс с 400 мъже

Порнозвезда търси бащата след секс с 400 мъже

Свят Преди 11 часа

Бони Блу: Ето защо събрах ДНК проби този ден

ИТН: Войната в Иран ще се отрази на България с особена сила

ИТН: Войната в Иран ще се отрази на България с особена сила

България Преди 13 часа

ИТН: Тази война ще доведе до огромен миграционен натиск